Savaitgalį Vilniaus pareigūnams darbo netrūko: košmarišku greičiu lėkusiems pažeidėjams raitė protokolus

Savaitgalį Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnams darbo tikrai netrūko – įkliuvo ir neblaivių vairuotojų, ir greičio mėgėjų, ir beteisių vairuotojų, kitų Kelių eismo taisyklių pažeidėjų.

Įkliuvo ir neblaivių vairuotojų, ir greičio mėgėjų, ir beteisių vairuotojų, kitų KET pažeidėjų.<br>Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus nuotr.
Įkliuvo ir neblaivių vairuotojų, ir greičio mėgėjų, ir beteisių vairuotojų, kitų KET pažeidėjų.<br>Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus nuotr.
Įkliuvo ir neblaivių vairuotojų, ir greičio mėgėjų, ir beteisių vairuotojų, kitų KET pažeidėjų.<br>A.Vaitkevičiaus nuotr.
Įkliuvo ir neblaivių vairuotojų, ir greičio mėgėjų, ir beteisių vairuotojų, kitų KET pažeidėjų.<br>A.Vaitkevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

Aug 21, 2023, 11:43 AM

Kelių policijos skyriaus pareigūnų priemonės prasidėjo rugpjūčio 18 d. nuo 16 val. Vilniaus r., Buivydiškių k. Čia pareigūnams įkliuvo automobilį vairavęs neblaivus (0,57 prom.) kariuomenės seržantas (gimęs 1973 m.), jam surašytas protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 422 str. 5 str. Taip pat nustatyti ir kiti Kelių eismo taisyklių pažeidėjai – 2-iems surašyti protokolai už naudojimąsi mobiliojo ryšio telefonu be laisvų rankų įrangos vairuojant, dar 2-iems – už vairavimą neturint teisės vairuoti.

Pareigūnų stabdomas nestojo keturračio vairuotojas. Šis, nepaklusęs teisėtam policijos pareigūno reikalavimui sustabdyti transporto priemonę, lenkė automobilių koloną pėsčiųjų perėjoje, ir, padidinęs greitį, nurūko tolyn. Nors pažeidėjo pavyti nepavyko, pareigūnai užfiksavo keturračio valstybinio numerio ženklus, todėl nebus sunku išaiškinti, kas vairavo šią transporto priemonę.

Pradėta administracinio nusižengimo pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 420 str. (Pavojingas ir chuliganiškas vairavimas, Kelių eismo taisyklėse nustatyto draudimo lenkti ar įvažiuoti į priešpriešinio eismo juostą pažeidimas), 426 str. (Nepaklusimas reikalavimui sustabdyti transporto priemonę arba pasitraukimas iš eismo įvykio vietos).

Nuo 23 val. kelių policijos pareigūnai persikėlė į Vilnių. Iki rugpjūčio 19 d. 1 val. vykusios priemonės metu išaiškinti 6 greičio mėgėjai – Pilaitės pr., pažeidėjai skriejo dvigubai ir daugiau viršydami leistiną 70 km/h greitį – 139 km/h, 154 km/h. Rekordininkas 187 km/h greičiu skriejęs automobilio BMW vairuotojas. Visiems greičio mėgėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai už greičio viršijimą (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 416 str. 5 d. ir 6 d.).

Šeštadienį, rugpjūčio 19-ąją ir 20-ąją kelių policijos priemonės buvo tęsiamos Vilniaus r., Buivydiškėse. Rugpjūčio 19 d. pareigūnams įkliuvo 2 neblaivūs (0,76 prom. ir 1,26 prom.) vairuotojai, taip pat 4 beteisiai, iš jų vienas – nepilnametis, kurio vairuojamas automobilis su negaliojančiais valstybinio numerio ženklais nustatyta tvarka neįregistruotas.

Nepilnamečiui surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 424 str. 3 d., 415 str. 3 d. Kartu važiavusiam neblaiviam tėvui surašytas protokolas už transporto priemonės perdavimą vairuoti neturinčiam teisės vairuoti (Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 424 str. 2 d.).

Rugpjūčio 20 d. taip pat nustatyti 2 neblaivūs (0,49 prom.) vairuotojai, 2 beteisiai, vienas jų jau buvo baustas administracine tvarką už vairavimą neturint teisės vairuoti.

Per praėjusią savaitę mobilieji „trikojai“ greičio matuokliai užfiksavo 1 480 pažeidėjų.

Kelių policijos skyriaus pareigūnai ir toliau vykdys tokias prevencines policines priemones.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.