Senų ir naujų butų kainos – kaip jos atrodo šiandien

Negalutiniais Registrų centro duomenimis, vidutinė per antrą 2018 m. ketvirtį įsigyto būsto kaina šalyje siekė 789 eurus už kvadratinį metrą. Tai yra šiek tiek (2,2 proc.) daugiau negu praėjusio ketvirčio vidurkis. Bendrai būstas per metus pabrango apie 11,5 proc.

Vidutinė per antrą 2018 m. ketvirtį įsigyto būsto kaina šalyje siekė 789 eurus už kv. m.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Vidutinė per antrą 2018 m. ketvirtį įsigyto būsto kaina šalyje siekė 789 eurus už kv. m.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 18, 2018, 4:53 PM

Per II ketvirtį didžiausias pokytis – naujų butų rinkoje (8,9 proc. didesnės kainos lyginant su I ketvirčiu). Naujų namų kainos per II ketvirtį krito Vilniuje (beveik 6 proc.) ir rajonų centruose (beveik 22 proc.).

Lyginant su pernai metų II ketvirčiu, labiausiai augo naujų namų kainos (beveik 15 proc.).

Senos statybos butai

Vidutinė šio segmento kaina šalyje per II ketvirtį buvo 843 eurai už kvadratinį metrą – 1,5 proc. daugiau negu I ketvirtį ir 5,6 proc. daugiau negu praėjusiais metais tuo pačiu metu.

Senesnės statybos butai brango, kaip įprasta, dideliuose miestuose. Vilniuje II ketvirtį už kvadratinį metrą senesnės statybos bute pirkėjai mokėjo 1 388 eurus, t. y. beveik tiek pat, kiek praėjusį ketvirtį ir praėjusių metų II ketvirtį (atitinkamai 1 383 ir 1 386 Eur/kv. m).

Nedaug, tačiau šiek tiek didesnėmis kainomis negu anksčiau, pasižymėjo kiti šalies didmiesčiai ir kurortai (Kaunas, Klaipėda, Šiauliai ir Panevėžys, taip pat Alytaus, Palangos ir Neringos savivaldybės) – čia vieno kvadratinio metro kaina už būstą senesnės statybos namuose buvo 837 eurai, t. y. 2,3 proc. daugiau negu I ketvirtį ir 4,3 proc. daugiau negu praėjusių metų balandžio–birželio mėnesiais.

Likusioje šalies dalyje senos statybos butų kainos pakilo ryškiau: už būstą senos statybos namuose kaimiškose vietovėse (neįtraukiami rajonų centrai ir didieji miestai) pirkėjai vidutiniškai mokėjo 424 eurus už kvadratinį metrą ir tai buvo atitinkamai 7 ir 13 proc. didesnė kaina negu I ketvirtį ir praėjusiais metais tuo pačiu metu (396 ir 375 Eur/kv. m). Rajonų centruose senų butų kainos buvo atitinkamai 3,2 proc. ir 7,2 proc. didesnės negu I ketvirtį ir praėjusiais metais balandžio–birželio mėnesiais.

Naujos statybos butai

Naujo buto kvadratinio metro kaina šalyje per II ketvirtį didėjo 8,9 proc. ir siekė 1 410 Eur/kv. m.

II ketvirtį sostinėje už kvadratinį metrą naujuose butuose pirkėjai mokėjo 1 627 eurus – tai 2,8 proc. didesnė negu I ketvirtį ir 5,3 proc. didesnė negu praėjusių metų II ketvirtį vieno kvadratinio metro kaina. Vertinant pastaruosius pusantrų metų, ši kaina nusileidžia tik 2017 m. IV ketvirtį fiksuotai 1 634 Eur/kv. m kainai.

Kituose didmiesčiuose ir kurortiniuose miestuose kvadratinis metras naujame bute kainavo vidutiniškai 1 155 eurus, t. y. 14,5 proc. daugiau negu I ketvirtį ir 3,3 proc. daugiau negu praėjusiais metais tuo pačiu metu.

Naujos statybos butai brango ir kaimiškose vietovėse bei rajonų centruose. Ir kaimiškose vietovėse, ir rajonų centruose už naujus butus pirkėjai mokėjo vidutiniškai 792 Eur/kv. m. Kaimiškose vietovėse šis skaičius buvo 2,3 proc. didesnis negu I ketvirtį ir beveik 20 proc. didesnis negu pernai II ketvirtį. Rajonų centruose naujų butų kvadratinis metras buvo 20,5 proc. brangesnis negu šių metų I ketvirčio vidurkis, tačiau beveik 8 proc. mažesnis negu pernai balandį–birželį.

Senos statybos namai

Senos statybos namų kvadratinio metro kainų šalies vidurkis, lyginant su š. m. I ketvirčiu, augo 2,2 proc. ir siekė 400 eurų.

Vilniuje senų namų kaina per II ketvirtį paaugo net 24 proc. ir siekė 1 077 eurus už kvadratinį metrą. Lyginant su pernai metų II ketvirčiu, ši kaina – 21 proc. didesnė.

Tuo metu kitų didžiųjų miestų ir kurortų senų namų kainos krito – kvadratinis metras senos statybos name kainavo 493 eurus, t. y. 11,4 proc. mažiau nei I ketvirtį ir 14 proc. mažiau negu pernai tokiu pat metu.

Kaimiškose vietovėse seni namai nuo I ketvirčio brango nežymiai – vos keliais eurais; lyginant su š. m. I ketvirčiu, kainos augo 3,6 proc., lyginant su praėjusių metų vasara – 10,4 proc.

Rajonų centruose senų namų kainos per ketvirtį beveik nesikeitė ir buvo 364 Eur/ kv. m, t. y. vos 0,3 proc. daugiau. Didesnis brangimas fiksuojamas šią kainą lyginant su pernai metų II ketvirčiu, kada kainos buvo 10,4 proc. mažesnės kaimiškose vietovėse ir 22,7 proc. mažesnės rajonų centruose.

Naujos statybos namai

Naujos statybos namų kainos šį ketvirtį ryškesnės: nors visos šalies vidurkis, lyginant su I ketvirčiu, nešoko aukštyn ir buvo 702 Eur/kv. m (palyginimui, I ketvirtį – 700 Eur/kv. m), tačiau lyginant su 2017 m. II ketvirčiu, kainos šiuo metu daug kur yra pastebimai didesnės – per metus naujo namo kvadratinio metro bendra kaina padidėjo beveik 15 proc. (nuo 611 iki 702 eurų).

Vilniuje naujo namo kvadratinis metras šį ketvirtį kainavo 964 eurus – beveik 6 proc. mažiau negu praėjusį ketvirtį, tačiau 23 proc. daugiau negu pernai II ketvirtį.

Kituose didžiuosiuose miestuose ir kurortuose nauji namai brango: II ketvirtį už kvadratinį metrą buvo mokami vidutiniškai 757 eurai, kas yra 12,4 proc. daugiau negu šiemet I ketvirtį ir net 25 proc. daugiau negu pernai tokiu pat metu.

Kaimiškose vietovėse naujų namų kainos taip pat padidėjo – II ketvirtį už kvadratinį metrą pirkėjai mokėjo 641 eurą (3,1 proc. daugiau negu I ketvirtį ir beveik 10 proc. daugiau negu pernai II ketvirtį).

Rajonų centruose naujų namų pirkėjai gali džiaugtis – ten kainos, lyginant su I ketvirčiu, nukrito net 21 proc. iki 359 Eur/kv. m. Lyginant su pernai metais, kritimas nėra toks ryškus – dabartinė kaina yra maždaug 4 proc. mažesnė.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.