750 eurų alga susigundęs vaikinas išmoko skaudžią pamoką – perspėja ir kitus

Norėjau pasidalinti nesenai įvykusia istorija, kaip buvau apgautas įsidarbinęs vienoje kurjerių įmonėje. Kadangi nesu tikras, ar nepažeisčiau kokio nors duomenų apsaugos įstatymo – savo vardo ir įmonės pavadinimo neminėsiu.

 Tokio atlyginimo, koks buvo rašomas skelbime, vaikinas ir akyse nematė. <br> 123rf asociatyvioji nuotr.
 Tokio atlyginimo, koks buvo rašomas skelbime, vaikinas ir akyse nematė. <br> 123rf asociatyvioji nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 15, 2019, 8:18 PM

Suma skyrėsi tik atėjus į pokalbį

Sausio mėnesį naršiau skelbimų portalus ieškodamas darbo ir aptikau patrauklų skelbimą. Darbas fizinio pobūdžio, grafikas naktinis, alga nuo 750 eurų į rankas. Išsiunčiau CV ir už kelių valandų sulaukiau skambučio. Pakvietė jau tą pačią diena atvykti į darbo pokalbį.

Atvykus mane pasitiko jaunas vaikinas, kuris papasakojo apie darbą, įspėjo, kad darbas nėra lengvas, ne visiems tinka. Paklausiau jo, kokios algos galėčiau tikėtis. Ir gavau atsakymą, kad bandomuoju laikotarpiu alga yra 650 eurų (į rankas), o po bandomojo kyla iki 750, tačiau jei dirbti sekasi gerai, bandomasis gali pasibaigti ir po kelių savaičių. 

Iš pradžių supykau, kodėl jie meluoja savo darbo skelbime, juk jame aiškiai parašyta NUO 750. Visgi įvertinęs, kad „bandomąjį“ galima pasibaigti greičiau (o tai visai realu, kadangi jau turiu nemažai patirties dirbant darbą sandėlyje), nusprendžiau, kad galbūt ir verta pabandyti.

Man pasiūlė jau sekančią dieną atvykti „pasibandyti“ (kas vėliau paaiškėjo ateiti padirbti puse darbo dienos nepasirašius sutarties). Mačiau, kad kito varianto nėra, taigi sutikau.

Susigundė pamėginti

Darbas nebuvo lengvas, nes reikėjo daug ir greitai vaikščioti nešant siuntas iš vienos vietos į kitą. Visgi sekėsi neblogai ir darbas atitiko mano lūkesčius. Nuo sekančios dienos pradėjau dirbti, visgi sutartį gavau pasirašyti tik po dviejų dienų. 

Aš ir kitas nesenai įsidarbinęs kolega atėjome pasirašyti sutarties ir štai kertinis istorijos momentas, sutartyje nurodytas minimalus mėnesinis darbo užmokestis, o ne 650 eurų, ką man sakė per darbo pokalbi ir nė ženklo apie 750 eurų, ką rašė darbo skelbime.

Žinoma, turėjau galimybę atsisakyti pasirašyti sutartį arba reikalauti, kad ją perrašytų, bet netikėjau, kad tai yra realu ir faktas, kad mano prašymo net nesvarstytų. Taip pat buvo labai gaila prarasti pinigus už jau išdirbtas 2 darbo dienas. Mano kolega nusprendė sutartį pasirašyti.

Aš įvertinau dar tai, kad praeitame mano darbe taip buvo nurodyta minimali alga plius žodinis susitarimas, kad „grindys“ yra 550 eurų ir su algų mokėjimų buvo viskas tvarkoje, tad sutartį pasirašiau. Pagalvojau, kad galbūt dabar tokia įmonių praktika, kad sumokėtų mažiau mokesčiu. Čia tik mano samprotavimai, spėlionės...

Po mėnesio labai nustebo

Išdirbęs nepilną mėnesį nusprendžiau, kad čia dirbti nebenoriu. Visu pirma, per trumpą laiką išgirdau ne vieną istoriją apie išskaičiuotus didelius pinigus iš algos už broką. O jį padaryti buvo tikrai lengva. Nepatiko ir naktinis grafikas, supratau, kad jis ne man. Taip pat bedirbdamas gavau ne vieną skambutį su pasiūlymais darbintis kitur su ta pačia ir net didesne alga.

Parašiau prašymą, atidirbau tris dienas ir praėjus 4 d. gaunu pervedimą iš įmonės 360 eurų. Dar 210 eurų trūksta, pagal mano skaičiavimus (naudojant proporciją). Pradėjau aiškintis, kas per nesąmonė. 

Paskambinau tuo pačiu numeriu, kuriuo man skambino, kai kvietė į darbo pokalbį. Atsiliepusi darbuotoja užsirašė mano duomenis ir paprašė paskambinti jai vėl pirmadienį popiet.

Nusprendžiau pirmadienio nelaukti, iki darbo nuvykti pats ir paklausti dėl algos savo buvusio tiesioginio vadovo. Deja, nuvykęs nieko nepešiau, man tiesiog pasakė, kad neišdirbau 3 mėn., todėl „man motyvacinė negalioja“, o pamatęs, kad rankoje laikau telefoną, pagrasino iškviesti policiją. 

Išeidamas priėjau prie to pačio kolegos, su kuriuo pasirašinėjome sutartį. Paklausiau, ar jam pervedė sutartą algą ir ar esant reikalui paliudytų, kad darbo pokalbio metu žadėjo 650. Užsirašiau jo vardą ir telefono numerį. Grįžus namo po kokių 4 val. gaunu dar vieną pervedimą: + 80 eurų. Visgi 120 trūksta.

Pirmadienį popiet skambinu, kaip sutarta, prisistatau, primenu praeitą skambutį ir situaciją. Gaunu atsakymą, kad vadybininkas ją patikino, kad su manim atsiskaitė kaip priklauso, viskas su išmokėjimu gerai. Aš jos klausiu, ką reiškia gerai, jei sutarta alga yra 650 eurų, o pervestą 120 eurų mažiau. Ji atsakė, kad komentuoti negali, nes nieko apie šį susitarimą nežino.

Kovą tęsti tektų nebent teismuose

Kreipiausi į darbo inspekciją. Papasakojau visa šią istoriją. Paminėjau kolegą, kuris gavo sutartą algą ir galėtų patvirtinti, kad darbo pokalbio metu žadėjo 650 eurų per bandomąjį. Taip pat paminėjau, kad juk galima patikrinti, kiek gavo kiti darbuotojai mano pamainoje, tie, kurie neišdirbę 3 mėn.

Bet likau nieko nepešęs. Esmė tame, kad mano kolegai ir man galėjo pasiūlyti skirtingas algas, juk mūsų darbo pokalbiai buvo ne tuo pat metu. Tad jei ieškočiau liudytojo, jis turėtų būti žmogus, kuris stovėjo šalia ir girdėjo, kaip man pažadėjo minėtus 650 eurų. Ir galiausiai jei ir bandyčiau toliau kovoti, tai greičiausiai jau reikėtų daryti teismuose.

Ties čia ir nuleidau rankas ir supratau, kad teisybės nesurasiu. O pamoka išmokta tokia: nuo šiol besidarbinant jau skambučio metu (dar nenuvykus į darbo pokalbį) ne tik išsiaiškinti, kokia alga per bandomąjį ir kokia po jo, bet ir klausti, kokia alga bus parašyta darbo sutartyje sėkmės atveju. 

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.