Prabilo tris gyvybes nusinešusią BMW avariją išgyvenusi mergina: prieš smūgį prašė tik vieno dalyko

2018 m. vasario 27 d. 16:24
„Lietuvos rytas“
Kas dėjosi kauniečių automobilyje BMW paskutinėmis akimirkomis iki tragedijos, nusinešusios net tris gyvybes?
Daugiau nuotraukų (6)
Išaiškėjo detalių, apie kurias papasakojo per avariją žuvusios 6 vaikų motinos 29 metų Kristinos Likšaitės buvęs gyvenimo draugas Valdas Kšivickas.
Tragedija įvyko sausio 31-osios paryčiais, kai policijos pareigūnų stabdomas trečiosios serijos BMW nulėkė didžiuliu greičiu ir už poros kilometrų rėžėsi į stulpą. Trys juo važiavę žmonės žuvo, o du buvo sužaloti.
V.Kšivickas bendravo su K.Likšaitės drauge Snieguole K., kuri taip pat leidosi į pražūtingą kelionę, bet per stebuklą liko gyva.
Galvos traumą ir vidaus organų sužalojimus patyrusi Snieguolė K. neseniai buvo išleista iš ligoninės. Kitas gyvas likęs vaikinas vis dar gydomas Kauno klinikose – jis patyrė kaulų lūžius.
„Snieguolė man papasakojo apie tragišką naktį. K.Likšaitė į kelionę leidosi visai atsitiktinai“, – tvirtino V.Kšivickas, kuris yra Kristinos trijų vaikų tėvas. Tiesa, jiedu jau palyginti ilgą laiką kartu negyveno.
Po langais išvydo BMW
Anot V.Kšivicko, sausio 31-osios naktį Snieguolė viešėjo pas Kristiną, gyvenusią Partizanų gatvės bendrabutyje. Viešnia ruošėsi grįžti į savo namus Eigulių rajone.
Pro buto langą Kristina pamatė BMW, kuriame sėdėjo vairuotojas Vilmantas Masevičius ir kiti pažįstami vaikinai. Jie gyveno netoliese. „Tave jie galėtų nuvežti namo“, – bičiulei ištarė K.Likšaitė.
Bet daugiavaikė mama ir pati sumanė naktį pasivažinėti su jaunuolių kompanija.
Nuotraukoje - buvęs Kristinos sugyventinis V.Kšivickas..<br>G. Bitvinsko nuotr. Daugiau nuotraukų (6)
Nuotraukoje - buvęs Kristinos sugyventinis V.Kšivickas..
G. Bitvinsko nuotr.
Kodėl moteris paliko namuose vienus mažus vaikus ir sėdo į draugų automobilį, V.Kšivickas aiškiai atsakyti negalėjo: „Kristina ketino grįžti, kai draugė bus pristatyta į namus.“
Tačiau trys jaunuoliai ir dvi jų bendrakeleivės susitiko apie 2 valandą nakties, o tragedija įvyko praėjus beveik pusantros valandos. Per tą laiką kompanija klajojo po naktinį Kauną.
Ragino vairuotoją sustoti
V.Kšivicko tvirtinimu, Kristina ir Snieguolė prašė V.Masevičiaus sustoti, kai juos stabdė policija.
„Jos viena po kitos šaukė „Stok!“, bet vairuotojas nepaklausė, o paskui trenkėsi į stulpą. Kokia prasmė bėgti nuo policijos? Juk vis tiek pagaus ir bus tik blogiau. Šiuo atveju nepaklusimo pasekmės – siaubingos“, – pasakojo V.Kšivickas.
V.Masevičius priklausė BMW gerbėjų klubui. Jis anksčiau buvo baustas tik dėl smulkių eismo taisyklių pažeidimų, nebuvo policijai žinomas dėl rimtų nusikaltimų.
Pas vaikus teko laužtis
K.Likšaitė augino tris iš šešių savo vaikų. Jai išvykus, namuose buvo likusios 1 ir 4 metų dukros.
Mažametis sūnus tuo metu buvo savaitiniame darželyje.
Kaune žuvo daugiavaikė motina Kristina L. ir dar du keleiviai.<br>G. Bitvinsko nuotr. Daugiau nuotraukų (6)
Kaune žuvo daugiavaikė motina Kristina L. ir dar du keleiviai.
G. Bitvinsko nuotr.
„Motinai nebuvo jokios būtinybės naktį palikti vaikus vienus“, – vakar pareiškė tyrimui vadovaujantis Kauno prokuroras Mindaugas Šukys.
Po tragedijos pareigūnai laužėsi į kambarį, kuriame buvo užrakintos ir išsigandusios mažylės.
Pasak V.Kšivicko, namuose buvo nugertas alkoholio butelis.
Tyrimo išvados – netrukus
V.Kšivickas tikino nežinantis, dėl kokių priežasčių BMW vairuotojas V.Masevičius nestojo policijai Nuokalnės gatvėje.
V.Kšivicko svarstymu, tai galėjo įvykti dėl automobilio gedimo. Tačiau ši versija sunkiai tikėtina – sprukdamas nuo pareigūnų jis dar labiau padidino greitį.
Manoma, kad V.Masevičius lėkė apie 150 kilometrų per valandą greičiu. Nuo policijos sprunkantis BMW rėžėsi į stulpą, stovintį ties žiedine Šiaurės prospekto ir S.Žukausko gatvės sankryža.
Kaune žuvo daugiavaikė motina Kristina L. ir dar du keleiviai.<br>G. Bitvinsko nuotr. Daugiau nuotraukų (6)
Kaune žuvo daugiavaikė motina Kristina L. ir dar du keleiviai.
G. Bitvinsko nuotr.
Vairuotojas, Kristina ir dar vienas vaikinas žuvo iš karto, o jos draugė Snieguolė ir vienas iš trijų jaunuolių liko gyvi.
„Vairuotojas galėjo būti vartojęs alkoholio ar narkotinių medžiagų“, – tokią vairuotojo sprendimo nepaklusti pareigūnams priežastį nurodė Kauno apskrities policijos vadovas Darius Žukauskas.
Kraujo tyrimų rezultatai turėtų pasiekti pareigūnus jau kitą savaitę – tada paaiškės, ar vairuotojas ir keleiviai buvo neblaivūs.
Taip pat laukiama ir atsakymo, koks tiksliai buvo BMW greitis.
Klupdavo ir atsitiesdavo
Vaikų globos namuose užaugusi Kristina L. neatsispirdavo alkoholiui, bet vėliau atsitiesė, jai buvo sugrąžinti du vaikai, į kuriuos buvo apribotos motinystės teisės.
Kurį laiką jauna moteris gyveno Kauno savivaldybės Kartų namuose, o paskui jai buvo suteiktas bendrabutis Partizanų gatvėje.
Iš tragiškų įvykių galima spręsti, kad daugiavaikė motina paskutinėmis dienomis buvo vėl pradėjusi gerti.
avarijaKaunasBMW
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.