Į techninę apžiūrą atvykę vairuotojai susidurs su naujove: nuo šiol bus fiksuojama ši informacija

Naujų, nuo 2021 m. sausio 1 d. įregistruotų lengvųjų automobilių ir lengvųjų komercinių transporto priemonių privalomosios techninės apžiūros ataskaita bus papildyta svarbia informacija – degalų ir energijos sąnaudų rodikliais.

Lengvųjų automobilių privalomosios techninės apžiūros ataskaita bus papildyta degalų ir energijos sąnaudų rodikliais.<br>V.Skaraičio nuotr.
Lengvųjų automobilių privalomosios techninės apžiūros ataskaita bus papildyta degalų ir energijos sąnaudų rodikliais.<br>V.Skaraičio nuotr.
Lengvųjų automobilių privalomosios techninės apžiūros ataskaita bus papildyta degalų ir energijos sąnaudų rodikliais.<br>CHUTTERSNAP/Unsplash nuotr.
Lengvųjų automobilių privalomosios techninės apžiūros ataskaita bus papildyta degalų ir energijos sąnaudų rodikliais.<br>CHUTTERSNAP/Unsplash nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lietuvos transporto saugos administracija

Aug 29, 2023, 8:41 AM

Nors duomenys apie degalų ir energijos sąnaudas Lietuvos techninės apžiūros centruose renkami jau nuo š. m. gegužės 23 d., tačiau iki šiol jie neatsispindėdavo rezultatų ataskaitoje.

Lietuvoje šie pokyčiai įteisinami, remiantis Europos Komisijos keliamais reikalavimais valstybėms narėms rinkti transporto priemonių degalų ir energijos sąnaudų duomenis.

Šie reikalavimai tampa privalomi visoje Europos Sąjungoje (ES), nes transporto priemonių išmetamo CO2 kiekio mažinimas yra vienas iš ES ilgalaikių tikslų.

Turėdamos duomenis ES institucijos galės vertinti, kaip ilgainiui kinta realiomis važiavimo sąlygomis išmetamų teršalų kiekio, degalų arba energijos sąnaudų skirtumas bei stebėti, ar išmetamo CO2 kiekio normomis veiksmingai mažinamas transporto priemonių išmetamo CO2 kiekis. Pirmasis surinktų duomenų peržiūrėjimas vyks 2024 m.

Kodėl svarbu žinoti sąnaudas?

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) atnaujina Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros rezultatų ataskaitos pildymo tvarkos aprašą.

Jeigu automobilis buvo pirmąkart įregistruotas nuo 2021 m. sausio 1 d. ir turi sąnaudų stebėsenos įtaisą, atnaujinus Tvarkos aprašą, transporto priemonės valdytojas galės su šia informacija susipažinti rezultatų ataskaitoje. Duomenų surinkimas automobilio savininkui nieko nekainuos.

„Duomenys apie automobilio sąnaudas padės tiek vairuotojams, tiek techninės apžiūros centrams įvertinti, ar transporto priemonė veikia tinkamai. Taip pat vairuotojai turės galimybę stebėti, kaip realiomis važiavimo sąlygomis užfiksuojamos degalų ar energijos sąnaudos koreliuoja su tipo patvirtinimo procedūrų metu nustatytais minėtų sąnaudų duomenimis, kuriuos pagal ES teisės aktus atliktų bandymų pagrindu deklaruoja transporto priemonės gamintojas“, – teigia Transporto veiklos skyriaus patarėjas Simonas Mažionis.

Automobilio savininkas (asmuo, kurio vardu yra įregistruota transporto priemonė) turės teisę atsisakyti, kad būtų renkami duomenys apie jo automobilio degalų ir energijos sąnaudas.

Apie tokį sprendimą savininkas arba valdytojas turės pranešti techninės apžiūros įmonei iš anksto, prieš atliekant privalomąją apžiūrą, raštu (laisvos formos tekstu) arba el. laišku.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.