Važiuojantys jūros link neteko amo dėl policijos išrašytų baudų: „Kažkokia nesąmonė“

Atėjus vasarai, klaipėdiečiai ir miesto svečiai tradiciškai važiuoja į Melnragę prie molo stebėti saulėlydžio ir pasėdėti šalia esančiose populiariose kavinėse ant jūros kranto. Tačiau pastarosiomis dienomis miestiečius kiek suglumino atsiradę eismo pokyčiai ir policijos reidai.

Netoli Melnragės molo esančios automobilių aikštelės įrengtas vienpusis eismas, šiomis dienomis čia budi policijos ekipažai.<br>P.Matulevičiaus/„Vakarų ekspresas“ nuotr.
Netoli Melnragės molo esančios automobilių aikštelės įrengtas vienpusis eismas, šiomis dienomis čia budi policijos ekipažai.<br>P.Matulevičiaus/„Vakarų ekspresas“ nuotr.
Eismo schema.<br>Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr.
Eismo schema.<br>Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr.
Atėjus vasarai, klaipėdiečiai ir miesto svečiai tradiciškai važiuoja į Melnragę prie molo stebėti saulėlydžio ir pasėdėti šalia esančiose populiariose kavinėse ant jūros kranto.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Atėjus vasarai, klaipėdiečiai ir miesto svečiai tradiciškai važiuoja į Melnragę prie molo stebėti saulėlydžio ir pasėdėti šalia esančiose populiariose kavinėse ant jūros kranto.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Paulius Matulevičius

2023-06-10 07:46

„Važiavau prie jūros į minėtą vietą Molo gatve ir tuoj pat po kelių metrų sustabdė policija. Pareigūnai išrašė 30 eurų baudą. Kol pildė dokumentus, dar 4 automobilių vairuotojus sustabdė ir juos baudavo. Visi žiūrėjo išsižioję ir negalėjo suprasti, kas čia vyksta“, – „Vakarų ekspresui“ pasakojo klaipėdietė Greta.

Stabdo vieną po kito

Dienraščio žurnalistams nuvykus į minėtą vietą ir paanalizavus situaciją, paaiškėjo, kad pasikeitė privažiavimo prie Melnragės molo eismo schema – įrengti kelio ženklai, ribojantys automobilių eismą nuo 22 iki 6 val.

Taip pat ir keliaujant namo iš šalia molo esančios automobilių aikštelės reikia važiuoti jau visai kitu keliu – sustatyti ženklai su draudžiamuoju ženklu, liaudiškai vadinamu „plyta“. Įrengtas vienpusis eismas.

Net dienos metu už kelių metrų nuo draudžiamojo ženklo stovėjo policijos pareigūnų ekipažas ir vieną po kito stabdė vairuotojus.

Iš šalies atrodė, kad vairuotojai sutrikę ir nežino, kokiu keliu išvažiuoti iš minėtos vietos.

Galiausiai paaiškėjo, kad reikia pavažiuoti kelis metrus žvyrkeliu ir keliauti link „Klaipėdos naftos“.

„Kažkokia nesąmonė, nesuprasi, kaip čia reikia važiuoti Prano Lideikio gatvės link“, – skėsčiojo rankomis vairuotojai.

Sprendimą priėmė komisija

„Vakarų ekspresui“ susisiekus su Klaipėdos savivaldybės administracijos Transporto skyriaus vedėju Rimantu Mockumi, šis paaiškino, kad dar praėjusiais metais Klaipėdos eismo saugumo komisija priėmė sprendimą riboti eismą Molo gatve Melnragėje.

Ši gatvė tapo dviračių gatve, o nakties metu eismas atkarpoje nuo Audros iki Vėtros gatvių – uždraustas.

Norintieji nakties metu (nuo 22 iki 6 val.) automobiliu atvykti prie jūros, į šalia uosto šiaurinio molo esančią automobilių stovėjimo aikštelę, turi rinktis Pamario ir Burių gatves, aplenkdami Melnragės centrą.

„Buvo atsižvelgta į vietos gyventojų pageidavimus. Problemų anksčiau kilo dėl transporto keliamo triukšmo. Specialistai pateikė pasiūlymus eismo saugumui pagerinti ir nuo šios vasaros pradžios įrengti eismą ribojantys ženklai“, – paaiškino R. Mockus.

Aplinkkelis dar iki galo nėra sutvarkytas – vairuotojams tenka pavažiuoti ir žvyrkeliu Smilgų gatve.

„Planuojama šią gatvę išasfaltuoti. Kol kas teks vairuotojams priprasti važiuoti taip, kaip yra“, – teigė R. Mockus.

Motociklininkams teks kulniuoti pėsčiomis

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Džermeika „Vakarų ekspresui“ sakė, kad anksčiau nuolat sulaukdavo daug skundų iš Melnragės gyventojų dėl motociklininkų ir automobilių vairuotojų keliamo triukšmo nakties metu.

„Sakydavo: atvažiuokite, matuokite triukšmą. Ten išklotos trinkelės, tad ir tai pridėdavo garso, ypač nakties metu. Buvo ištisinis nepasitenkinimas.Buvo daug diskusijų, kol galiausiai Klaipėdos eismo saugumo komisija, kur ir man teko dalyvauti daugybėje posėdžių, pritarė tokiems eismo pokyčiams“, – sakė M. Džermeika.

Anot jo, dabar privažiavimas iki pat prie molo esančios aikštelės motociklininkams yra draudžiamas.

„Motociklininkams rekomenduojame motociklus palikti tolėliau Savivaldybės įrengtoje automobilių aikštelėje. Vairuotojams siūlome atidžiau sekti ženklus ir nepažeisti Kelių eismo taisyklių“, – kalbėjo M. Džermeika.

Pasiteiravus, galbūt reikėtų kurį laiką po tokių eismo pokyčių policijos ekipažams prevenciškai įspėti ar labiau per žiniasklaidą ar socialinius tinklus šviesti vairuotojus, o ne iškart skirti baudas, M. Džermeika atsakė: „Mes, vadovai, negalime pareigūnams nurodinėti, ar įspėti vairuotojus, ar iškart bausti. Pareigūnų darbas yra prižiūrėti, kad nebūtų Kelių eismo taisyklių pažeidimų. O juk žinote, visokių vairuotojų pasitaiko: vieni mėgsta chuliganišką vairavimą ir būna agresyvesni, kiti per neapdairumą nepastebi ženklų ir sustabdyti labai atgailauja.“

Dar jis pridūrė: „Viskas priklauso nuo situacijos, taip pat ir nuo pareigūno geranoriškumo ar principingumo. Pareigūnų tikslas – ne bausti, o tai, kad žmonės sektų ženklus ir priprastų važiuoti pagal naują eismo schemą. Suprantame, kad tam reikia ir laiko.“

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.