Idėjos pastatyti bažnyčią neišsižada – uždarbiauja dainuodami

Palangos pašonėje esančios Vydmantų gyvenvietės (Kretingos r.) tikintieji gyvena viltimi pasistatyti savo bažnyčią, kurios statybai aukas pastaruoju metu renka net ir dainuodami kitose parapijose.

Būsimai Vydmantų bažnyčiai numatyta vieta netoli kelio Šiauliai–Palanga.<br>E.Kazlaučiūnaitės nuotr.
Būsimai Vydmantų bažnyčiai numatyta vieta netoli kelio Šiauliai–Palanga.<br>E.Kazlaučiūnaitės nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 22, 2019, 6:48 AM

Ne taip seniai atrodžiusi neįgyvendinama vydmantiškių svajonė jau įgijo konkrečius kontūrus.

Būsimai bažnyčiai savivaldybė yra skyrusi apie pusantro hektaro ploto sklypą, o vilnietis architektas Alvydas Šeibokas jau sukūrė Dievo namų komplekso architektūrinę dalį. Dabar pradedami projektavimo darbai.

Žino, kaip atrodys

„Skubėti nėra kur, nes pačios bažnyčios statybai kol kas vis tiek neturime pinigų. Tačiau sėkmingai žengdami pirmuosius žingsnius su Dievo pagalba, tikiu, savo tikslą pasieksime“, – kalbėjo Vydmantų šv.Jono Krikštytojo parapijos klebonas Karolis Petravičius.

Dievo Gailestingumo vardu pavadintą būsimosios bažnyčios fasadą puoš arka – būtent toks vaizdinys architektui kyla per mišias matant į viršų iškeltas rankas, laikančias ostiją.

Šventovės langų forma primins pajūrio kraštą simbolizuojančią vėtrungę. Apie 15 metrų aukščio bažnyčios bokštas su kryžiumi bus iškilęs 27 metrus.

Nedidelė Vydmantų bažnyčia bus skirta gyvenvietės poreikiams – joje numatyta 150 sėdimųjų vietų, o per šventes joje iš viso galės tilpti apie 250 žmonių.

„Kiek kainuos jos statyba, neturėdamas techninio projekto nesiryžtu pasakyti.

Viena jos kaina būtų, jei bažnyčia būtų statoma etapais. Darbai kainuotų pigiau, jei Dievo namai būtų pastatyti iškart.

Tačiau tam reikėtų turėti ir visą reikalingą pinigų sumą“, – svarstė dvasininkas.

Jau turi 50 000 eurų

Anot K.Petravičiaus, per beveik trejų metų laikotarpį, kai jis vadovauja šiai parapijai, bažnyčiai jau yra surinkta apie 50 tūkst. eurų.

Gautų aukų pakaks susimokėti už projektavimą, kuris kainuos 36,3 tūkst. eurų, atsiskaityti už statybos pradžiai būtinų dokumentų parengimą. Turimų lėšų jau beveik užtektų net būsimos bažnyčios pamatams išlieti.

Tačiau iš kur reikės gauti didesnę sumą statybos pradžiai, klebonas kol kas nenumano.

Didžiąją dalį aukų vydmantiškiai surinko koncertuodami kaimyninėse parapijose.

Balsingas ir pats dainas kuriantis klebonas yra subūręs moterų ansamblį, kuris važinėja po kitas parapijas ir renka aukas.

Iš tokių koncertų vydmantiškiai parsiveža po pustrečio tūkstančio eurų ir daugiau. Naujai bažnyčiai dosniai aukoja ne vien šio kaimo gyventojai, bet ir kitų parapijų tikintieji.

Gal atsiras geradarys?

K.Petravičius nori sulaukti techninio projekto ir tuomet žvalgytis bažnyčios fundatoriaus.

„Kretingos bažnyčią pastatė Lietuvos didysis etmonas Karolis Chodkevičius, Palangos bažnyčią – grafas Feliksas Tiškevičius. Šitaip jie įsiamžino istorijoje.

Gal ir Vydmantai sulauks savojo mecenato, kurio palikuoniai žinos, kad šią bažnyčią pastatė jų šeima. Gal ir pas mus įvyks toks stebuklas kaip Balbieriškyje, kur pas vietos kleboną atėjęs geradarys bažnyčios statybai ant stalo padėjo milijoną eurų“, – tokia viltimi gyvena Vydmantų klebonas K.Petravičius.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.