Soduose – neeilinės girto kelių chuligano gaudynės: gyventojai ėmėsi iniciatyvos ir sulaikė pažeidėją

Paskutinis kovo savaitgalis Šiaulių ir Telšių apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje buvo neįprastas. Ar tai pavasarinės saulės apkvaitinti, ar norėdami pasireikšti, tik neturėdami kur, į kelius pasipylė neblaivūs vairuotojai. Ir visų jų pasivažinėjimas patyrė fiasko, sugadindamas gyvenimą jiems patiems ir kitiems. Per tris dienas nuo neblaivių vairuotojų nukentėjo 10 asmenų: du buvo sužaloti, o aštuoniems apgadinti automobiliai.

Per tris dienas nuo neblaivių vairuotojų nukentėjo 10 asmenų: du buvo sužaloti, o aštuoniems apgadinti automobiliai.<br>lrytas.lt fotomontažas
Per tris dienas nuo neblaivių vairuotojų nukentėjo 10 asmenų: du buvo sužaloti, o aštuoniems apgadinti automobiliai.<br>lrytas.lt fotomontažas
Per tris dienas nuo neblaivių vairuotojų nukentėjo 10 asmenų: du buvo sužaloti, o aštuoniems apgadinti automobiliai.<br>A.Vaitkevičiaus nuotr.
Per tris dienas nuo neblaivių vairuotojų nukentėjo 10 asmenų: du buvo sužaloti, o aštuoniems apgadinti automobiliai.<br>A.Vaitkevičiaus nuotr.
Per tris dienas nuo neblaivių vairuotojų nukentėjo 10 asmenų: du buvo sužaloti, o aštuoniems apgadinti automobiliai.<br>„Lietuvos policijos“ nuotr.
Per tris dienas nuo neblaivių vairuotojų nukentėjo 10 asmenų: du buvo sužaloti, o aštuoniems apgadinti automobiliai.<br>„Lietuvos policijos“ nuotr.
Per tris dienas nuo neblaivių vairuotojų nukentėjo 10 asmenų: du buvo sužaloti, o aštuoniems apgadinti automobiliai.<br>„Lietuvos policijos“ nuotr.
Per tris dienas nuo neblaivių vairuotojų nukentėjo 10 asmenų: du buvo sužaloti, o aštuoniems apgadinti automobiliai.<br>„Lietuvos policijos“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lietuvos policija

Apr 1, 2022, 11:50 AM

Traumas patyrė kiti

Kovo 26 d. naktį važiuojantys aplinkkeliu per Šiaulių rajone esantį Pailių kaimą pamatė griovyje įstrigusį BMW. Vairuotojas nesuvaldė automobilio, nuskrido nuo kelio ir, apgadinęs kelio sankasą, nusileido pievoje. Kodėl vairuotojas taip nesėkmingai vairavo, paaiškėjo, kai į įvykio vietą atvyko pareigūnai. Jie rado du neblaivius žmones. 25 metų vaikinas įpūtė 1,58 prom., nepilnametė keleivė – 1,41 prom. Jaunuolis įtariamas vairavęs automobilį, tačiau tą neigia, kaltę versdamas paslaptingam iš eismo įvykio pabėgusiam vairuotojui. Kartu važiavusiems jaunuoliams teko pasukti skirtingais keliais: vaikinas atsidūrė areštinėje, o su juo važiavusi 17-metė mergina – ligoninėje. Jai medikai konstatavo nosies lūžį.

Ligoninėje atsidūrė ir 42 metų šiaulietė, kurios vyro vairuojamam automobiliui likimas lėmė kovo 27-osios pavakary Kelmės rajono kelyje sutikti girto asmens vairuojamą „Ford focus“. Pastarąjį automobilį vairavęs Kelmės rajono gyventojas įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir trenkėsi į priešais važiavusį automobilį „Hyundai santafe“. Šis po smūgio nuvažiavo nuo kelio ir vertėsi. Buvo sužalota jo keleivė – vairuotojo žmona, kuri rankos ir kojos sumušimus po medikų apžiūros gydosi ambulatoriškai. Eismo įvykio kaltininkui nustatytas 2,65 prom. girtumas.

