Ketvirtadienį keliuose – tiksliniai reidai: pareigūnai pasitelks šimtus savanorių

Lietuvos policija, siekdama užtikrinti eismo dalyvių, ypač jaunųjų, saugumą keliuose ir viešąją tvarką, prasidėjus naujiems mokslo metams, kai po vasaros atostogų keliuose gerokai padaugėja transporto priemonių, įsilieja pradedantieji vairuotojai, į didžiuosius šalies miestus studijuoti atvykstantys jaunuoliai, patruliuos perėjose prie mokyklų ir tikrins vairuotojų blaivumą. Tam visoje Lietuvoje pasitelkiami šimtai savanorių. Pareigūnai pirmą kartą patruliuos perėjose kartu su Raudonojo Kryžiaus savanoriais.

Pareigūnai pirmą kartą patruliuos perėjose kartu su Raudonojo Kryžiaus savanoriais.<br>M.Patašiaus nuotr.
Pareigūnai pirmą kartą patruliuos perėjose kartu su Raudonojo Kryžiaus savanoriais.<br>M.Patašiaus nuotr.
Pareigūnai pirmą kartą patruliuos perėjose kartu su Raudonojo Kryžiaus savanoriais.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Pareigūnai pirmą kartą patruliuos perėjose kartu su Raudonojo Kryžiaus savanoriais.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Pareigūnai pirmą kartą patruliuos perėjose kartu su Raudonojo Kryžiaus savanoriais.<br>M.Patašiaus nuotr.
Pareigūnai pirmą kartą patruliuos perėjose kartu su Raudonojo Kryžiaus savanoriais.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lietuvos policija

Aug 30, 2022, 6:52 AM

Rūpindamiesi eismo dalyvių saugumu, policijos pareigūnai ne pirmus metus bendradarbiauja su mokyklų atstovais, socialiniais partneriais, įtraukia dvasininkiją ir pilietiškus bendruomenės narius. Kaip ir kasmet, aktyviai įsitrauks patyrę policijos rėmėjai, jaunieji policijos rėmėjai ir Šaulių sąjungos savanoriai, jie savarankiškai patruliuos su policijos pareigūnais iš anksto numatytose vietose. Be to, šiais metais pirmą kartą bus pasitelkti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai šešiolikoje šalies miestų. Jie padės užtikrinti prevencinę ir šviečiamąją veiklą.

Rugsėjo 1-ąją – Mokslo ir žinių dieną – policijos įstaigos, siekdamos užtikrinti eismo saugumą ir viešąją tvarką, rengia įvairias prevencines priemonės. Rugsėjo mėnesį bus skiriama daug dėmesio eismo saugumui keliuose, gatvėse, pėsčiųjų perėjose prie švietimo ir ugdymo įstaigų užtikrinti. Pareigūnai kartu su savanoriais patruliuos šalia mokyklų esančiose pėsčiųjų perėjose ne tik iki rugsėjo 10 d., savanorius pasitelks ir visą rugsėjį.

Bus vykdomos trumpalaikės prevencinės priemonės, skirtos jauno amžiaus vairuotojams (moksleiviams, studentams), tikrinama teisės vairuoti atitinkamos kategorijos transporto priemonę turėjimas, saugos diržų, saugos šalmų naudojimas.

Policija kreips dėmesį į tai, kaip nepilnamečiai, vairuojantys dviračius, elektrinius paspirtukus, mopedus, laikosi kelių eismo taisyklių reikalavimų. Taip pat bus tikrinama, ar pagal amžių jie gali vairuoti tam tikrą transporto priemonę, ar dėvi saugos šalmus, ar elektriniu paspirtuku nevežamas keleivis ir pan.

Taip pat bus atkreiptas dėmesys į tas transporto priemones, kuriuose į mokyklas vežami vaikai. Bus tikrinamas mokyklinių, maršrutinių autobusų ir kitų transporto priemonių, vežančių vaikus į mokyklas ir iš jų, vairuotojų blaivumas.

Kartu su mokyklų administracija bus siekiama užtikrinti, ar vaikus vežančių mokyklinių autobusų vairuotojai arba kitas vaikus lydintis asmuo (ne jaunesnis kaip 18 metų) griežtai užtikrina saugų vaikų įlipimą į transporto priemonę ir išlipimą iš jos, vaikų skaičių autobuse pagal sėdimas vietas, ar saugos diržų naudojimą.

Rekomenduojama jaunesnius kaip 10 metų vaikus, prireikus, pervesti į kitą kelio pusę, ypač užmiesčio keliuose, jiems priminti, kad, būnant važiuojamojoje kelio dalyje, turi vilkėti ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais.

Lietuvos policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos rekomenduoja priemones miestuose ir miesteliuose pasirinkti, atsižvelgiant į policijos įstaigos tikslus, vykdomas funkcijas ir eismo saugumo būklę konkrečioje teritorijoje. Taigi, gali būti numatytos papildomos prevencinės priemonės.

Naujų mokslo metų pradžiai daug dėmesio skiria ir Europos kelių policijos tinklas ROADPOL (angl. European Roads Policing Network), kuris vienija daugiau nei 25 Europos šalių kelių policijos pajėgas, tarp jų ir Lietuvos policiją. Š. m. rugsėjo 16–22 d. ROADPOL inicijuoja prevencinę priemonės – Saugaus eismo dienos (angl. ROADPOL Safety Days) minėjimą, rugsėjo 21-ąją skelbia Europos dieną be žuvusiųjų keliuose. Kiekvienas Jūsų, kaip atsakingas ir saugiam eismui neabejingas asmuo, galite pasirašyti asmeninį penkių punktų Saugumo dienų pasižadėjimą (Take a pledge roadpolsafetydays.eu).

Lietuvos kelių policijos tarnybos 2022 m. sausio–liepos mėn. duomenimis, šalies keliuose įvyko daugiau nei 1 650 eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės.

Užfiksuota 19 proc. eismo įvykių, kai nukentėjo nepilnamečiai: žuvo 2 mažamečiai lengvųjų automobilių keleiviai (4-erių mergaitė ir 6-erių berniukas). Sužeista daugiau nei 330 nepilnamečių (101 pėsčiasis, 75 dviračių ir 12 mopedų vairuotojų). Rugpjūčio pabaigoje žuvo 16-metis mopedo vairuotojas, 16-metė mopedo vairuotoja sužeista.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.