Dviratininkai nepasiduoda – pastatė dar naujų kelio ženklų ir siekia oficialių KET pakeitimų

Dviračių entuziastai ir toliau kryptingai dviratininkų saugumo kelyje link – Molėtų mieste buvo pastatyti du nauji kelio ženklai, rekomenduojantys dviratininkus automobiliams lenkti ne mažesniu nei 1,5 metro atstumu. Tai jau aštuoni tokio rekomendacinio pobūdžio kelio ženklai – pirmieji trys buvo pastatyti sostinėje, dar trys – Druskininkuose. Molėtuose tokie kelio ženklai atsidūrė dvejose dviratininkų pamėgtomis kryptimis vietose – aplinkkelyje ir link Stacijavos miestelio.

Molėtuose pastatyti du nauji kelio ženklai, rekomenduojantys dviratininkus automobiliams lenkti ne mažesniu nei 1,5 metro atstumu.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Molėtuose pastatyti du nauji kelio ženklai, rekomenduojantys dviratininkus automobiliams lenkti ne mažesniu nei 1,5 metro atstumu.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Molėtuose pastatyti du nauji kelio ženklai, rekomenduojantys dviratininkus automobiliams lenkti ne mažesniu nei 1,5 metro atstumu.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Molėtuose pastatyti du nauji kelio ženklai, rekomenduojantys dviratininkus automobiliams lenkti ne mažesniu nei 1,5 metro atstumu.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Nov 15, 2023, 8:49 AM

Paklaustas, kam yra reikalingi tokie nauji kelio ženklai, Seimo narys, aktyvus dviratininkas Vytautas Kernagis pateikė asmeninį pavyzdį: „Pro mane automobiliu yra pralėkę taip, kad rodos ranka automobilio veidrodėlį galėjau paliesti. Vos suvaldžiau dviratį.

Todėl tikriausiai tiems, kuriems dar kyla klausimas, kam reikia šių kelio ženklų, niekada nėra važiavę dviračiu keliu ir nėra pajutę, ką reiškia, kai tave nubloškia per arti pravažiavusio automobilio oro banga. Gerai, jei nubloškia tik į kelkraštį, bet jei iš paskos važiuoja dar vienas automobilis, tai meta į kelią, ir jau tada susidūrimas neišvengiamas. O juk užtektų tik 1,5 pusantro metro daugiau, kad visi liktume gyvi ir sveiki,“ – pasakoja vien šią vasarą 3000 km dviračiu numynęs politikas.

Kol kas naujieji dviratininkų lenkimo kelio ženklai yra pastatyti tik miestų ribose ir yra rekomendacinio pobūdžio. Siekiama, kad būtų pakeistos kelių eismo taisyklės ir dviratininkus lenkti mažiausiai 1,5 m atstumu būtų privaloma, o ženklai atsirastų visos Lietuvos regioniniuose keliuose.

„Prie Susisiekimo ministerijos jau yra sudaryta darbo grupė, kurioje dalyvauju ir aš, ir toje darbo grupėje dabar apie tai ir kalbame. Siekiame, kad pokyčiai atsirastų jau pavasarį, prieš naują sezoną, kai keliuose atsiras daug naujų dviratininkų. Žinoma, tiems pokyčiams pasiekti, reikės KET pakeitimų, įstatymų pakeitimų.“ – aiškina V. Kernagis.

Naujieji kelio ženklai Molėtuose, Vilniuje ir Druskininkuose buvo pastatyti „Minam100“ labdaringos organizacijos lėšomis – ten savanoriaujantys dviračių entuziastai kasmet rengia labdaringus važiavimus, kurių metu renka lėšas tiek dviračių mokykloms, tiek kitoms, dviratininkų saugumą kelyje gerinančioms iniciatyvoms ir visuomenės sveikatinimo tikslams įgyvendinti.

„Kai į mūsų savivaldybę dėl naujųjų kelio ženklų pastatymo kreipėsi Vita Vitkutė-Degutienė (Vilniaus miesto tarybos narė, „Minam100“ įkūrėja, dviratininkė, red. past.), aš nedvejodamas sutikau ir daviau visus reikiamus leidimus.“ – prisimena Molėtų rajono meras Saulius Jauneika. „Per pastaruosius metus Molėtai labai pasikeitė, atsinaujino – dabar sudarytos puikios sąlygos aktyvų poilsį besirenkantiems molėtiškiams ir miesto svečiams. Kai kurie jų į Molėtus dviračiais atmina net iš sostinės. Todėl natūralu, kad palaikome kiekvieną iniciatyvą, kuri leistų mūsų mieste dviratininkams jaustis saugiai.“ – dėsto S. Jauneika.

„Share the road“ („Pasidalink kelią“, angl.) ženklai užsienyje yra populiarūs, jų gausu ir jų laikomasi. Dviratininkai teigia, kad Lietuvoje situacija dar yra kitokia. Naujų kelio ženklų statymo iniciatyva siekiama, kad kuo daugiau automobilių vairuotojų suprastų, kad dviratininkai – lygiaverčiai eismo dalyviai ir jiems turi tekti ta pati pagarba.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.