Girtam kliūtimi tampa ir „ne vietoje“ stovintys automobiliai

Kovo 27-osios naktį televizorių žiūrėjusio Kelmės gyventojo dėmesį patraukė keisti kieme sklindantys garsai. Priėjęs prie lango, A. Mackevičiaus g. gyvenantis vyras pamatė raudonos spalvos „VW Caddy“ automobilį, kuris, įvažiuodamas į namo kiemą, kliudė vieną automobilį, paskui antrą, paskui dar vieną… „VW Caddy“ iš viso apgadino penkis kieme stovėjusius automobilius.

Tokį vaizdelį išvydęs Kelmės gyventojas iš karto susisiekė su Bendruoju pagalbos centru ir įvykius stebėjo toliau. Jis pamatė, kaip iš „VW Caddy“ automobilio išlipo stambus praplikęs vyras juoda striuke, kuris prie kito namo laiptinės užsitraukė dūmą. Vyras atrodė neblaivus, svirduliavo, sunkiai stovėjo ant kojų.

Parūkęs jis nuėjo link miesto centro. Eismo įvykio liudytojas jį nusekė ir, pamatęs atvykstančius policijos pareigūnus, jiems nurodė pasišalinusį vairuotoją. Jo dėka pasprukti eismo įvykio kaltininkui nepavyko. 36 metų sulaikytasis pasitikrinti girtumą atsisakė. Taip elgdamasis, jis nieko nelaimėjo. Baudžiamasis kodeksas už vengimą pasitikrinti girtumą numato tokią pat atsakomybę kaip ir už vairavimą išgėrus, kai girtumas siekia per 1,5 prom. Nakvoti jam teko areštinėje.

Stovintis automobilis neįveikiama kliūtimi tapo ir dar vienam neblaiviam vairuotojui. Telšiuose, Luokės g., „Škoda superb“ vairavęs 20-metis vaikinas nebesugebėjo pasirinkti saugaus važiavimo greičio ir suvaldyti transporto priemonės, nuvažiavo nuo kelio, įlėkė į automobilių stovėjimo aikštelę ir trenkėsi į stovėjusį „Mercedes benz B200“ bei stipriai jį apgadino. Eismo įvykio kaltininkui alkoholio matuoklis parodė 1,94 prom. girtumą. Dėl to ir vairavimas jaunuoliui tapo misija neįmanoma.

Kai kovo 28 d. naktį buvo pranešta apie eismo įvykį Šiauliuose, Bačiūnų ir Lingailių gatvių sankryžoje, Šiaulių pareigūnai nurodytoje vietoje rado tik į griovį įvažiavusį ir apgadintą automobilį „Opel zafira“. Vairuotojo nei automobilyje, nei šalia jo nebuvo. Apžiūrėta transporto priemonė pareigūnams sufleravo, kad ją vairavęs asmuo nesegėjo saugos diržo ir smūgio į griovio šlaitą metu galva išdaužė automobilio stiklą. Pareigūnai nustatė, kad „Opel zafira“ priklauso Šiauliuose gyvenančiam 69 metų vyrui.

Jis buvo rastas namuose ir jo kaktoje buvo matyti poodinė kraujosruva, patvirtinanti versiją, jog jis galva išmušė automobilio stiklą. OPEL ZAFIR-os savininkui buvo nustatytas 1,64 prom. girtumas. Šiaulietis pripažino vairavęs savo automobilį ir nuvažiavęs į griovį, tačiau neigė tai daręs neblaivus. Pareigūnams jis aiškino, kad alkoholį vartojo, grįžęs į namus.

Tai dažna nuo atsakomybės bandančių išsisukti vairuotojų melagiena. Ir ji neveikia, kadangi vairuotojas įpareigojamas alkoholio nevartoti iki eismo įvykio aplinkybių nustatymo. Priešingu atveju, Baudžiamasis kodeksas numato tokią pat atsakomybę, kaip ir girtiems, sėdusiems prie vairo, kai jų neblaivumas buvo 1,51 ir daugiau promilių.

Tą pačią parą Šiauliuose teko ieškoti dar vieno „zuikio“, pasprukusio eismo įvykio. Apie 16 val. pareigūnai buvo iškviesti į „Akropolio“ prekybos centro požeminę automobilių stovėjimo aikštelę.

