Lengva prisižaisti: ko nedaryti, kad nepasigailėtume namie užžiebę žvakę

Žvakės – jaukią šilumą ir šviesą skleidžiantys interjero elementai, kuriuos neretai dovanojame sveikindami su žiemos šventėmis. Neretas mėgsta jas užžiebti ir puošiant namus. Vis dėlto dėl ugnies pasitaiko ir nelaimingų atsitikimų. O kaip jų išvengti?

Saugiausia, jei savo advento vainiką dekoruosite lemputėmis, o ne tikromis žvakėmis.<br>M.Patašiaus nuotr.
Saugiausia, jei savo advento vainiką dekoruosite lemputėmis, o ne tikromis žvakėmis.<br>M.Patašiaus nuotr.
Kai namuose liepsnoja žvakės, negalima jų palikti be priežiūros.<br>M.Patašiaus nuotr.
Kai namuose liepsnoja žvakės, negalima jų palikti be priežiūros.<br>M.Patašiaus nuotr.
Kai namuose liepsnoja žvakės, negalima jų palikti be priežiūros.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Kai namuose liepsnoja žvakės, negalima jų palikti be priežiūros.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Dec 12, 2018, 10:06 AM

Nepalikite be priežiūros

Kai namuose liepsnoja žvakės, negalima jų palikti be priežiūros. Draudimo bendrovės „If“ turto žalų grupės vadovė Giedrė Vitkauskienė pasakoja, kad neatsargus elgesys su žvakėmis kasmet sukelia nuostolių, kurių žala siekia nuo 100 iki 100 tūkst. eurų. Įsivaizduokite situaciją: degančiomis žvakėmis dekoruotas stalas, vyksta naujametinė vakarienė. Vidurnaktį visi pakyla ir išeina į lauką žiūrėti fejerverkų, o namuose lieka augintinis, kuriam naujametinis triukšmas prilygsta katastrofai. Jis bėgioja po kambarį, kliudo žvakę, ši apvirsta, ir liepsna plinta per visus namus.

Specialios žvakidės

Jokiais būdais nedekite žvakės be tam skirto nedegaus pagrindo. Geriausia, kai naudojama speciali žvakidė. Be to, būtina žvakidžių pagrindą išvalyti dar prieš žvakei visiškai sudegant: pagrindas skirtas ugnies liepsnai sulaikyti, o ne vaškinėms pilims statyti. „Turėjome atvejį, kai žvakė namuose degė tiesiog ant palangės. Ši buvo plastikinė, pradėjo lydytis, o nuo smilkstančios palangės aprūko visa patalpa“, – pasakoja G.Vitkauskienė. – Kitą kartą ant palangės degančios žvakės liepsna dėl skersvėjo pateko ant užuolaidų. Laimei, namuose buvo žmonių, tad ugnis neišplito“.

Pasišvieskite žibintuvėliu

Kai namuose dingsta elektra, nuo seno pirmiausia ieškome žvakių. Nors tokia situacija šiais laikais nėra tokia dažna kaip anksčiau, tačiau rekomenduojama šiam tikslui po ranka turėti žibintuvėlį ar prožektorių. Jeigu neišvengiamai teks žiebti žvakę, ją pirmiausia statykite ant stabilaus pagrindo ir tik tuomet vaikščiokite su ja po namus. Svarbiausia – tamsoje nejudėti su atvira žvakės liepsna rankose. Ji gali lengvai prisiliesti prie degių daiktų, kurie greitai įsiliepsnoja.

Saugus atstumas

Ypač svarbu, kad žvakės būtų ne arčiau kaip 30 cm nuo užuolaidų, degių kalėdinių dekoracijų, drabužių kabyklų ir kitų daiktų, kuriuos gali pasiekti žvakės liepsna. Taip pat svarbu nestatyti žvakių arti viena kitos – patariama išlaikyti bent 7-10 cm atstumą.

Lemputės saugiau

Saugiausia, jei savo advento vainiką dekoruosite lemputėmis, o ne tikromis žvakėmis. Draudimo bendrovės kasmet skaičiuoja nuostolius, kuriuos sukelia nesaugios advento vainikų ir kitų kalėdinių dekoracijų puošmenos naudojant tikras žvakes. „Ypač turėtų suklusti tie, kurie advento vainikus gamina patys. Kiekvienais metais pasitaiko istorijų, kai dėl nesaugaus žvakių pagrindo supleška ne tik pats vainikas, bet ir aplink esantys daiktai. Svarbiausia – pagrindas, kuris neleistų žvakei liestis prie vainiko. Bet kokiu atveju, tokia puošmena turi būti nuolat prižiūrima“, – akcentavo specialistė.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.