Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje jaunimas tebegyvena liaudies šokio ritmu

Lietuvių liaudies šokis turi ateitį! Tai patvirtino spalio 25 dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje vykusi folklorinių šokių vakaronė. Ji subūrė per 150 bendraminčių. Į šią šventę atvyko ne tik Šiaulių miesto pradinių mokyklų, logopedinės mokyklos ir gimnazijų atstovai, bet ir vaikų liaudiškų šokių kolektyvas iš Naisių, „Saulės“ gimnazijos folkloro ansamblis „Saulala“ iš Biržų ir VŠĮ „Etnoklubas“ nariai iš Šilalės.                       

Daugiau nuotraukų (1)

Jūratė Montvidienė

Nov 2, 2012, 9:35 AM, atnaujinta Mar 15, 2018, 5:52 PM

Organizuoti folklorinių šokių vakarones, skirtas mokiniams, paskatino Lietuvos didžiųjų miestų geroji patirtis ir respublikinės folklorinių šokių varžytuvės „Patrepsynė“.

„Saulėtekio“ gimnazijoje vykstančios tradicinių liaudies šokių vakaronės jau turi savo trumpą istoriją – skaičiuoja penktus metus. Nuo 2008 metų drauge su Šiaulių kultūros skyriumi organizuojamas renginys lengvai rado kelią į jaunų žmonių širdis. Visą šį laikotarpį jaunimą  į vieną bendruomenę buria „Saulėtekio“ gimnazijos mokytojas Arūnas Stankus. Jo meilę liaudies muzikai ir šokiui mokiniai ne tik vertina, bet ir patys įsitraukia į prasmingą veiklą.                      

Vakaronėje, be gimnazijos mokytojo Arūno Stankaus ir jo pagalbininkų mokinių, šventės dalyvius linksmino Šiaulių kultūros centro Etninės kultūros skyriaus vedėja Diana Martinaitienė ir tautodailininkas, etnografas Albertas Martinaitis. Armonikos, dviejų smuikų, basedli ir būgno darni muzika nuo pirmų akordų abejingų nepaliko. Tad siautulingo šokio ritmu sukosi visi dalyviai. Kai šoko trypė pačios kojos, daina pati liejosi. Jaunimas, energingai šokantis vis kitą liaudies šokį, stebino ir žavėjo. Judrius šokius „Oželį“, „Gyvaterį“ keitė ratu šokami „Oira“, „Našlaitukas“, „Kiaulė grikiuos“, improvizuoti siūlė „Malūnėlis“, „Grečenikė“, tačiau karaliavo pajusti laisvę leidžiantis „Suktinis“ ir energingoji „Polkutė“. Sulig kiekvienu šokiu dalyvių jėgos ne seko, bet, priešingai, didėjo. Liaudies šokis nepastebimai ugdė pagarbos jausmą, skatino vertinti žmogaus ryšį su žmogumi.

Iš pirmo žvilgsnio nereikšmingi dalykai - švelnus rankos paspaudimas, trumpas žvilgsnių susitikimas ar pakutenimas -  įgijo prasmę: svetimas tapo savas. Mokiniai vos ne vienu balsu sakė, jog būtent liaudies šokiui yra dėkingi už vienybės jausmą, jaučiamą teigiamą energiją, galimybę atsipalaiduoti ir susipažinti.

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: nepotizmo skandalas – ar iki dabar kritusių galvų pakaks?