10 dalykų, kurie svarbūs kiekvienam dviratininkui

Šiuo metu sunku nepastebėti į gatves ir kelius išriedėjusių dviratininkų gausos. Juk pavasarį dažnas žmogus automobilį iškeičia į dviratį. Vis dėlto didelis būrys bendraminčių neapsaugos nuo nelaimingų eismo įvykių.

Dviratininkai turi prisiminti keletą esminių taisyklių.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Dviratininkai turi prisiminti keletą esminių taisyklių.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

May 25, 2015, 2:15 PM, atnaujinta Nov 26, 2017, 6:24 PM

Saugaus eismo kultūrą Lietuvoje skatinantis projektas „Nebūk briedis“ primena, jog atšilus orams gatvėse pasirodžiusių dviratininkų tyko įvairūs pavojai. Norint išvengti tragiškai galinčių pasibaigti avarijų būtina imtis prevencinių priemonių ir patiems. Taip pat, itin svarbu žinoti pagrindines saugaus eismo taisykles. Projektas „Nebūk briedis“ pateikia 10 pagrindinių faktų, kuriuos privalo žinoti kiekvienas dviratininkas:

1.Atsargumas po žiemos!

Po ilgo šaltojo sezono dviračiu ilgokai nevažiavęs žmogus gatvėje elgiasi neatsargiai: neįvertina kelio dangos būklės, neatsargiai išvažiuoja iš kiemų, rieda važiuojamąja kelio dalimi, nors įrengti dviračių takai. Pradėti dviračių sezoną rekomenduojama labai atsargiai.

2.Žibintai ir dviratis – neišskiriami draugai.

Kelių eismo taisyklės nurodo nustatyta, kad dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas, iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai arba kiti šviesą atspindintys elementai, pritvirtinti prie ratų stipinų. Pasirūpinkite dviračio žibintais – taip užtikrinsite savo matomumą gatvėje ir kelyje.

3.Dviratis turi būti ryškus ir tamsoje.

Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale – raudonos šviesos žibintas. Tai itin svarbu naktinius pasivažinėjimus mėgstantiems dviratininkams.

4.Kuo ryškiau atrodysi, tuo ilgiau gyvensi.

Praėjusių metų liepos 1 d., pakoregavus Kelių eismo taisykles dviratininkams, važiuojant važiuojamąja kelio dalimi net ir dieną privaloma dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos spalvos šviesos žibintas, o gale – raudonos. Naktį dviratininkas turi naudoti visas paminėtas matomumo priemones Juk ryškios spalvos ir šviesos saugo mus!

5.Kelyje N-14.

Be priežiūros su dviračiu išvažiuoti į važiuojamąją kelio dalį leidžiama tik dviratininkams, kurie jau yra sulaukę 14 metų. Kiek jaunesniems – 12 metų jaunuoliams reikia išklausyti atitinkamą mokymo kursą bei turėti specialų pažymėjimą. Su suaugusiojo priežiūra keliu važiuoti gali ne jaunesni kaip 8 metų vaikai. 6.Gyvenamojoje zonoje amžius neribojamas.

Kieme, kiemo šaligatviu, vaikų žaidimo aikštelėse važinėtis leidžiama net ir patiems jauniausiems dviratininkams. Vis dėlto tėvams patariama uoliai prižiūrėti savo atžalas.

7.Draudžiama rankomis nelaikyti vairo!

Kelių eismo taisyklėse aiškiai nurodyta, jog dviratininkams griežtai draudžiama važiuoti nors viena ranka nelaikant dviračio vairo. Tai galioja riedant ir važiuojamąja kelio dalimi, ir dviračių taktais. Triukus geriau rodyti savo kiemo aikštelėje, kur pavojus būti sužalotam kur kas mažesnis.

8.Per perėją dviratį reikia vestis.

Dviratininkas privalo nulipti nuo savo dviratės transporto priemonės ir ją prasivesti per perėją, net degant žaliam šviesoforo signalui. Tenka pripažinti, jog ši taisyklė bene dažniausiai pažeidžiama.

9.Dviračių juosta eismas toks pat kaip automobilių.

Dviratininkai, riedėdami papildoma dviračių juosta, turi važiuoti ta pačia kryptimi, kaip ir kitos transporto priemonės.

10.Techniškai tvarkingas dviratis.

Kiekvienas dviračio savininkas turi parūpinti jo būkle. Bene svarbiausia – tvarkingas stabdis ir puikiai veikiantis garso signalas.

Projektas „Nebūk briedis“ primena, jog dviratininkas, puikiai žinodamas šias taisykles bei jas pritaikydamas praktikoje, gatvėje ir kelyje galės jaustis saugiai. Savo saugumu pasirūpinkime tinkamai!

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.