Didesnė keliams skirta suma slepia liūdną priežastį

Viešojoje erdvėje pasirodžius Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų panaudojimo rezultatams, Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija (LSDD) Seime abejoja, ar Susisiekimo ministerija ėmėsi visų reikiamų veiksmų, kad užtikrintų suplanuotą žvyrkelių išasfaltavimą laiku.

Šįmet keliams atiteks net 563 mln. eurų, bet ne visi supranta, iš kur tie pinigai atsirado.<br>A.Barzdžiaus nuotr.
Šįmet keliams atiteks net 563 mln. eurų, bet ne visi supranta, iš kur tie pinigai atsirado.<br>A.Barzdžiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 21, 2019, 2:15 PM, atnaujinta Mar 21, 2019, 2:17 PM

„Matome, kad Vyriausybė pritarė KPPP finansavimo lėšų naudojimo sąmatos pakeitimams šiems metams, įtraukiant praėjusiais metais skirtų, bet nepanaudotų lėšų likutį. Šiemet programos finansavimui iš viso skiriama 563 mln. eurų, net 86 mln. eurų daugiau, nei buvo iki šiol.

Tačiau ta didesne suma džiaugti nederėtų - nes nepanaudoti milijonai matuojami neišasfaltuotais žvyrkelių kilometrais“, - pranešime cituojamas Seimo LSDD frakcijos seniūnas Andrius Palionis.

Jis sako apgailestaujantis, kad neįgyvendinami žmonėms duoti pažadai išasfaltuoti jiems taip reikalingas kelių atkarpas ir ragina Susisiekimo ministeriją spręsti šią problemą, o ne neigti, kad ji egzistuoja.

Kaip skelbiama Vyriausybės pažymoje, 99,3 mln. eurų vietoje buvusių 80 mln. eurų skiriama valstybinės reikšmės rajoniniams keliams su žvyro danga asfaltuoti, 10 mln. eurų - vietinės reikšmės keliams su žvyro danga asfaltuoti, o 15 mln. eurų - magistralinio kelio A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda ruožo nuo 89,4 iki 107 km rekonstravimui.

Seimo LSDD frakcijos nariai sako, kad jau ima abejoti, ar Kelių direkcijos suplanuoti darbai bus šiemet įvykdyti laiku.

„Šiemet suplanuota išasfaltuoti 445 km žvyrkelių, mūsų nuomone, pasiekti tokį rezultatą jau darosi nerealu. Mes bendraujame su savivaldybių atstovais, žinome, kad daugelio atkarpų darbų pradžia vis nukeliama dėl įvairių priežasčių.

Gal ministerijai ir Kelių direkcijai visgi vertėtų pripažinti, kad problema yra ir didelė“, - sakė LSDD frakcijos seniūno pavaduotojas Algirdas Butkevičius.

Seimo LSDD frakcijos nariai susisiekimo srityje mato ir daugiau problemų, todėl į iškilusius klausimus sieks gauti atsakymus iš susisiekimo ministro Roko Masiulio, kuris kitą savaitę yra kviečiamas į LSDD frakciją.

ELTA primena, kad Vyriausybė trečiadienio posėdyje pritarė Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo lėšų naudojimo sąmatos pakeitimams šiems metams, įtraukiant 2018 metais skirtų, bet nepanaudotų lėšų likutį.

Vadovaujantis šių metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymu, KPPP finansavimo įstatymu, aprašu ir įtraukus praėjusių metų viršplanines ir nepanaudotas lėšas, programos finansavimui iš viso skiriama 563 mln. eurų - 86 mln. eurų daugiau, nei buvo iki šiol.

Kaip skelbiama Vyriausybės pažymoje, 99,3 mln. eurų, vietoje buvusių 80 mln. eurų, skiriama valstybinės reikšmės rajoniniams keliams su žvyro danga asfaltuoti, 10 mln. eurų - vietinės reikšmės keliams su žvyro danga asfaltuoti, 15 mln. eurų - magistralinio kelio A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda ruožo nuo 89,4 iki 107 km rekonstravimui.

Skiriama 5 mln. eurų daugiau (7,5 mln. eurų) valstybinės reikšmės krašto kelio Šilutė-Rusnė rekonstravimui ir estakados šio kelio užliejamajame ruože statybai. Taip pat planuojama skirti 5 mln. eurų projektui „Dviejų lygių sankryžos Vilniuje, Žirnių g., Liepkalnio g. ir Minsko pl., rekonstravimas“.

Valstybinės reikšmės ir vietinės reikšmės keliams skirta didžiausia dalis visų lėšų - 399 mln. eurų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.