Iki šiol gana sėkminga šalies ekonominė raida skatina teigiamus vartotojų ir verslų lūkesčius, o tai pasireiškia aktyvia automobilių paklausa. Prie šio augimo prisideda ir Estijos veiksnys, kur nauji automobiliai tapo gerokai brangesni visose Baltijos šalyse veikiantiems verslams.
Kaip jau įprasta, trumpalaikio registravimo mastai praeitą mėnesį buvo nedideli: 8 įregistruoti nauji automobiliai buvo išregistruoti iki mėnesio pabaigos (iš jų 3 „Mercedes-Benz“ ir 2 „Rolls-Royce“), o dar 6 bus išregistruoti artimiausiu metu.
Gruodį asmeninių automobilių (M1) registravimas išaugo 20 proc. iki 2978 vnt., tuo tarpu lengvųjų komercinių transporto priemonių (N1) apimtis smuko 19 proc. iki 272 vnt. Kalbant apie atskiras darbo dienas, sėkmingiausia buvo gruodžio 11 d., kuomet įregistruoti 246 automobiliai, o prasčiausia buvo gruodžio 31 d., kuomet įregistruoti 66 automobiliai.
Automobilis – lyg iš filmo: štai taip gatvėmis rieda „raggare“ paverstas antikvarinis „Chevrolet Impala“
Praeitą mėnesį Lietuvos naujų automobilių rinkoje pirmavo „Volkswagen“ markė (670 vnt.), antrąją vietą užėmė „Toyota“ (502), o trečiąją – „Skoda“ (501). Tarp prestižinių markių lyderio poziciją išlaikė „Audi“ (146 vnt.).
Gruodį tarp asmeninės paskirties (M1) modelių pirmavo „Volkswagen Tayron“ (190 vnt.), „Skoda Octavia“ (168), „Volkswagen Tiguan“ (145). Tarp lengvųjų komercinių automobilių (N1) populiariausi buvo „Toyota Proace City“ (55 vnt.), „Volkswagen Crafter“ ir „Renault Master“ (po 28 vnt.).
Susiję straipsniai
Praeitą mėnesį įregistruota 480 tikrųjų elektromobilių (EV), o tai yra net 324,8 proc. daugiau nei prieš metus. Populiariausias modelis – „Toyota Proace City“ (119 vnt.). 2024 m. gruodį buvo įregistruota 113 elektromobilių.
2025 m. sausį-gruodį Lietuvoje iš viso įregistruoti 45888 nauji lengvieji automobiliai, t.y. 39 proc. daugiau nei atitinkamu laikotarpiu praėjusiais metais (33015). Pernai įregistruoti 3492 elektromobiliai, t.y. 88,5 proc. daugiau nei pernai tuo pat laikotarpiu (1853), o jų rinkos dalis ūgtelėjo nuo 5,6 proc. iki 7,6 proc.
Gruodį Lietuvoje debiutavo prestižinis didelis modelis „Volvo ES90“.



