Lentelėse su gatvių pavadinimais – klaidos: seniūnai pripažįsta, kad ne taip dažnai jas tenka užsakyti

Su klaida pagaminta gatvės pavadinimą nurodanti lentelė jau nuimta.

Pastabūs gyventojai atkreipė dėmesį, kad kai kuriose Kretingos mieste ir rajone esančiose lentelėse klaidingai nurodomi gatvių pavadinimai.<br>D.Šypalio nuotr.
Pastabūs gyventojai atkreipė dėmesį, kad kai kuriose Kretingos mieste ir rajone esančiose lentelėse klaidingai nurodomi gatvių pavadinimai.<br>D.Šypalio nuotr.
Pastabūs gyventojai atkreipė dėmesį, kad kai kuriose Kretingos mieste ir rajone esančiose lentelėse klaidingai nurodomi gatvių pavadinimai.<br>D.Šypalio nuotr.
Pastabūs gyventojai atkreipė dėmesį, kad kai kuriose Kretingos mieste ir rajone esančiose lentelėse klaidingai nurodomi gatvių pavadinimai.<br>D.Šypalio nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Livija Grajauskienė, www.pajurionaujienos.com

Oct 18, 2021, 11:31 AM

Pastabūs „Pajūrio naujienų“ skaitytojai atkreipė dėmesį, kad kai kuriose Kretingos mieste ir rajone esančiose lentelėse klaidingai nurodomi gatvių pavadinimai. Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė pripažino, kad klaidų pasitaiko, ir paragino apie jas pranešti.

Akys kliūva už klaidų

Į redakciją paskambinę ir elektroninius laiškus, iliustruotus nuotraukomis, atsiuntę skaitytojai pasidalino pastebėtomis klaidomis, kurios, anot jų, ant lentelių, žyminčių gatvių pavadinimus, akis bado ne pirmus metus.

Viena tokių – lentelė prie naujai įrengto šviesoforo ties naujuoju „Rimi“ prekybos centru, skelbianti, kad iš Šventosios g. čia yra posūkis į Šimkaus g.

„Kokio Šimkaus toji gatvė – nuo Darbėnų kilusio rašytojo Jono Šimkaus ar klaipėdiečio kompozitoriaus Stasio Šimkaus – nežinia, – rašo skaitytojas. – Tik prie Jono Basanavčiaus gatvės esančioje lentelėje nurodyta, kad čia – J. Šimkaus g., o lentelė be vardo raidės, kabanti jau keletą metų, nepakeista ir įrengus naują sankryžą.“

Važiuojantys nuo Kretingos Darbėnų link pastebėjo, kad prie posūkio į Tūbausius esančioje lentelėje parašyta „Bažnyčio g.“. O važiuojant ta pačia kryptimi prie geležinkelio pervažos kurį laiką stovėjo ženklas, nurodantis, kad Akmenos slėnio link vedanti gatvė yra Sapeigų g.

Lenteles užsako seniūnai

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė, vadovaujanti Eismo saugumo komisijai, „Pajūrio naujienoms“ paaiškino, kad lenteles su gatvių pavadinimais šią paslaugą teikiančioms bendrovėms, laimėjusioms Savivaldybės skelbtą konkursą, užsako seniūnai. Jie ir privalo pasirūpinti, kad šiuose ženkluose nebūtų klaidų.

„Atsitinka visko – klaidų pasitaiko ne tik šiuose ženkluose, svarbu jas laiku pamatyti ir ištaisyti. Esame dėkingi žmonėms, kurie praneša apie klaidas, ir kviečiame tai daryti“, – sakė V. Turauskaitė.

Ne vienerius metus kabėjęs užrašas bus pakeistas į „J. Šimkaus g.“

Pernai keletą ženklų su naujai suteiktais gatvių pavadinimais Juzumų kaime užsakęs Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys tvirtino, kad, kiek jis dirba seniūnu, klaidų užrašant gatvių pavadinimus nepastebėjęs.

„Nedažnai tenka tokias lenteles užsakyti. Štai pernai Juzumų kaime suteikus pavadinimus naujoms gatvėms – o tai privalu padaryti, jeigu kaime yra daugiau nei 20 namų valdų, – užsakėme lenteles su užrašais „Girininkijos g.“, „Laukžemės g.“, Ilginių g.“ ir „Medšarkių g.“. Rangovai viską padarė teisingai. Suprantama, kad klaidų gali pasitaikyti tiek seniūnams užpildant prašymus, tiek rangovams gaminant kelio ženklus.

Tačiau ženklo su klaida nebūtume statę – juk visada pasitikrini, ką pagamino“, – kalbėjo A. Poškys, kuriam paantrino Imbarės seniūnas Antanas Turauskis, sakęs, kad bent kol kas ženklų su klaidomis jo vadovaujamoje seniūnijoje nepasitaikė.

Klaidas ištaisys

Kretingos seniūnijos seniūnė Sigita Riepšaitė sakė, kad kelio ženklas su užrašu „Bažnyčio g.“ jau pakeistas.

„Sprendžiant pagal buvusįjį ženklą, „s“ raidę žodžio gale ne kokie niekdariai nukrapštė, o pati lentelė buvo su klaida pagaminta.

Neapsižiūrėjome. Kai žmonės pranešė, iškart kreipėmės, kad būtų padaryta nauja lentelė“, – sakė seniūnė, pridūrusi, kad anksčiau būta klaidos kelio ženkle „Ąžuolo sodai“ – kažkokiu būdu nuo raidės A buvo nukritusi nosinė.

Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė pasidalino, kad per trejetą jos darbo metų pirmąkart atsitiko taip, kad rangovai pagamino ir pastatė lentelę su klaidingu gatvės pavadinimu.

„Šiemet gatvių ženklinimo konkursą laimėjo UAB „Bartuva“, ji ir pagamino ženklą su klaida – kai pastebėjome, nuėmėme ir paprašėme pagaminti naują. Prieš savaitę mums pranešė ir apie ženklą su ne visu J. Šimkaus gatvės pavadinimu – ši lentelė tikrai seniai ten kabėjo, ir net keista, kad tik dabar buvo atkreiptas dėmesys į klaidą.

Gal mes patys, kretingiškiai, tiesiog nebepastebime, kai akys prie užrašo, kad ir ne visai teisingo, pripranta?“ – svarstė seniūnė, patikinusi, kad ir šis ženklas bus pakeistas.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.