Diskusijoje dalyvavo architektė Giedrė Skučaitė, iš Danijos architektų studijos „Landager“ kuri garsėja įgyvendintomis idėjomis, kaip sumaniai pernaudoti medžiagas architektūroje ir statyboje, projekto partneris ir akcininkas architektas Julius Lapinskas bei „Tech Zity Vilnius“ architektų komanda: Aurimas Sasnauskas, studija „A2SM arhgitects“, Dovilė Skrupskelienė, „DO ARCHITECTS“ ir Audrius Ambrasas, „Ambraso architektų biuras“.
Skaičiai motyvuoja
Renginio rėmėjos, kompanijos
„AJ produktai“ generalinė direktorė Eglė Gasiūnienė, sprendimą prisidėti prie renginio aiškino tuo, jog žvelgiant per tvarumo prizmę, mato daug paralelių tarp „Tech Zity Vilnius“ ir savo atstovaujamos kompanijos. „Mūsų akcininkai Švedijoje yra gerąją prasme „pamišę“ dėl tvarumo, todėl pagal galimybes visaip skatiname ir kitus keisti savo elgesį, vartojimo įpročius, kad darytume mažiau žalos aplinkai, bei sveikiname kiekvieną iniciatyvą. „Tech Zity Vilnius“ projektas iš kitų pramoninių teritorijų konversijos projektų išsiskiria dar ir tuo, kad jo vystytojai apskaičiavo, kiek žalos jie nepadarys nestatydami naujų pastatų, dėl to visos priemonės vardan didesnio tvarumo tampa apčiuopiamos ir aiškios. Lygiai taip pat ir „AJ produktai“ stengiasi išmatuoti savo indėlį į aplinkos saugojimą. Nes skaičiai leidžia palyginti ir suprasti, jie didina motyvaciją stengtis labiau“, – sakė E.Gasiūnienė.
Tikslas – ateities žmogus
Buvusio „Lelijos“ siuvimo fabriko vietoje besikuriančiame technologijų miestelyje bus išsaugoti unikalūs pastatai. Jei juos griautų ir statytų naujus, tai kainuotų papildomą 5 tūkst. t CO2 emisiją. Interjerui bus panaudoti seni langai, o keraminės plytelės taps dekoro elementais.
„Nuo to, kaip elgiamės šiandien, priklausys, kokiomis sąlygomis gyvens ateities kartos. Visos pastangos atsakingai naudoti gamtos išteklius galiausiai yra nukreiptos į žmogų. Todėl jis irgi yra tvarumo objektas“, – kalbėdama renginyje sakė Diana Dilė, „AJ produktai“ projektų vadovė. Didžioji dalis darbo baldus gaminančios kompanijos produktų yra pritaikyti žmogaus fiziologijai, ergonomiški, padeda tausoti sveikatą.
„Vienas iš lengviausiai kompanijos tvarumo filosofiją leidžiančių suvokti faktų yra gaminiams suteikiamos garantijos terminas – 7 metai. Kai rinkoje analogiškiems daiktams, kėdėms, stalams ir pan. dauguma gamintojų duoda tik 2 m. garantiją. Tris kartus ilgesnis terminas reiškia, kad mūsų daiktais žmonės naudosis ilgiau, vadinasi ilgiau neišmes, mažiau vartos, nepirks naujų. Tarnavimo laikas ilgėja dar ir todėl, kad turime didžiulį asortimentą atsarginių dalių. Sulūžusius galima pataisyti. „AJ produktai“ fabrikai įsikūrę Europoje, Lenkijoje, Slovakijoje ir Lietuvoje. Tai reiškia, kad atsigabenant mažesnė CO2 emisija, nei vežant iš Kinijos“, – kalbėjo D.Dilė.
Saugo nuo triukšmo
Renginio dalyviams
„AJ produktai“ gyvai pristatė Tylos kabiną – šiuolaikinių atvirų biurų atributą, kuriame sukurtas maksimaliai žmogui komfortiškas mikroklimatas. Šios kabinos gerai izoliuotos nuo aplinkos garsų, jose patogu ir dirbti susikaupus, ir diskutuoti. „Tai vienas mėgstamiausių mūsų gaminių, ne tik dėl teikiamo komforto, bet ir dėl to, kad jos lengvai surenkamos, transportuojamos, perstumiamos iš vietos į vietą, transformuojamos, jungiamos. Jų dėka ergonomiškomis tampa ne tik atskiros darbo vietos, bet ir patys biurai, nes juose atsiranda skirtingus poreikius atitinkančios darbo vietos: bendrauti, dirbti susikaupus vienumoje ir tyloje, posėdžiauti ir pan.“, – sakė E.Gasiūnienė. Pasak jos, triukšmas alina taip pat, kaip ilgalaikis stresas.