Gyventojus skandina liūtis ir darbų brokas: savo namus ir kiemus nuo užtvindymo apsaugo smėlio ir žvyro maišais

Žemyn žliaugianti vandens srovė ir smėlio maišais apkrauti įvažiavimai į kiemus – tokia situacija trečiadienį buvo matoma Taikos gatvėje Salantuose. Skęstantys kitapus gimnazijos gyvenantys Danutė ir Aleksandras Mikitiejevai bei Rima ir Romualdas Gailiai dėl to kaltino tuos, kurie netvarkingai atliko gatvės renovacijos darbus, pagalbos šaukėsi seniūnijoje, kvietė rajono valdžios atstovus.

Savo namus ir kiemą nuo užtvindymo Aleksandras Mikitiejevas apsaugo smėlio ir žvyro maišais.<br>„Pajūrio naujienų“ archyvo nuotr.
Savo namus ir kiemą nuo užtvindymo Aleksandras Mikitiejevas apsaugo smėlio ir žvyro maišais.<br>„Pajūrio naujienų“ archyvo nuotr.
Situaciją dėl skęstančių namų ir kiemų Taikos gatvėje salantiškiai (iš kairės) Aleksandras ir Danutė Mikitiejevai bei Rima Gailienė savo problemą išsakė ir rajono tarybos nariui Antanui Puodžiui.<br>„Pajūrio naujienų“ archyvo nuotr.
Situaciją dėl skęstančių namų ir kiemų Taikos gatvėje salantiškiai (iš kairės) Aleksandras ir Danutė Mikitiejevai bei Rima Gailienė savo problemą išsakė ir rajono tarybos nariui Antanui Puodžiui.<br>„Pajūrio naujienų“ archyvo nuotr.
A.Puodys.<br>„Pajūrio naujienų“ archyvo nuotr.
A.Puodys.<br>„Pajūrio naujienų“ archyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Irena Šeškevičienė, www.pajurionaujienos.com

Aug 31, 2021, 8:50 AM

Nuolydis – ne į pakalnę

Gyventojų teigimu, problemos prasidėjo po to, kai pernai tvarkė Taikos gatvę, vedančią žemyn nuo Salantų miesto centro ir užsisukančią ties gimnazija, priešais kurią jie ir gyvena.

„Dvidešimt metų čia gyvenome ir nebuvo tokių problemų. O kai renovavo gatvę, ant kampo iškėlė kauburį, nuo jo dabar į mūsų kiemus ir žliaugia vanduo“, – bėdojo D.Mikitiejeva. Meistraujantis jos vyras Aleksandras antrino, kad baugu patvinusiame kieme palikti techniką ir įrangą, kad nenutrenktų elektros srovė. Jų kaimynė R.Gailienė skundėsi, kad vanduo per grindis jau veržiasi į jų namo patalpas, kur įrengta kirpykla, užpila kambarius.

Gyventojai tikino, kad tvinti jų namai ir kiemai pradėję po to, kai pernai Taikos gatvėje buvo paklotas asfaltas, tačiau lietaus nubėgimo trasa netvarkyta. „Kol nebuvo įrengtas kelias į pakalnę žvejų poilsiavietės link, viskas buvo gerai. Po to dar tvarkė Taikos gatvę. Rezultatas – lietaus nubėgimo sistema įrengta atvirkščiai: anksčiau buvo nuolydis į pakalnę, o, dabar nuolydis – į mūsų gatvę“, – problemą įvardijo salantiškiai.

Susidubliavo projektai, o rezultatas...

Kelias iš Taikos gatvės, vedantis žemyn Salanto upės link, buvo tvarkomas asociacijos „Salantų žvejų klubas“ iniciatyva iš Europos Sąjungos lėšų dar 2015 metais. Šios asociacijos vadovo Sauliaus Alonderio teigimu, kai tvarkė poilsiavietę ir prie jos vedantį taką, projektuotojai buvo numatę lietaus vandenį iš Taikos gatvės nukreipti į nutekamąjį griovį, kad šis šlaitu bėgtų žemyn.

„Ligi tol gyventojų nusiskundimų negirdėjome. Tačiau situacija pasikeitė, kai pernai Salantų bendruomenė įgyvendino kitą projektą, kuriuo pakeitė Taikos gatvės įvaizdį – ją išasfaltavo. Viršukalnėje liko kauburys, tačiau nepasirūpinta, kur nubėgti lietaus nuotekoms. Ir išvis visoje Taikos gatvėje problema ta, kad nėra paviršinio vandens nubėgimo sistemos: po stiprių liūčių subėgęs vanduo tvenkiasi ties kauburiu, o nuo šio teka į gyventojų kiemus, o ne į pakalnę“, – problemą įvardijo S.Alonderis.

Politikas viešins, seniūnas kažką darys

Gyventojai problemą darsyk išsakė ir rajono tarybos nariui Antanui Puodžiui, kuris trečiadienį atvyko apžiūrėti situaciją Taikos gatvėje. Redakciją jis patikino, kad dėl to dar pavasarį, kai objektą įrengė, jis kreipėsi į rajono politikus, tačiau liko neišgirstas.

„Taikos gatvėje nėra lietaus vandens surinkimo sistemos, nuotekos iš viso Salantų miesto subėga žemyn į šitų žmonių sklypus. Žmonės skęsta, o ten, kur nėra nubėgimo, šlaite po liūčių gali susiformuoti ir nuošliaužos.

Artėja rajono tarybos posėdis, darsyk šią problemą viešinsiu, nes taip, kaip yra dabar, negalima palikti“, – užtikrino A.Puodys, pastebėjęs, kad panaši problema – ir renovuotoje Vilniaus gatvėje, žemumoje ties Šv. Antano nameliu, kur taip pat nėra kokybiškos lietaus vandens surinkimo sistemos.

Salantų miesto seniūnas Kazimieras Galdikas įsitikinęs: situacija Taikos gatvėje – ekstremali dėl užklupusių liūčių: „Skendo Klaipėda, kas darėsi Vokietijoje dėl potvynių – vanduo griovė miestus. Sutvarkytas takas kažkiek išsikėlė, tačiau vietovė ties Taikos g. Nr. 9 ir gretimais namais yra žemumoje, todėl nuo gausaus lietaus paviršinis vanduo teka gatve į apačią ir tvindo gyventojus.“

Seniūnas sakė, kad yra numatęs priemonių, tačiau kokių, neįvardijo. Jo manymu, ir patys gyventojai galėtų parodyti iniciatyvą ir susitvarkyti, kad vandenį nukreiptų į pakalnę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.