Kauno savivaldybė ruošia „dovaną“: parkavimas gali brangti iki 2,5 eurų už valandą

Vadovaujantis Darnaus judumo plane numatytomis gairėmis, Kauno savivaldybės taryba planuoja ženkliai didinti parkavimo įkainius mieste. Dėl tokio sprendimo turės balsuoti gruodžio 19 d. posėdžiausianti miesto taryba.

Kauno savivaldybė ruošia „dovaną“: parkavimas gali brangti iki 2,5 Eur už valandą.<br>Kauno miesto savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybė ruošia „dovaną“: parkavimas gali brangti iki 2,5 Eur už valandą.<br>Kauno miesto savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybė ruošia „dovaną“: parkavimas gali brangti iki 2,5 Eur už valandą.<br>M.Patašiaus nuotr.
Kauno savivaldybė ruošia „dovaną“: parkavimas gali brangti iki 2,5 Eur už valandą.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Dec 13, 2023, 8:27 AM, atnaujinta Dec 13, 2023, 8:32 AM

Būdas išsivaduoti nuo spūsčių

Miesto rinkliavos įkainiai raudonoje ir geltonoje (oranžinėje) zonose nekeisti jau beveik septynerius metus, o žalioje ir mėlynoje – visą dešimtmetį. Jose fiksuojamas labai didelis intensyvumas, siekiantis 80–85 procentus. Neretai momentinis stovėjimo vietų užimtumas centrinėje miesto dalyje bei senamiestyje būna šimtaprocentinis.

„Pastebime, kad dėl infliacijos ir augančio darbo užmokesčio sąlyginai žemos rinkliavos kainos turi vis mažiau įtakos gyventojų apsisprendimui naudotis viešuoju transportu ar statyti automobilius atokiau nuo centrinės miesto dalies. Vadovaudamiesi darnaus judumo principais, siūlome ligšiolinėse parkavimo zonose imtis būtinų sprendimų.

Akivaizdu, kas tai nepopuliarus, bet šiai dienai jau neišvengiamas sprendimas. Tai galimybė atlaisvinti centrines gatves nuo automobilių grūsčių. Joms įtakos turi ir sulėtėjantis transporto srautas, kuomet gatvėse stabčioja laisvų vietų besižvalgantys ir sunkiai jas atrandantys vairuotojai“, – sako Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

Tarybai pritarus teikiamiems pokyčiams, transporto priemonės valandinė stovėjimo kaina keturiose zonose keistųsi taip: geltonoje – 0,5 Eur (nuo 2 iki 2,5 Eur); raudonoje 0,8 Eur – (nuo 1,2 iki 2 Eur); mėlynoje – 0,4 Eur (nuo 0,6 iki 1 Eur); žalioje – 0,2 Eur (nuo 0,3 iki 0,5 Eur), rašoma Kauno miesto savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Naujai pastatytą daugiaaukštę transporto priemonių saugyklą K. Donelaičio g. 65A numatyta priskirti naujai zonai ir apmokestinti visą parą. Čia valandinis parkavimas nuo 8 iki 20 val. kainuotų 1,2 Eur, o nuo 20 iki 8 val. – perpus pigiau (60 ct). Metinio leidimo kaina siektų 340 Eur.

Keletas galimų alternatyvų

Savivaldybės tarybai teikiamas sprendimo projektas apims ir daugiau pasikeitimų. Dėl didelio parkavimo aikštelių ir kiemų užstatymo, siekiančio daugiau kaip 80 proc., siūloma keisti leidimų kainas. Pigiausias 30 dienų, kainuosiantis 20 Eur, būtų skirtas aikštelei prie geležinkelio stoties. Metinis leidimas, galiojantis trijose zonose (žalia, mėlyna, raudona), atsieitų 800 Eur.

Dažnai centre besilankančių vairuotojų patogumui rengiami 3 naujo tipo leidimai, suteiksiantys galimybę stovėti visose rinkliavos zonose. Mėnesiui toks leidimas kainuotų 150 Eur, ketvirčiui – 350 Eur, o metams – 1200 Eur.

Lygiagrečiai su šiais siūlymais, atsižvelgiant į gyventojų nusiskundimus ir vietų trūkumą kiemuose, raginama atsisakyti antrojo gyventojo ir veiklą vykdančių asmenų leidimo.

„Kiemuose parkavimo vietų fiziškai gerokai mažiau nei yra patalpų ar butų. Dėl to išsipirkusieji po du leidimus užima visas vietas ir jų nepalieka kitiems gyventojams. „Nuskriaustieji“ kreipiasi dėl leidimų statyti automobilius gatvėje, tačiau tai problemos neišsprendžia – taip gatvės tampa apkrautos dar labiau. Dėl šios priežasties siūlome gyventojams ir veiklą vykdantiems asmenims palikti po vieną leidimą. Turintiems daugiau automobilių siūlytume alternatyvą – galimybę įsigyti kitus leidimus“, – prideda biudžetinės įstaigos „Parkavimas Kaune“ direktorius Justas Limanauskas.

Be to, sulaukus tarybos pritarimo, nuo kitų metų dėl vairuotojų patogumo visi leidimai taptų elektroniniai.

Leidimai elektromobiliams – 3 metams

Kartu su aukščiau išvardintomis naujovėmis nuo kitų metų keistųsi dviejų gatvių zonos.

Pasitaiko atvejų, kai gyventojai pasirenka neteisingas parkavimo zonas. Iki šiol geltonoje zonoje buvusi Gedimino gatvė (prie LSMU Kauno ligoninės Priėmimo skubios pagalbos ir traumų skyriaus) keistųsi į raudonąją, o I. Kanto gatvės atkarpa nuo Kęstučio g. iki Karaliaus Mindaugo pr. – iš raudonos į geltonąją.

Tuo pačiu siūloma nustatyti naują leidimų galiojimo terminą gryniesiems elektromobiliams. Iki šiol tokių transporto priemonių savininkams jie būdavo išduodami vieneriems metams. Įsigaliojus pokyčiams, galiojimo terminas pailgėtų iki 3 metų.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.