22 pažeidimus padaręs ir beveik 200 km/val. greičiu lėkęs motociklininkas išgirdo teismo nuosprendį

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) šią savaitę nusprendė, kad beveik 200 km/val. greičiu sostinėje važiavęs motociklininkas, padaręs 22 Kelių teismo taisyklių (KET) pažeidimus, pagrįstai buvo nuteistas kaip padaręs nusikaltimą.

22 pažeidimus padaręs, beveik 200 km/val greičiu mieste lėkęs motociklininkas pagrįstai nuteistas kaip padaręs nusikaltimą.<br>Lietuvos policijos nuotr.
22 pažeidimus padaręs, beveik 200 km/val greičiu mieste lėkęs motociklininkas pagrįstai nuteistas kaip padaręs nusikaltimą.<br>Lietuvos policijos nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2023-06-03 16:16

LAT šį sprendimą paskelbė antradienį, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kurioje motociklo vairuotojas buvo nuteistas pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 284 straipsnį, tai yra dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Motociklininkas nuteistas už tai, kad Vilniaus mieste darbo dienos metu nepakluso teisėtam policijos pareigūnų reikalavimui sustoti ir toliau važiuodamas motociklu bei vengdamas būti sustabdytas jį persekiojančių policijos pareigūnų, važiuodamas septynis kartus per sankryžas degant raudonam šviesoforo signalui, viršydamas greitį, kai kada pasiekdamas beveik 200 km/val. greitį, nepaisydamas kelių eismo ženklų ir kitaip padarydamas 22 KET pažeidimus, įžūliais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams bei aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį bei tvarką.

Kreipdamasis į LAT, nuteistojo gynėjas kasaciniame skunde prašė panaikinti teismų sprendimus, kuriais motociklo vairuotojas buvo pripažintas kaltu, ir jį išteisinti. Gynėjas nurodė, kad teismai netinkamai taikė BK, nes nuteistojo padaryta veika nebuvo tiek pavojinga, kad užtrauktų baudžiamąją atsakomybę. Advokatas tvirtino, kad kiekvienas iš padarytų KET pažeidimų užtraukia administracinę atsakomybę, todėl šios atsakomybės rūšies priemonių visiškai pakanka veikai teisingai įvertinti.

LAT, išnagrinėjęs bylą, atmetė nuteistojo gynėjo kasacinį skundą ir jame dėstomus argumentus, kad bandymas pasprukti nuo policijos ir važinėjimas miesto keliais, kelio ženklų ir draudžiamųjų šviesoforo signalų nepaisymas, kai važiavimo greitis kartais pasiekdavo beveik 200 km/val. ribą, nesutrikdė viešosios tvarkos.

„Nors kiekvienas motociklo vairuotojo padarytas KET pažeidimas atitinka tam tikro administracinio nusižengimo požymius, tačiau jų visuma (užfiksuoti 22 tokie pažeidimai) pasiekė nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį ir atitiko BK 284 straipsnyje nustatytos nusikalstamos veikos požymius“, – nutarė LAT.

LAT paliko nepakeistus teismų sprendimus, kuriais motociklo vairuotojas nuteistas 3,5 tūkst. eurų dydžio bauda, paskirtas draudimas trejus metus naudotis teise vairuoti kelių transporto priemones ir motociklo konfiskavimas.

Ši LAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.