Rėžė apie naują socialinių tinklų madą: „Protingos tuo nesipuikuoja“

Anksčiau moterys turėjo taliją, krūtinę, akis, šypseną. Dabar, jei tikėsime reklaminiais stereotipais, beliko tik viena vieta. Viešumoje ir internete diegiamas naujas grožio ir moteriškumo idealas. Tai – dama su stangriu, apetitišku užpakaliuku. 

 Nuotraukos, kuriuose moterys pabrėžia savo sėdmenis, dažnai publikuojamos socialiniuose tinkluose.<br> 123rf.com asociatyvioji nuotr.
 Nuotraukos, kuriuose moterys pabrėžia savo sėdmenis, dažnai publikuojamos socialiniuose tinkluose.<br> 123rf.com asociatyvioji nuotr.
 Straipsnio autorius šią madą vadina kūno kultu.<br> 123rf.com asociatyvioji nuotr.
 Straipsnio autorius šią madą vadina kūno kultu.<br> 123rf.com asociatyvioji nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

2019-04-29 22:08

Kartais prieinama iki absurdo, kai pažvelgę į nuotraukų srautą „Instagrame“, regime vien nesibaigiančius sėdimųjų pačiais įvairiausiais rakursais nuotraukas. O iš už jų, kaip kažkas visiškai nesvarbaus, kartais pasimato ir „fotošopu“ paredaguoti veidai.

Kodėl būtent ši kūno dalis tapo staiga tokia paklausi? Juk ir anksčiau būta su grožiu susijusių asociacijų, tačiau dabar praktiškai paskelbtas užpakalio kultas.

Geriau pagalvojus, paaiškėja, kad įdomios, netuščios merginos, galinčios pasigirti išsilavinimu, turinčios daug draugų ir pomėgių – na, jos tikrai nesipuikuoja sėdmenų nuotraukomis internete.

Penktojo kūno taško demonstravimas viešai, savęs, kaip asmenybės, sumenkinimas iki užpakalio, vyksta ne šiaip sau. Tai akivaizdus žlugusio dvasingumo, teisingo savo asmenybės pozicionavimo visuomenėje signalas. 

Toks elgesio modelis liudija apie užslėptus kompleksus. Aktyviai savo sėdmenis reklamuojanti moteris negali būti brandi, įvairiapusiška asmenybė. Įsivaizduokime, kad su jos brangenybe kažkas atsitiks. Kas tai moteriai liks gyvenime, kuo ji pakeis šitą madingą įvaizdį?

Ką ir bekalbėti, ši kūno dalis, jeigu ji graži ir adekvačiai pateikiama, turi iš koto verčiantį poveikį. Ir daugybė moterių sumaniai tuo naudojasi. Tačiau dabar kultivuojamas įvaizdis – ne kas kita, kaip lytinė diskriminacija, kai žmogui suteikiamas prioritetas, remiantis išimtinai viena jo kūnui priklausančia detale.

Paklausa, savaime suprantama, gimdo pasiūlą. Tačiau būtų labai neteisinga vadovautis tokio pobūdžio paklausa. Galima sulaukti trumpos, šios akimirkos sėkmės, kuri labai greitai transformuosis į didžiulį nusivylimą. Kai partneris, o ir aplinkiniai įpras laikyti moterį tiesiog kalbančiu užpakaliu.

seimairnamai.eu

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.