Primena tiems, kas pamiršo: kur dėti senas padangas, kad nesulauktumėte baudos?

Nuo balandžio 1 d. jau galima važinėti vasarinėmis padangomis, o iki balandžio 10 d. jas pasikeisti turės visi vairuotojai. Aplinkos ministerija primena, kad gyventojai senas padangas gali nemokamai palikti techninės priežiūros ir remonto paslaugų įmonėse, padangų parduotuvėse, nugabenti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Raginame būti sąmoningais, nes kasmet vien tik miškuose surenkama šimtai tonų nebetinkamų naudoti padangų, kurios teršia aplinką.

Primena, kur nemokamai palikti senas padangas.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Primena, kur nemokamai palikti senas padangas.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Primena, kur nemokamai palikti senas padangas.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Primena, kur nemokamai palikti senas padangas.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Aplinkos ministerija

2023-03-31 15:49

Atkreipiame dėmesį, kad transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugas teikiančios įmonės privalo nemokamai iš transporto priemonių naudotojų (fizinių asmenų – gyventojų) priimti transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto metu susidariusias padangų atliekas.

Jeigu tokioje įmonėje keičiate padangas naujomis, ten galite palikti atitarnavusias senąsias. Jas turi priimti visos šios įmonės, nepriklausomai nuo dydžio, veiklos formos – ar yra individualios, ar bendrovės, ar teikia paslaugas pagal pažymą.

Padangų pardavėjai taip pat privalo nereikalaudami papildomai sumokėti priimti vartotojo atiduodamas senas padangas, jeigu atiduodamos padangų atliekos skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui ir jų skaičius (skaičiuojant vienetais) atitinka perkamų naujų padangų skaičių.

Nebetinkamas naudoti padangas galite pristatyti į savo savivaldybės didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę. Šiuo metu Lietuvoje veikia 115 didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių. Kiekvienos apskrities aikštelių adresus, telefonus ir darbo laiką galima rasti čia

Jei atsisakoma priimti naudoti nebetinkamas padangas teisės aktuose nustatyta tvarka, prašome pranešti Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos.

Už pareigos priimti iš gyventojų padangų atliekas nevykdymą juridiniams asmenims gresia bauda nuo 450 iki 850 eurų (Aplinkos apsaugos įstatymo 97 str. 1 d.). Už tokį pat pakartotinį pažeidimą – bauda nuo 850 iki 1,7 tūkst. eurų.

Baudos už į gamtinę aplinką išmestas atliekas, tarp jų ir padangas, numatytos ir gyventojams. Administracinių nusižengimų kodekso 247 straipsnyje nustatyta, kad priklausomai nuo išmestų padangų atliekų kiekio bauda gali siekti nuo 30 iki 4,3 tūkst. eurų. Už ne vietoje išmestą vieną padangą reikės dar susimokėti 44 eurus už žalą aplinkai.

Nebenaudojamos padangos vis dar išmetamos miškuose, paliekamos apleistuose pastatuose, žemės sklypuose. Tai daro didelę žalą gamtai, nes padangos yra daugiau nei 80 metų. Deginti jų negalima, nes išsiskiria kenksmingos medžiagos.

Ateityje šios atliekos atskyrus gumą, metalą ir tekstilę bus perdirbamos, guma naudojama keliams, šaligatviams, dviračių takams tiesti, sporto, žaidimų aikštelėms kloti.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.