Klaipėda pristatė naują projektą: planuojama naujam gyvenimui prikelti net 1376 šviestuvus

Šaltokas šių metų pavasaris vėlina ir dviratininkų sezono pradžią. Tačiau laiko atsigriebti klaipėdiečiams neturėtų pritrūkti. Tuo labiau kad jau vasaros viduryje dar geriau apšviestais populiariausiais uostamiesčio dviračių takais pedalais bus galima saugiau minti ne tik dieną, bet ir sutemus grįžtant į namus, pasigėrėjus saulėlydžiu prie Baltijos jūros.

Šaltokas šių metų pavasaris vėlina ir dviratininkų sezono pradžią.<br>V.Jurevičienės nuotr.
Šaltokas šių metų pavasaris vėlina ir dviratininkų sezono pradžią.<br>V.Jurevičienės nuotr.
Šaltokas šių metų pavasaris vėlina ir dviratininkų sezono pradžią.<br>V.Jurevičienės nuotr.
Šaltokas šių metų pavasaris vėlina ir dviratininkų sezono pradžią.<br>V.Jurevičienės nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Darius Čiužauskas, www.ve.lt

May 10, 2022, 3:45 PM

Šiaurinėje miesto dalyje gyvenantys ar joje dirbantys klaipėdiečiai jau spėjo įvertinti labiau nušvitusias gatves.

Pastarųjų apšvietimo infrastruktūra atnaujinama Klaipėdos miesto savivaldybės valdomai bendrovei „Gatvių apšvietimas“ įgyvendinant projektą „Klaipėdos miesto šiaurinės dalies gatvių apšvietimo modernizavimas“.

Šiuo metu jau prasidėjo antrasis šio projekto etapas. Senos kartos šviestuvai „lediniais“ pradedami keisti Šiaurės prospekte.

Išskirtiniai metai

Šie metai „Gatvių apšvietimui“ yra neeiliniai. Vien per juos bendrovė suplanavusi įgyvendinti du projektus, kurie yra dalinai finansuojami iš Europos Sąjungos fondų.

Šiaurinėje miesto dalyje darbai jau vysta. O antrasis projektas įgyvendinti bus pradėtas jau visai netrukus, pirmosiomis gegužės mėnesio dienomis.

Projektas „Klaipėdos miesto gatvių apšvietimo modernizavimas, II etapas“ bus vykdomas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos prioritetą „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“.

Nudžiugins dviratininkus

Jei paprastai „Gatvių apšvietimo“ atliekami miesto infrastruktūros atnaujinimo darbai tiesiogiai paliečia vairuotojus bei pėsčiuosius ir turi įtaką eismo saugumu, tai dėka minėto projekto pokyčius pajus ir laisvalaikį važinėjant dviračiais mėgstantys leisti klaipėdiečiai.

Įgyvendinus projektą, bus modernizuoti ne tik šešiolikos miesto gatvių ruožai. Darbai bus atliekami klaipėdiečių ir pajūrio svečių pamėgtuose dviračių takuose.

Planuojama naujam gyvenimui prikelti net 1 376 šviestuvus, kur seno tipo lempas pakeis nauji ir taupūs LED šviestuvai.

„Dviračių takų atnaujinimas bus vykdomas dviem etapais. Jau patvirtintas ir vykdomas projektas 414 šviestuvų pakeisti dviračių take, esančiame nuo Vasaros estrados iki pat Girulių televizijos bokšto.

Jei nenutiks kas nors netikėto, šviestuvus dviračių takuose pakeisti turėtume suspėti iki liepos mėnesio pradžios.

Vykstant darbams dviratininkų sezonas jau bus įsibėgėjęs, todėl iš karto norėtume visų dviratininkų atsiprašyti dėl galimų nepatogumų ir paprašyti truputį kantrybės bei supratingumo.

Tačiau visa tai tikrai atsipirks. Dviračių takuose bus ženkliai šviesiau ir sykiu saugiau“, – „Vakarų ekspresui“ sakė bendrovės „Gatvių apšvietimas“ Apšvietimo valdymo skyriaus vadovas Dainius Petrauskas.

Antrojo etapo metu šviestuvai bus keičiami dalyje Agluonos, Dubysos, Kauno, Minijos gatvėse, Baltijos pr. prie terminalo, Klaipėdos, Kretingos, Mažojo Kaimelio, Veterinarijos, Skinijos, Mechanizacijos, Merkio / Tekintojų, Žvelsos, Griežupės gatvėse.

Planuojama permontuoti dar 962 šviestuvus, o darbus tikimąsi užbaigti iki šių metų pabaigos.

Ženkli ES parama

Visa minėto projekto vertė siekia daugiau nei 570 tūkstančių eurų (be PVM).

Pusė šios sumos (per 285 tūkst. eurų) bus skirta iš Europos regioninės plėtros fondo.

Bendrovės „Gatvių apšvietimas“ laikinojo vadovo Vaido Ramanausko teigimu, tai tik antras kartas, kai ES lėšos gautos Klaipėdos apšvietimui modernizuoti.

„Iki šiol Europos Sąjungos finansuojamiems projektams nebuvome teikę paraiškų. Dabar lėšų gavome iš karto dviem projektams.

Į šviesesnį ir ekologiškai tvaresnį miestą kelias jau pramintas.

Bendrovės kolektyvo patirtis, įgyta siekiant europinio finansavimo, ateityje tikrai pravers. Ir, manau, jog dar ne kartą“, – teigė V. Ramanauskas.

Klaipėdos miesto savivaldybės kelių bei gatvių, taip pat ir dviračių takų, apšvietimo sistema nėra pakankamai efektyvi. Sparčiai brangstant elektros energijai siekiama kuo sparčiau modernizuoti miesto apšvietimą.

Atsisakius senų susidėvėjusius šviestuvų ir juos pakeitus naujo tipo LED apšvietimu, elektros energijos sąnaudos sumažės apie 40 procentų. Atsinaujinimas prisidės ir prie mažesnių gatvių apšvietimo infrastruktūros eksploatavimo sąnaudų, sumažinti bus ir CO išmetimai.

Pietinės dalies nepamiršo

Gavusi ES finansavimą šiaurinei miesto daliai, pietinę miesto dalį bendrovė sutvarkė pati.

Savo lėšomis pakeitė dalį senų šviestuvų į LED tipo šviestuvus Naujakiemio, Žardininkų, Laukininkų, I. Simonaitytės, Nidos, Sulupės, Žalgirio, Šiaulių, Alksnynės, Rambyno gatvėse.

„Šviestuvų keitimas yra labai svarbus dalykas. Jeigu turi ekonomišką šviestuvą, moki mažiau už elektrą. Mūsų tikslas – pakeisti kuo daugiau šviestuvų.

Pradinės investicijos bus nemažos, bet ateityje sutaupysime mokėdami mažiau už elektrą. Norime taip padaryti, kad keisdami šviestuvus miestui nepabrangintume elektros.

Manau, per mažiau nei 10 metų miestas pajus ženklią ekonomiją, nes bus atliktos didžiulės investicijos į apšvietimo infrastruktūrą ir daug mažiau mokama už elektrą“, – teigė „Gatvių apšvietimo“ laikinasis vadovas V. Ramanauskas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.