Į Seimą sugrįš automobilių techninės apžiūros liberalizavimo klausimas

Po praėjusią savaitę paskelbtos pertraukos į Seimą antradienį sugrįš įstatymų pataisos, siūlančios liberalizuoti automobilių techninės apžiūros sistemą.

Po pertraukos į Seimą sugrįš automobilių techninės apžiūros liberalizavimo klausimas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Po pertraukos į Seimą sugrįš automobilių techninės apžiūros liberalizavimo klausimas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Po pertraukos į Seimą sugrįš automobilių techninės apžiūros liberalizavimo klausimas.<br>D.Umbraso nuotr.
Po pertraukos į Seimą sugrįš automobilių techninės apžiūros liberalizavimo klausimas.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Jadvyga Bieliavska

Dec 19, 2023, 11:14 AM

Priėmus Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Andriaus Bagdono inicijuotas įstatymų pataisas, automobilių techninės apžiūros paslaugas galėtų teikti daugiau įmonių, pvz. autoservisai.

Anot A.Bagdono, įstatymų pataisomis siekiama visiems 1,5 mln. vairuotojų sumažinti eiles atliekant techninę apžiūrą ir sudaryti patogią galimybę rinktis.

„Sukurkime veiksmingesnę, kokybiškesnę, konkurencingą ir vairuotojų poreikius atitinkančią automobilių techninės apžiūros sistemą. Dabartiniu reguliavimu yra įtvirtintas techninės apžiūros centrų kiekis bei suskirstymas regioniniu principu. Didmiesčiuose, kur vairuotojų yra daugiau, jie turi vienintelį pasirinkimą – užsiregistruoti ir laukti eilėse į patikros centrus.

Nustačius net menkiausius neatitikimus, pakartotinei techninės apžiūros paslaugai grįžta apie pusė visų vairuotojų, jie iš naujo privalo užsiregistruoti ir dar kartą laukti eilėse. (...) Jeigu kalbėtume apie skaičius, tai Lietuvoje kas antras automobilis turi sugrįžti net dėl mažiausių neatitikimų į techninės apžiūros centrus“, – pateikdamas projektą praėjusią savaitę Seimo salėje sakė A.Bagdonas.

Atsisakius techninių apžiūrų centrų kiekio ribojimo regioniniu principu, anot jo, atsiras galimybė ir kitoms akredituotoms įmonėms teikti techninės apžiūros paslaugas.

„Konkurencijos augimas padidins paslaugos prieinamumą“, – mano A.Bagdonas.

Pasak jo, dar 2019 metais Konkurencijos taryba Vyriausybei ir Susisiekimo ministerijai siūlė atsisakyti privalomąją techninę apžiūrą vykdančių įmonių skaičiaus ribojimo ir įmonių išdėstymo šalies teritorijoje kriterijaus.

A.Bagdono nuomone, dėl įstatymo pakeitimo projekto reikėtų gauti Vyriausybės išvadą.

„Vyriausybė ir Susisiekimo ministerija parengtų, patobulintų tvarką, kad visi Lietuvos vairuotojai galėtų nestovėti eilėse ir gautų kokybišką ir gerą paslaugą“, – sakė jis.

Jeigu Seimas pritartų Transporto veiklos pagrindų įstatymo pakeitimams, įstatyme neliktų pareigos Vyriausybei ar jos įgaliotai institucijai nustatyti transporto priemonių valstybinę techninę apžiūrą vykdančių įmonių skaičių ir jų išdėstymą šalies teritorijoje.

Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme siūloma numatyti, kad „privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros įmonė – Lietuvoje ar Europos Sąjungos valstybėje narėje įsisteigęs juridinis asmuo, kuriam Vyriausybės arba jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka suteikta teisė atlikti motorinių transporto priemonių ir jų priekabų privalomąją techninę apžiūrą“.

Taip pat siūloma įstatyme reglamentuoti, kad techninės apžiūros įmonių kontrolę vykdytų įstaiga, kuriai Vyriausybės arba jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka būtų suteikti įgaliojimai „atlikti techninės apžiūros įmonių atitikimo nustatytiems reikalavimams bei techniniams kriterijams kontrolę.“

Tokia įstaiga kontroliuotų, ar techninės apžiūros įmonės atitinka nustatytus reikalavimams bei techninius kriterijus. Ji galėtų sustabdyti arba panaikinti įgaliojimus techninės apžiūros įmonėms Lietuvoje atlikti transporto priemonių techninę apžiūrą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.