Čia gyvenamieji namai įsispraudę prie stambiagabaričių, konversijos laukiančių industrinių pastatų.
Pastatytas tokioje specifinėje aplinkoje namas gavo industrinės vilos vardą.
Namo architektūrai parinktas charakteringas industrinio pastato siluetas, surinktas iš trisluoksnių betoninių liejinių.
Išlieta 30 km atstumu nuo statybvietės, namo konstrukcija surinkta vietoje pramonei įprastu greičiu – per 3 savaites, tvariame statybos procese išvengiant perteklinės logistikos ir statybinių atliekų.
Namo surinkimas buvo tarsi savotiškas mašinų šokis, kuriam pasibaigus kaminų ir industrinių pastatų panorama pasipildė išraiškinga betonine „karūna“.
Betoniniai liejinių paviršiai, palikti kaip sienų apdaila, charakterizuoja namo išorę ir vidaus erdves.
Siekiant namų interjerui suteikti jaukumo, visi dažniausiai liečiami paviršiai – baldai, stalviršiai, rankenos, grindys – pagaminti iš betonui kontrastingos itin šiltos ir natūralios medžiagos – medienos.
Laisvo plano erdvės užlietos natūralia šviesa, sklindančia per didelius langus ir stoglangius, o ribos tarp vidaus ir išorės pranyksta atvėrus vitrinas į lauko terasą su vaizdu į žalią Vilnelės slėnį.
Šis interjeras dalyvauja interjero architektūros konkurse „Mano erdvė 2024“, interjero autorės – Julija Čiapaitė-Jurevičienė, Karolina Čiplytė („Case Studio for Architecture“).
Naujienų portalas Lrytas kartu su Lietuvos architektų sąjunga (LAS) jau 10 kartą rengia interjero architektūros konkursą „Mano erdvė 2024“.
Projektas skirtas visiems besidomintiems naujausiais Lietuvos architektų bei dizainerių darbais.
Lietuvių sukurtus interjerus vertina garsūs architektai iš užsienio, o svarbiausia vertinant – architektūros kokybė.
Kviečiame dalyvauti – darbus kelkite ČIA.