„Kondicionierius turi tik apie trečdalis šiuo metu uostamiestyje kursuojančių autobusų. Tai yra mikroautobusai, nauji, prieš dvejus metus pirkti dujiniai autobusai ir abu „Dancer“ autobusai“, – sakė „Vakarų ekspresui“ VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ l. e. p. direktorius Andrius Samuilovas.
Jų vežėjai, anot l. e. p. direktoriaus, yra pasirašę naujas sutartis, kuriose numatyta, kad transporto priemonė privalo turėti veikiantį kondicionierių.
„Ten, kur kondicionieriai yra, jie privalo veikti, tačiau jų efektas nėra toks pat, kaip uždaroje patalpoje ar tarpmiestinio susisiekimo autobusuose, nes mieste kas kelis šimtus metrų autobusai stoja ir atidaro duris, pro kurias plūsta karštis iš lauko“, – aiškino A. Samuilovas.
Pašnekovas apgailestavo, kad dauguma uostamiesčio keleivinio transporto autobusų, deja, aptarnauja keleivius pagal dar 2015-aisiais sudarytas sutartis.
„Skundų dėl nepakeliamo karščio viešojo transporto autobusuose sulaukiame daug, tačiau senose sutartyse dar nebuvo prievolės, kad transporto priemonė turėtų kondicionierių. Tad negalime to reikalauti iš vežėjų“, – paaiškino VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ l. e. p. direktorius Andrius Samuilovas.
Pasak pašnekovo, senosios sutartys dar galios iki 2024-ųjų. Tad iki to laiko pokyčių nebus.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas teigė žinantis, kad ne visuose uostamiesčio viešojo transporto autobusuose užtikrinamos komfortiškos sąlygos keleiviams, tačiau pasiteisino, kad tai yra pačių vežėjų rūpestis.
„Gal nuskambės biurokratiškai, tačiau mūsų institucijai nėra pavesta to kontroliuoti. Pats vežėjas turėtų rūpintis savo keleiviais. Kita vertus, ir žmonės turėtų įvertinti, ar tikrai yra būtinybė per karščius važinėti autobusu“, – sakė „Vakarų ekspresui“ R. Grigaliūnas.