Darbo erdvė, kokios jums dar neteko matyti

Rinkos tyrimų ir profesinių paslaugų bendrovės pastebi tendenciją, jog laisvai samdomų profesionalų Lietuvoje nuolat daugėja. Garsūs verslininkai kalba apie tai, jog naujoji Z karta sugriaus nusistovėjusius tradicinius darbo santykius. Jie nebenori įsipareigoti vienam darbdaviui – jiems norisi dirbti sau ir kurti savo verslą. Kita vertus, nė vienam nesinori tapti izoliuotam, užsidariusiam nuo pasaulio tarp keturių buto (kad ir kokio naujo ar modernaus) sienų.

Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.
Daugiau nuotraukų (25)

Lrytas.lt

Mar 17, 2017, 1:30 PM, atnaujinta Apr 7, 2017, 7:47 PM

Laisvai samdomi profesionalai vis dažniau išeina iš namų į naujo tipo biurus – bendradarbystės erdves.

2017-ųjų metų bendradarbystės erdvių tyrimas rodo, kad šiais metais visame pasaulyje veiks per 14 tūkstančių bendradarbystės erdvių, jose dirbs apie 1,2 milijono žmonių. Nors jų skaičius per pastaruosius metus padvigubėjo, penktadalis tokių erdvių savininkų teigia, jog jų miestuose paklausa vis dar viršija pasiūlą.

IT specialistui Tadui Straševičiui su žmona, jogos instruktorei Indrei Straševičei stebint tokias tendencijas kilo idėja sujungti jogą su darbu ir sukurti erdvę, kurioje būtų itin lengva prireikus atsipalaiduoti ir vėl grįžti prie darbų.

Kviesdami visus pasislėpusius specialistus išlįsti į dienos šviesą jie įkūrė bendradarbystės centrą Kaune pavadinimu „Nessie at work“.

„Nessie at work“ laisvai „liesis“ darbas ir laisvalaikis. Kai galvojome, kaip galėtume pavadinti šią darbo, kūrybos ir laisvalaikio erdvę, mąstėm apie dirbančius žmones, kad dažnai jiems tiesiog trūksta gyvo bendravimo, pokalbio. Sukišame galvas į kompiuterius ir tarsi išnykstame. Tampame tokie retai matomi ir paslaptingi, tik mūsų asmenukės skraido internete, tačiau realybėje, kaip ir neegzistuojame. Taip bekalbant pajuokavome, kad virstame šiuolaikinėmis Nesėmis“, – sako viena iš bendradarbystės erdvės įkūrėjų, Indrė Straševičė.

Jos teigimu, taip gimė naujosios erdvės pavadinimas. Įkūrėjai siekė, jog čia dirbantys žmonės būtų matomi užsakovų, galėtų gyvai bendrauti, pagelbėti vieni kitiems ir, žinoma, nepamirštų, kad gyvenimas yra ne vien darbas.

Šiuolaikiniame pasaulyje žaibiškai populiarėja dalinimosi kultūra: dalinamės butais, automobiliais, fototechnika, sporto inventoriumi. Kodėl gi nepasidalinus biuro (o kartu – ir jo nuomos išlaidų)?

Nuomoti nedidelį biurą laisvai samdomam profesionalui yra gana brangu. Tuo metu visiškai netoli Kauno pilies, ant pat upės kranto įsikūrusi erdvė „Nessie at Work“ siūlo vieną darbo vietą šviežiai įrengtame biure su nemokamu parkingu, virtuvėle, šaldytuvu kavos aparatu ir kokteiline, laisvalaikio ir poilsio zonomis, dušais, sandėliuku dviračiams bei greitu šviesolaidiniu internetu. Tame pačiame pastate veikia ir maitinimo įstaiga.

Darbuotojai čia gauna erdvų darbo stalą ir asmeninę spintelę savo daiktams susidėti. Jie taip pat gali naudotis moderniu susitikimų kambarių pokalbiams su klientais.

Skubėjimą ir stresą numalšina pro didžiulius erdvės langus ramiai tekanti upė arba jogos užsiėmimai – visai už sienos veikia dvi jogos studijos, erdvės šeimininkai žada rengti ir nemokamus jogos užsiėmimus.

Erdvė – ne tik darbui, tačiau ir pramogoms bei atsipalaidavimui

Bendarbystės erdvė sujungta su jogos studija, kur iki šiol dirbo Indrė. Ir tai – ne tam, kad I. Straševičė greičiau nubėgtų į studiją – o kad „išlindę“ iš kompiuterių darbuotojai dažniau rastų laiko atsipalaiduoti, pasimankštinti o gal netgi pamedituoti.

