Seime pateiktas siūlymas keisti, kaip skaičiuojama iš biodegalų sudaryta kuro dalis

Seimas po pateikimo antradienį pritarė Alternatyviųjų degalų įstatymo pakeitimams, kuriais būtų pakeista, kaip skaičiuojama degalų, pagamintų iš atsinaujinančiųjų energijos šaltinių, dalis. Siūloma, kad benzino ir dyzelino energinės vertės dalis būtų skaičiuojama pagal bendrą degalų ir biodegalų mišinio energinę vertę.

Seime pateiktas siūlymas keisti, kaip skaičiuojama iš biodegalų sudaryta kuro dalis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Seime pateiktas siūlymas keisti, kaip skaičiuojama iš biodegalų sudaryta kuro dalis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Žygimantas Šilobritas

Mar 12, 2024, 1:59 PM

„Už“ balsavo 90, „prieš“ – 4, susilaikė 27 parlamentarai.

Pagrindiniu komitetu svarstysiančiu projektą patvirtintas Ekonomikos komitetas. Papildomu komitetu paskirtas Aplinkos apsaugos komitetas.

Projektas svarstymo stadijoje į plenarinių posėdžių salę turėtų grįžti balandžio 25 dieną.

Projektą iniciavusi Seimo narių grupė teigia, kad šiuo metu netinkamai perkeltos Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) direktyvos dėl atsinaujinančiųjų išteklių nuostatos, kas sumažina įpareigojimus degalų tiekėjams dėl privalomosios biodegalų dalies, dėl ko Lietuvoje sunaudojama ženkliai daugiau naftos produktų.

Anot jų šiuo metu skaičiuojant, kokią dalį degalų turi sudaryti biodegalai, remiamasi tik iškastinio kuro dalimi, dėl to suvartojama mažiau atsinaujinančių degalų, nei turėtų būti taikant Europos Sąjungos institucijų direktyvoje nustatytą apskaičiavimo tvarką.

Priėmus šį siūlymą, degalų tiekėjai būtų įpareigoti užtikrinti, kad kiekviename vidaus rinkai patiekto benzino litre būtų ne mažiau kaip 6,6 proc. biodegalų, o kiekviename vidaus rinkai patiekto dyzelino litre būtų ne mažiau kaip 6,2 proc. biodegalų, skaičiuojant pagal bendrą degalų ir biodegalų mišinio energinę vertę.

Ši proporcija kasmet didėtų, kol 2030 m. būtų pasiektas reikalavimas, kad 16,8 proc. degalų sudėties būtų pagaminti iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.