Paaiškėjo keistas ir įdomus faktas: vietose, kur būna Kinijos prezidentas, griežtai draudžiami „Tesla“ automobiliai – kas vyksta?

„Tesla“ automobilių savininkai Kinijoje turi tai įsidėmėti: du mėnesius nuo 2022 m. liepos 1 d. jie negalės važinėte Beidaiho pajūryje, esančiame 200 km į rytus nuo Pekino.

„Tesla“ automobilių savininkai Kinijoje turi tai įsidėmėti: du mėnesius nuo 2022 m. liepos 1 d. jie negalės važinėte Beidaiho pajūryje.<br>commons.wikimedia.org nuotr.
„Tesla“ automobilių savininkai Kinijoje turi tai įsidėmėti: du mėnesius nuo 2022 m. liepos 1 d. jie negalės važinėte Beidaiho pajūryje.<br>commons.wikimedia.org nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2022-07-13 08:46

Galbūt atrodo keista, kad taip išskiriami tik vienos markės vairuotojai. Bet kai agentūra „Reuters“ paklausė Kinijos eismą reguliuojančių institucijų, kodėl taip yra, jos pasiūlė tik neaiškią frazę: „Nacionalinis reikalas“.

Bet klausti net nereikia. Jau 2022 m. birželio pradžioje „Tesla“ vairuotojai Čengdu mieste išgirdo, kad nėra laukiami kai kuriuose prospektuose. Tuo metu prezidentas Xi Jinpingas lankėsi Sičuano sostinėje, todėl akivaizdu, kad draudimas buvo susijęs su juo. Situacija dabar panaši – Xi laukiama Beidaiho kurorte.

Kiekvieną vasarą komunistų partijos grietinėlė rengia susirinkimą kurortinėje vietovėje ir Xi ten dalyvaus. Susitikime bus svarstomas komunistų partijos pokyčių planas ir prioritetinės politikos kryptys.

Tai kodėl Kinijos prezidento aplinkoje „Tesla“ automobiliai nėra pageidaujami?

Elonas Muskas galbūt ir įkūrė milžinišką gamyklą netoli Šanchajaus, kad aprūpintų Kinijos rinką „Tesla“ elektromobiliais, bet režimas juo vis tiek nepasitiki. Problema yra „Tesla“ elektromobilius dengiančios kameros, naudojamos autopilotui, apsaugai nuo vagių ir vandalų, eismo įvykių registravimui. Informacija iš tų kamerų pasiekia „Tesla“, o Kinijos komunistams tai netinka.

„Tesla“, regis, pažadėjo, kad kameros Kinijoje yra išjungtos, o Kinijos duomenys saugomi šalyje, bet Pekinas baiminasi, kad tas sistemas nulauš svetima valdžia. Taigi, Kinija baiminasi šnipinėjimo ir nenori, kad filmuojantys „Tesla“ elektromobiliai prisiartintų prie lyderio.

Tai yra juokinga, nes savo piliečius Kinija stebi visur ir visada – jokia kita šalis neturi tokio didelio visuomenės šnipinėjimo tinklo.

Vašingtonas, beje, turi panašių įtarimų: Iždo departamentas svarsto uždrausti „Hikvision“ kameras iš Kinijos. Jos yra sujungtos su tinklu ir amerikiečiai baiminasi, kad jų filmuojama informacija pasiekia Kinijos valdžią. Juk JAV yra net 600 000 „Hikvision“ kamerų, kurios stebi kūdikių kambarius, prekybos centrus ir gatves.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
REPORTERIS: Lietuva atsisveikina su mirusiu buvusiu premjeru G. Kirkilu