Buvusiame „Lelijos“ fabrike projekto darbus planuojama pradėti 2022 metų pabaigoje, o šis daugiafunkcis centras duris atvers 2025 metų pabaigoje. Investicijos į projektą siekia daugiau nei 50 mln. Eur.
„Šis projektas yra kaip indėlis į Vilniaus Naujamiesčio renesansą. Sostinėje labai trūko tokios ypatingos vietos, kur visą parą vyktų gyvenimas, kur nuolat suptų bendraminčių bendruomenė, įsikurtų geriausi maitinimo ir kiti verslai, kuri nepabostų ir kt., todėl mes tokią erdvę užsibrėžėme sukurti. Tai didžiulė ambicija ir, žinoma, atsakomybė, kurią prisiimame“, – sako Mantas Mikuckas, projekto bendrakūrėjas.
„Miestas mieste“ koncepcija
Projekto viziją ir planus geriausiai atspindi terminas „miestas mieste“, nes čia susipins daug skirtingų veiklų, papildančių viena kitą ir išpildančių šiuolaikinio miesto žmogaus poreikius. Didžiausią dalį ploto – 32 tūkst. kv. m. – planuojama skirti biurų ir bendradarbystės erdvėms. Vienu metu čia patogiai dirbti galės apie 4000 žmonių.
Miestelyje taip pat bus įkurtos ir gyvenamosios erdvės – loftai, renginių salės talpinsiančios iki 1000 žmonių ir renginiams skirtas kiemelis, kavinės, barai, sporto ir grožio paslaugos, įvairios boutique stiliaus parduotuvėlės bei kitos atviros erdvės žmonėms. Daug dėmesio skiriant bendruomenei, projekto kūrėjai kviečia žmones jau dabar prisidėti kuriant šią erdvę.
„Kartu mes pastatėme stiprią startuolių ekosistemą – palaikančią ir kuriančią drauge. Aš kviečiu ir šį miestelį statyti kartu – bendras darbas ir idėjos gali būti labai reikšmingos, kuriant mums visiems patinkančią naują erdvę mieste“, – sako projekto bendrakūrėjas D. Žakaitis.
Sprendimai paremti bendruomenės gerove ir tvarumo principais
Daugelį metų buvusi uždaryta „Lelijos“ fabriko erdvė, planuojama, kartu su naujuoju projektu organiškai įsilies į Naujamiestį, nebeliks čia teritoriją juosiančių tvorų. Atsiras atviri kiemai, miesto skveras, kiemelis renginiams. Visa tai bus atvira visiems Vilniaus gyventojams ir svečiams.
Tvarumo principų laikymasis šiame projekte – ypatingos reikšmė, siekiama naudoti tik mažiausią poveikį aplinkai darančias organines medžiagas (pvz., medieną, natūralų akmenį ir kt.), gerinti pastatų energetinį efektyvumą.
Taip pat didelis dėmesys skiriamas projekto ilgaamžiškumui. Tikslas – sukurti patvarias ir nesenstančias erdves, orientuotas į kokybę, kurių dizainas neatsibostų ir jo nereikėtų naujinti kas kelis metus.
Šiuo projektu norima prisidėti ir kuriant sveikesnę aplinką, todėl dar vienas projekto uždavinių – atnešti dalelę gamtos į industrinį rajoną. Čia bus kuriamos žaliosios erdvės, daug dėmesio skiriama augalams.
„Tech Zity Lilium“ projektu rūpinasi architektų komandų trio: „
A2SM Architects“, „
DO Architects“ ir „
Audrius Ambrasas Architects“.