Kaip iš vonios kambario išprašyti blogus kvapus?

Užėjus į vonios kambarį, inžinerinė įranga nekrinta į akis. Moderniame interjere jos ir nepamatysi. Apie vamzdžius, jungtis ir nubėgimo kanalus prisimename tik tuomet, kai kas nutinka. Blogas, iš vandens nubėgimo vietos sklindantis kvapas nemenkai nuodija gyvenimą.

Blogas, iš vandens nubėgimo vietos sklindantis kvapas ne menkai nuodija gyvenimą.Ką daryti, kad jo nebūtų?
Blogas, iš vandens nubėgimo vietos sklindantis kvapas ne menkai nuodija gyvenimą.Ką daryti, kad jo nebūtų?
Blogas, iš vandens nubėgimo vietos sklindantis kvapas ne menkai nuodija gyvenimą.Ką daryti, kad jo nebūtų?
Blogas, iš vandens nubėgimo vietos sklindantis kvapas ne menkai nuodija gyvenimą.Ką daryti, kad jo nebūtų?
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Oct 14, 2019, 11:13 AM, atnaujinta Oct 22, 2019, 3:57 PM

Ką daryti, kad jo nebūtų?

Bet kuris vonios kambarys visų pirma turi būti švarus ir kvepėti. Kvapų nesimato, bet jie realiai yra ir daro didelę įtaką aplinkai. Malonūs kvapai interjerui suteikia savo žavesio, o nemalonūs riečia nosį ir varo lauk. Nepageidaujami kanalizacijos ir užsistovėjusio vandens kvapai, balos duše atsiranda dėl klaidų, padarytų montuojant santechnikos įrangą. Kaip jų išvengti?

Dušo latako sifone vokiečių santechnikos įrangos gamintoja kompanija TECE dar gamykloje įmontuoja hidraulinę kvapo užsklandą. Joje esantis vanduo sulaiko nemalonius kvapus, sklindančius iš vamzdyno.

Tačiau jei dušu nesinaudojama ilgesnį laiką, vanduo iš užsklandos išgaruoja, atverdamas kelią kvapams. Tokiems atvejams, kai dušu naudojamasi retai, TECE yra sukūrusi bei užpatentavusi specialią membraninę kvapo užsklandą, kurią bet kada galima įdėti į jau sumontuotą dušo lataką ar trapą.

Membrana atlieka sauso užtvaro funkciją. Jei bent kartą per savaitę dušas yra naudojamas, hidraulinės kvapo užsklandos visiškai pakanka. Bet prieš paliekant namus ar vasarvietę keliems mėnesiams, rekomenduojame įsidėti membraninę užsklandą. Pradėjus vėl naudotis dušu, ją geriau išimti, nes užsklanda sumažina vandens pratekėjimą maždaug 5 proc. Įprastai dušo sifonas praleidžia 48 litrus vandens per minutę. Įdėjus membraną jis praleis 45 litrus per minutę.

Didžiausia klaida – vietoj dušo lataką įmontuoti bet kurio gamintojo sausą kvapo užsklandą, dar kitaip vadinamą sausu sifonu. Nuo nemalonių kvapų jis apsaugo, tačiau nepraleidžia iš dušo bėgančio vandens. Jis yra nepritaikytas dušo zonai. Pro jį vanduo bėga lėčiau, kaupiasi bala. Sausas sifonas tinka ten, kur nedaug nuotekų – visuomeninės paskirties statiniuose, persirengimo kambariuose, garažuose ir pan.

Grindų nuolydis turi būti nei per didelis, nei per mažas

Balos duše atsiranda ir tuomet, kai suformuotas netinkamas grindų nuolydis.

Didelių grindų plytelių mada iš interjerų išstūmė trapus, nes norint suformuoti jiems tinkamą nuolydį, plytelę tektų skaldyti į 8 dalis. Dušo latakai pritaikyti didelėms plytelėms, nes jie yra įrengiami išilgai bet kurios vienos dušo zonos kraštinės.

Kaip apskaičiuoti dušo zonos nuolydį, kad vanduo nesikauptų, bet tvarkingai subėgtų į lataką? Grindų nuolydis latako link turi sudaryti 1 proc. šoninės dušo sienos ilgio. Dažniausiai dušo zona planuojama daugiau ar mažiau kvadratinė, taigi galima atskaitos matu laikyti ir patį lataką, kuris dedamas per visą galinę dušo sienos kraštinę. Jei latako ilgis – 1 m, tai per 1 m iki latako grindys turėtų pažemėti 1 cm. Tokio nuolydžio visiškai pakanka, kad vanduo subėgtų.

Didesnio nuolydžio daryti nėra reikalo ir netgi nerekomenduojama, nes bus slidu. Jei grindys duše išklotos glazūruotomis grindų plytelėmis, muilinas vanduo jas pavers tikra čiuožykla.

Tinkamai neapskaičiavus dušo galvutės galingumo, balų taip pat neišvengsite. Dažnai žmonės nori didelio, prabangaus dušo, kaip lietaus, kai vanduo, kartu su oru purškiamas iš įrenginio, kurio paviršius – 1 kv.m. Bet nepagalvoja ir su niekuo nepasitaria, kur ir kaip tas vanduo subėgs!

Esmė ta, kad dušo latako pralaidumas priklauso ne nuo jo ilgio, bet nuo jo sifono. Kiekvienam TECE dušo latakui, atsižvelgiant į dušo galvutės galingumą, galima parinkti vieną iš 5 sifonų, kurie skiriasi pralaidumu, montavimo aukščiu, gali būti horizontalūs arba vertikalūs. Ir santechnikams, ir dizaineriams tai yra labai patogu. Kitų gamintojų latakų sifonai dažnai yra privirinti ir nekeičiami. Mažiausias sifono aukštis – 68,5mm. Jis dažniausiai yra naudojamas renovacijos, rekonstrukcijos projektuose.

Jo pralaidumas – 36 litrai per minutę. Didžiausias – 70 litų. Jei žmogus nežino, kokia bus dušo galvutė, rekomenduojamas standartinis sifonas, kurio pralaidumas – 48 litai per minutę. Jo užtenka didžiajai daugumai populiariausių dušo galvučių, net ir toms didelėms, imituojančioms lietų. Standartinės dušo galvutės vandens bėgimo intensyvumas – nuo 8 iki 10 litrų per minutę.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.