Dėl nebaigtų kelio darbų stringant eismui keleiviai nerimauja, kad teks žvarbti stotyje – patys ėmėsi iniciatyvos

Maršrutinių autobusų ir mikroautobusų eismą iš centro vis dar stabdo nebaigti darbai Kretingoje, Birutės gatvės žiede, ir jo prieigose ties „Senukais“.

Maršrutinių autobusų ir mikroautobusų eismą iš centro vis dar stabdo nebaigti darbai Birutės gatvės žiede ir jo prieigose ties „Senukais“.<br>www.pajurionaujienos.com nuotr.
Maršrutinių autobusų ir mikroautobusų eismą iš centro vis dar stabdo nebaigti darbai Birutės gatvės žiede ir jo prieigose ties „Senukais“.<br>www.pajurionaujienos.com nuotr.
Kretingiškė Edita Baranauskienė surinko Klaipėdoje dirbančių asmenų parašus, kad būtų atstatytas transportas iš miesto centro į uostamiestį.<br>www.pajurionaujienos.com nuotr.
Kretingiškė Edita Baranauskienė surinko Klaipėdoje dirbančių asmenų parašus, kad būtų atstatytas transportas iš miesto centro į uostamiestį.<br>www.pajurionaujienos.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Irena Šeškevičienė, www.pajurionaujienos.com

Sep 4, 2021, 12:00 PM, atnaujinta Sep 4, 2021, 12:00 PM

Kretingiškė Edita Baranauskienė ėmėsi iniciatyvos – surinko kelių dešimčių kretingiškių keleivių parašus ir vieną jų egzempliorių atnešė į „Pajūrio naujienų“ redakciją, o kitą perdavė Kretingos rajono savivaldybei.

Žmonės, anksti rytą vykstantys į darbus uostamiestyje, prašo, kad rudenėjant būtų sugrąžinti priemiestinių autobusų maršrutai iš Kretingos centro į Klaipėdą.

Nepatogu dėl persėdimų

„Ankstį rytą su kolegėmis vykstame į darbą Klaipėdoje, mūsų darbas prasideda 7 val. Tačiau nėra autobuso iš miesto centro, kuris tiesiai nuvežtų į Klaipėdą. Tenka 6 val. 10 min. iš centro vykti maršrutiniu autobusu į stotį, o ten persėsti į tarpmiestinį autobusą Mažeikiai–Skuodas–Klaipėda, išvykstantį 6 val. 20 min. Ir centre laukti autobuso, o dar kito – stotyje rudenėjant darosi žvarbu, ypač – per lietų.

Todėl kreipiamės į Kretingos rajono vadovus, kad sugrąžintų anksčiau, ligi Vilniaus gatvės renovacijos, galiojusius maršrutus“, – redakcijai savo, o taip pat ir kitų viešuoju transportu į darbus vykstančių kretingiškių pageidavimą išsakė E. Baranauskienė.

Moteris svarstė, kodėl dabar kelios dešimtys keleivių turi palikti pinigus už pavėžėjimą kitų rajonų biudžetams, jeigu galėtų savo rajono arba padėtų užsidirbti kretingiškiams vežėjams.

Moteris tikino, kad tarp pasirašiusiųjų yra ir vežėjo iš Klaipėdos Gintaro Gubenio pavardė. Vyras taip pat pritarė, kad iš Kretingos kasryt išvyksta nemaža grupė žmonių, dirbančių Klaipėdos įmonėse, gamyklose, kur darbas prasideda gana anksti. Todėl mano, kad rajono valdžia turėtų reaguoti į žmonių pageidavimą į darbą nuvykti kuo patogiau.

Stringa dėl neįrengto žiedo

Kretingos rajono savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė patikino, kad jai buvo perduotas raštas su keleivių parašais, ji pabendravo ir su jo iniciatore E.Baranauskiene.

„Sutinku, kad žmonėms šalta ir nepatogu anksti rytą lūkuriuoti „Autobusų parko“ autobuso, nors šis ir nemokamai veža iki stoties, ir kursuoja kas 20 min. Jiems nepatogu ir tai, kad po to reikia persėsti į tarpmiestinį, nes anksčiau buvo įpratę – įsėdo centre ir važiuoja tiesiai į Klaipėdą“, – dabartinius nepatogumus pripažino S.Jazbutienė.

Kretingiškė Edita Baranauskienė surinko Klaipėdoje dirbančių asmenų parašus, kad būtų atstatytas transportas iš miesto centro į uostamiestį.

Tačiau, kol galutinai neįrengtas žiedas Birutės gatvėje ir autobusų sustojimo vieta prie prekybos centro „Senukai“, kad galėtų laisvai važiuoti ir išsukti autobusai, tol ankstesni maršrutai – tiek didžiųjų autobusų, tiek mikroautobusų – nebus atstatyti, kaip buvo ligi renovacijos.

Sugrąžinti žadėjo rugsėjį

„Dar pavasarį svarstėme, gal galėtume leisti važiuoti mikroautobusams, tačiau buvo priimtas sprendimas: kai bus sutvarkytas žiedas, leisti važiuoti visiems autobusams, kad vežėjai nejaustų nelygybės.

Su rangovais – bendrovės „Šilutės automobilių keliai“ atstovais – apžiūrėjome gatvėje atliktus darbus, ir jie pažadėjo juos baigti rugpjūtį. Bet aš į tai žvelgiu atsargiai: antradienį mačiau, kad rangovas darbus nukreipė į kitą gatvės galą, o žiedas ties Birutės gatve vis dar netvarkomas“, – kalbėjo S. Jazbutienė.

Jos žodžiais, visi vežėjai bus sugrąžinti į miesto centrą rugsėjį, jeigu rangovas neužvilkins Vilniaus gatvės renovacijos darbų.

Su Klaipėdoje dirbančių keleivių prašymu supažindintas Kretingos rajono meras Antanas Kalnius nusiteikęs optimistiškai: jis mano, kad darbai vis dėlto bus užbaigti rugsėjį ir buvusieji maršrutai bus grąžinti rugsėjo pradžioje.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.