Pamatęs, kaip elgiasi keleivė, vilnietis net spruko iš autobuso: „Viskas vyko priešais vairuotojo kabiną“

„Kaukės nesidėsiu, nes nenoriu!“ – štai tokį keleivės pareiškimą neseniai teko išgirsti Vilniaus viešajame transporte.

Keleivės neatsakingas elgesys papiktino vilnietį, kuris net išlipo iš autobuso.<br>V.Ščiavinsko asociatyvi nuotr.
Keleivės neatsakingas elgesys papiktino vilnietį, kuris net išlipo iš autobuso.<br>V.Ščiavinsko asociatyvi nuotr.
Keleivės neatsakingas elgesys papiktino vilnietį, kuris net išlipo iš autobuso.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Keleivės neatsakingas elgesys papiktino vilnietį, kuris net išlipo iš autobuso.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Giedrius

Sep 3, 2021, 4:15 PM

Visada laikausi taisyklių, gerbiu aplinkinius ir tvarką, saugau savo sveikatą, todėl dėviu veido kaukę visur, kur reikia. Taip elgiausi važiuodamas greituoju maršrutiniu autobusu Nr. 3G (Fabijoniškės–Centras–Oro uostas), kuriame, apie 15.30 val., apytikriai Igno Šeiniaus stotelėje, man už nugaros atsisėdo jauna mergina, gal net dvidešimties neturėjo, ir pradėjo kosėti. Atsisukau pažiūrėti, mergina buvo be kaukės.

„Kaukę užsidėkite“, – paprašiau.

„Nesidėsiu, – atsakė, – Nenoriu“.

„Ne nuo jūsų norų priklauso“, – sakau.

„Neaiškink“, – atkirto.

Viskas vyko gerai matomoje vietoje, priešais vairuotojo kabiną, veiksmas buvo aiškiai matomas vairuotojui, mačiau, kuomet vairuotojas žiūrėjo per veidrodį, niekas netrukdė imtis reikiamų veiksmų, pažeidimą buvo galima užfiksuoti vaizdo kameromis, tačiau jokios reakcijos nebuvo.

Ir iš tiesų. Kas aš toks, kad aiškinčiau? Nesirengiau atlikti tyrėjo vaidmens, niekas man už tai nemoka, nenorėjau rizikuoti savo sveikata, todėl kelionę nutraukiau ir išlipau iš autobuso.

Šioje situacijoje nustebino demonstruojamas įžūlumas ir nepagarba aplinkiniams. Įžūli budulių genties atstovė pažeidinėjo taisykles ir nedėvėjo kaukės, nes nenorėjo.

Pažeidėja jautėsi nebaudžiama, todėl man iškilo klausimų dėl paslaugų teikėjo atsakomybės. Kodėl autobusu yra vežami keleiviai, kurie pažeidinėja taisykles ir nedėvi veido kaukės? Kodėl teikiamos nesaugios paslaugos?

Nebaigiau kelionės dėl paslaugų teikėjo kaltės, todėl, suprantama, norėčiau atgauti už kelionę sumokėtus pinigus, tačiau, šiuo atveju, „Susisiekimo paslaugos“ yra nekontroliuojama įmonė, tam tikra prasme – valstybė valstybėje!

Vartotojai negali pasiskųsti vartotojų teises ginančioms valstybės institucijoms, nes tiek institucijos, tiek teismai, sprendimais yra konstatavę, kad minėta įmonė nėra verslininkas! Gavote šioje įmonėje nekokybiškas paslaugas? Jūsų problemos!

Valstybė turėtų ginti vartotojų interesus, taip nurodo Lietuvos Respublikos Konstitucijos 46 straipsnis, tačiau realybėje viskas atvirkščiai. Toks įspūdis, kad šalyje įsigalėjusi nebaudžiamumo atmosfera.

Paslaugų teikėjai už nieką neatsako, o pažeidėjai jaučiasi nebaudžiami! Toks vaizdas, kad nei valstybės institucijos, nei teisėsauga, akivaizdžiai nesugeba užtikrinti reikiamos kontrolės ir tvarkos.

Baisu net pagalvoti, kokia ateitis laukia tokios valstybės...

***

Vilniaus miesto savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ Komunikacijos vadovė Dovilė Marčinskaitė komentavo, kad ši informacija yra žinoma.

„Kolegos išanalizavo situaciją. Tiek karantino metu, tiek jį atšaukus, Vilnius toliau atsakingai rūpinasi vairuotojų ir viešojo transporto keleivių saugumu. Apsauginės veido kaukės viešajame transporte yra privalomos – būtina jas dėvėti autobusuose ir troleibusuose. Apie tai keleiviams nuolat primename viešojo transporto priemonių ekranuose, stotelėse esančiose švieslentėse ir kitomis priemonėmis.

Taip pat pasitelkiame viešojo transporto kontrolės darbuotojus, kurie ne tik tikrina bilietus, bet ir prižiūri tvarką. Jeigu keleivis nedėvi kaukės, kontrolieriai jam apie tai primena.

Kai nereaguojama į pastabas, nors tokių atvejų pasitaiko itin retai, kontrolieriai tokį keleivį gali išlaipinti iš transporto priemonės ir perduoti policijos pareigūnams už taisyklių pažeidimą. Informuoti policijos pareigūnus gali ir patys keleiviai.

Viešojo transporto vairuotojai nėra įpareigoti kontroliuoti keleivių be apsauginių veido kaukių, tačiau pastebėję gali neįleisti jų į transporto priemonę. Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, baudas skirti gali Karo policija, Policija, Priešgaisrinio gelbėjimo departamentas ir kitos įgaliotos tarnybos.

Labai tikimės ir pačių keleivių sąmoningumo, atsakingo elgesio viešajame transporte“, – komentavo „Susisiekimo paslaugos“ atstovė.

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.