Įvykio liudytojas pasakojo, kad, sėdėdamas savo automobilyje, jis išgirdo stipraus smūgio garsą. Akimis ieškodamas garso šaltinio, jis pastebėjo, kad į netoliese stovėjusį automobilį „Fiat“ galine savo dalimi yra atsitrenkęs „Peugeot“. Pastarojo automobilio vairuotojas iš eismo įvykio vietos iš karto pasišalino. Liudytojas informaciją apie matytą eismo įvykį ir pasišalinusio automobilio valstybinius numerius perdavė policijos pareigūnams. Netrukus „Peugeot“ vairuotojas buvo surastas netoli įvykio vietos esančiame daugiabutyje, savo namuose. Jam nustatytas 1,80 prom. girtumas. Ir vėl pareigūnai išgirdo nuolatinę „zuikių“ versiją, kad alkoholį vartojo grįžęs į namus...

Pareigūnus liūdina tas faktas, kad nemažėja neatsakingų žmonių, pervertinančių savo jėgas ir drįstančių prie vairo sėsti išgėrus, tačiau džiugina faktas, kad vis didesnė visuomenės dalis netoleruoja tokio vairuotojų elgesio ir aktyviai įsijungia į prevenciją, pranešdami apie girtų vairuotojų klejones keliuose ir net patys imdamiesi aktyvių veiksmų tokiems eismo dalyviams sulaikyti.

Kovo 27-osios dieną Šiaulių rajone, Noreikių k., savo ūkiniame pastate, buvęs gyventojas išgirdo, kaip gatve dideliu greičiu pralėkė automobilis, palikdamas dulkių debesį. Žinodamas, kad automobilis tuoj sugrįš, nes toliau gatvė baigiasi ir išvažiavimo nėra, vyras išėjo į gatvę ir sutiko kitą greičio mėgėjo išgąsdintą kaimyną.

Kadangi prie įvažiavimo į sodų teritoriją yra kelio ženklas „Gyvenamoji zona“, todėl abu gyventojai nutarė vairuotoją sustabdyti ir jį sudrausminti. Sustabdyti jį pavyko, tačiau susikalbėti nesisekė. Vairuotojas kažką nerišliai vapėjo, nuo jo tvoskė alkoholiu. Jis pabandė ir vėl važiuoti, tačiau ryžtingasis sodo gyventojas iš užvedimo spynelės spėjo ištraukti automobilio raktelį.

Kaimynas tuo metu apie neblaivų vairuotoją pranešė Bendrajam pagalbos centrui. Supratęs, kad jo reikalai prasti, kelių eismo taisyklių pažeidėjas iš įvykio vietos pasišalino pėsčiomis. Sodo gyventojas jį nusekė savo automobiliu, nuolat policijai pranešdamas, kur link keliauja pasišalinusysis.

Šis, išgirdęs atvykstančių policijos pareigūnų automobilio garso signalus, nutarė pasislėpti, atsiguldamas į griovį. Vėl suveikė bailaus „kiškio“ sindromas. 35 metų vyras pasitikrinti girtumą atsisakė. Važinėdamas po sodus, jis, matyt, ieškojo sugėrovų, nes jo vairuotame SEAT ALTEA XL pareigūnai rado pilną degtinės butelį .

Kovo 28 d. telefoniniu skambučiu Bendrajam pagalbos centrui pilietiškas Pakruojo rajono gyventojas nuo galimos nelaimės išgelbėjo savo žemiečius. Žmogus pranešė, kad Steigvilių kaime važinėja tamsios spalvos BMW, kurio vairuotojas galimai neblaivus. Žmonės stebėjo, kaip išlipęs vairuotojas nekoordinuotai šlitinėja apie transporto priemonę, paskui sėda ir vėl nuvažiuoja.

Tačiau toli nenuvažiavo. Pareigūnai jį surado tame pačiame kaime. Nuo vairuotojo sklido stiprus alkoholio kvapas. 34 metų Pakruojo r., Margių kaimo, gyventojas. prisipažino, kad alkoholį vartojo prieš valandą. Jam nustatytas 2,49 prom. girtumas.

Tos pačios paros vėlų vakarą Radviliškio rajono policijos pareigūnai, reaguodami į pilietiškos moters pranešimą, iš eismo eliminavo neblaivų vairuotoją, važinėjantį po miesto centrą. Į alkoholio matuoklį jis įpūtė 1,78 prom. Policininkai spėjo laiku – 27 metų vaikinas dar nebuvo spėjęs nieko pridaryti.

Pareigūnai dėkingi už žmonių pilietiškumą ir pasidalinimą informacija, padedančia kelius valyti nuo girtų vairuotojų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.