„Nuo kitų darbo erdvių skirsimės tuo, kad čia bus dvi jogos ir meditacijos erdvės, kuriose vyks jogos užsiėmimai, įvairios meditacijos, kūrybiniai seminarai, filmų peržiūros, laisvalaikio renginiai. Kol nevyks užsiėmimai, erdvėse bus galima dirbti, ilsėtis, skaityti ar tiesiog bendrauti su kolegomis“, – sakė I. Straševičė.

„Nessie at work“ bus pastatytas stalo teniso stalas, o tie, kuriems norėsis pakvėpuoti gaiviu paupio oru, galės darbo metu išbėgti pabėgioti Neries pakrantėmis. Grįžus ir palindus po dušu galima su dviguba energija kibti į darbus.

„Patys seniai norėjome erdvės, kurioje derėtų darbas ir laisvalaikis. Kur rinktųsi žmonės, prisiimantys atsakomybę už savo gyvenimą, jo kūrimą. Kadangi žmonės labai aktyviai registruojasi, vietos tirpsta, tai leidžia daryti išvadą, kad dirbantys asmenys siekia bendradarbiauti ir rūpintis savo gyvenimo kokybe“, – sako T. Straševičius.

O kokie reikalavimai keliami naujosioms Nesėms?

„Kandidatus ketiname tikrinti melo detektoriais. Apklausime, ar tikrai sąžiningai nori daug dirbti, rūpintis savo fiziniu kūnu, protu, padėti kolegoms“, – juokavo naujosios erdvės šeimininkai.

Jokio alkoholio ir jokių batų

Užėję į „Nessie at work“ visi paprašomi nusiauti batus ir tęsti kelionę iki darbo vietos minkštu kilimu bei medžiu išklotomis grindimis.

Čia galima dirbti iki išnaktų, tačiau darbingumą palaikyti leidžiama tik kava ir kitais gėrimais be laipsnių.

„Šiokių tokių tasyklių bus. Pavyzdžiui, primygtinai prašome nevartoti alkoholio šiose patalpose. Mes palaikome blaivų darbą, blaivias pramogas ir blaivų protą, – sako I. Straševičė. – Kitos taisyklės – rekomendacinio pobūdžio, pavyzdžiui, nesinešti mobilųjų į susitikimų kambarį, jei jie nėra reikalingi pokalbiui ar leisti sau pailsėti, jei pavargote.“

Įdomu. Ar jūsų dabartinėje darbovietėje egzistuoja taisyklė pailsėti, jei pavargote? Iš tiesų biurų pastatuose vis dažniau galima pastebėti iki vėlumos degančias šviesas – daugybei šiuolaikinio pasaulio norų patenkinti tenka vis ilgiau, sunkiau ir atsakingiau dirbti. „Nessie at work“ įkūrėjai siekia šį tempą šiek tiek pristabdyti.

„Svarbu yra uždirbti, bet taip pat svarbu ir pasirūpinti savimi. Išlaikyti balansą tarp šių dviejų aspektų: darbo ir savo fizinės, protinės ir emocinės sveikatos. Kas iš to, jei daug uždirbsime, tačiau nebeliks sveikatos pinigams leisti? – klausia I. Straševičė. – Dirbdami mes labai daug laiko praleidžaime sėdimoje padėtyje. Pajutome, kaip greitai nuo tokios pozicijos kūnas pradeda „kalbėti“ įvairiais skausmais. Savo šeimoje labai daug domimės sveika gyvensena, fiziniu aktyvumu, žinome, kokius stebuklus gali daryti joga ir meditacija. Patys šiuo dalykus praktikuojame.“

Šalia kavos – žaliavalgiški saldumynai

Vidine ramybe spinduliuojanti I. Straševičė sako, jog meditaciją galima palyginti su drabužių spinta. Jei jūsų spinta netvarkinga, prikišta nereikalingų daiktų, joje nebėra vietos niekam naujam. Tik pravalius spintą arba erdvę savo galvoje, galime gauti naujų suvokimų, idėjų (kurios vėliau gali būti verčiamos į pinigus, kokybiškus santykius).

„Atsipalaidavę tampame daugybę kartų efektyvesni, kūrybiškesni bei draugiškesni. Meditacija yra ta „mašina“, kuri kiekvieną dieną sutvarko jūsų spintą,“ – sako viena iš „Nessie at work“ įkūrėjų.

Į „Nessie at work“ kartais užsuks ne tik Indrė, tačiau ir kiti jogos studijos instruktoriai. Kai kurios bendrovės savo darbuotojus penktadieniais lepina dar šiltomis bandelėmis, tačiau jogai pasiūlys kai ką naudingesnio organizmui.

„Mūsų jogos instruktoriai įsimylėję sveiką mitybą. Tad, mūsų skrandžiai čia galės lepintis gyvais kokteiliais, žaliavalgiškais saldumynais, sveikomis salotomis ir užkandžiais“, – žada Tadas ir Indrė Straševičiai.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.