Čia jų laukė 41 globotinis, pasiruošęs išklausinėti kiek įmanoma daugiau apie naujausius automobilius, rinkimų specifiką ir bandymų stovyklą.
Auklėtiniams buvo išdalinti atšvaitai ir parodytas jų veikimas: aktų salėje susirinkę vaikai po trumpo šviesos blyksnio turėjo įspėti, kiek iš viso žmonių yra ant scenos, kai dalis jų buvo gerai matomi ir su atšvaitais, o dalis – be.
Vaikai aiškiai pamatė septynis žmones – tiek jų rankose laikę atšvaitus, nors ant scenos stovėjo dvigubai daugiau „pėsčiųjų“.
Vėliau atšvaitų svarba vaikai įsitikino ir išvažiavę su komisijos nariais pasivažinėti naujais, konkurse dalyvavusiais automobiliais.
„Važiavome per miestelį ir pamačiau gatvės pakraščiu einantį vyriškį. Jis nebuvo užsidėjęs atšvaito, tamsų siluetą pamačiau tik kai visai prie jo priartėjome. Atkreipiau į jį ir vaikų dėmesį – visi labai nustebo, sakė tikrai negalvoję, kad be atšvaito žmogus naktį toks nematomas.
Apsukau automobilį ir sustoję su vaikais įteikėme praeiviui atšvaitą, o grįžę į namus mažieji patys prašė atšvaitų ir pasakojo savo draugams, kaip svarbu būti gerai matomiems“, – pasakojo komisijos narė Ilona Steponėnė.
Šviesą atspindinčių elementų efektyvumu įsitikinti Spenglos globos namų auklėtiniai netruko ir mielai prisitvirtino atšvaitus prie savo rūbų.
Vaikams buvo suteikta galimybė ir pasivėžinti naujausiais automobiliais, kuria jie mielai naudojosi. Populiariausius nuspėti nebuvo sunku: tai ryškiaspalvė „Alfa Romeo Giulia“, galingas „Ford Focus RS“ bei komfortiškas E klasės „Mercedes-Benz“.
Globos namų mažiausieji ir patys sėdo vairuoti. Tiesa, ne prie automobilio, o elektrinio keturračio vairo, mat šitaip – lenktynėse po stogu – buvo patikrintos jų saugaus eismo žinios.
Kad užduotis neatrodytų pernelyg paprasta, trasa buvo pažymėta ne tik kūgeliais, bet ir miniatiūriniais kelio ženklais, žyminčiais stovėjimo aikštelę, pėsčiųjų zoną, gyvenvietę, perėją ir kitais.
Dar daugiau – visi vaikai, privažiavę „pėsčiųjų perėją“, turėjo sustoti ir praleisti ją einantį vieną varžybų teisėjų.