Nacionalinio stadiono reikalai: savivaldybė kreipėsi į Prokuratūrą

Nacionalinio stadiono reikalai iš vietos nepajudėjo – savivaldybė atidėjo koncesijos sutarties projekto klausimą, nes gavo pašalinto dalyvio pretenziją.

Sprendimas dėl stadiono statybos atidedamas iki vasario 20 dienos.<br>Vizualizacija
Sprendimas dėl stadiono statybos atidedamas iki vasario 20 dienos.<br>Vizualizacija
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 11, 2019, 5:31 PM, atnaujinta Feb 11, 2019, 6:42 PM

Iš konkurso dėl melagingų duomenų pateikimo pašalintos bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ pretenzija gauta antradienio vakarą. Meras Remigijus Šimašius šį žingsnį pavadino „labai apgalvotu noru vilkinti procesą“.

„Pagal įstatymus, procedūra turi būti sustabdyta, kol neatsakyta į pretenziją. Mes to žaidimo, kad per valandą turi būti formaliai atsakyta į pretenziją, tikrai nežaisime.

Reikia atsakyti normaliai – tai gali būti rytoj, poryt, bet šiandien, natūralu, negalime svarstyti“, – trečiadienį sakė R.Šimašius. O šiandien dėl galimai nusikalstamos „Vilniaus nacionalinio stadiono“ veikos Vilniaus savivaldybė kreipėsi į Prokuratūrą.

Šiuo metu derybos dėl stadiono statybos koncesijos vyksta su vienu dalyviu – koncerno „Icor“ valdoma įmone „Axis Industries“.

Antrąjį dalyvį sugrąžinti į derybas pernai spalį nurodė Aukščiausiasis teismas, tačiau konkurso komisija praėjusį mėnesį nusprendė bendrovę vėl pašalinti dėl nepakankamos kvalifikacijos ir teiktų melagingų duomenų.

Anot R.Šimašiaus, savivaldybė galutinį sprendimą dėl sutarties tikisi priimti vasario 20-ąją, o pačią sutartį pasirašyti dar šioje taryboje, iki kovą vyksiančių naujų savivaldos rinkimų.

„Axis Industries“ planuoja pastatyti 15 tūkstančių vietų UEFA IV kategorijos futbolo stadioną su dengtomis tribūnomis už 33,8 mln. eurų, tris futbolo aikštes ir 3 tūkst. vietų lengvosios atletikos stadioną už 16,4 mln. eurų, 300 vietų vaikų darželį už 3,6 mln. eurų, konferencijų centrą su biblioteka už 4,6 mln. eurų.

Komplekse už 4,2 mln. eurų taip pat atsiras sporto muziejus, iškils 6 krepšinio aikštelės, meninės ir sportinės gimnastikos salė, bokso, imtynių ir treniruočių salė, administracinės patalpos.

Sutartį su privačiu investuotoju planuojama pasirašyti 25 metams. Vyriausybė yra įsipareigojusi per 25 metus kompleksui statyti ir išlaikyti, renginiams (20 dienų per metus) iš viso skirti 53 mln. eurų. 

Vasario 11 dienos Vilniaus savivaldybės  išpalintas  pranešimas:

„Gindama viešąjį interesą, Vilniaus savivaldybės administracija šiandien raštu kreipėsi į Prokuratūrą – dėl bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ galimai nusikalstamos veikos.

Bendrovė, dalyvaudama Daugiafunkcio komplekso konkurse, dar prieš pateikdama preliminarųjį pasiūlymą ir jo paaiškinimus, galimai žinojo, kad Lenkijos kompanija „Budimex“ ir investicijų bendrovės „BaltCap“ fondai nebus projekto partneriai.

Savivaldybės Administracijai tai patvirtino pastarųjų bendrovių atstovai.

Abu „Vilniaus nacionalinio stadiono“ įvardinti konkurso partneriai savo bendradarbiavimą su juo buvo nutraukę jau gerokai anksčiau. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vertinimu, melaginga informacija apie savo veiklą turi nusikalstamos veikos požymių.

„Vilniaus nacionalinis stadionas“ savo pasiūlyme ir paaiškinimuose teikė melagingą informaciją apie savo veiklą ir turtą, taip siekdamas galimai apgaule laimėti koncesijos konkursą ir sudaryti sutartį, kurios vertė – beveik 90 mln. eurų. Itin nesąžiningais ir piktybiniais veiksmais minėta bendrovė galimai kėsinosi padaryti didžiulę žalą viešajam interesui, nes tai yra Vyriausybės, ES struktūrinių fondų ir Vilniaus miesto savivaldybės lėšos. Užkirsti kelią galimam nusikaltimui ir pasekmėms pavyko tik dėl itin didelio atidumo ir glaudaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo“, – sako Administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Ir tai ne vieninteliai nesąžiningi ir piktybiški „Vilniaus nacionalinio stadiono“ veiksmai.

Be galimo spaudimo per informavimo priemones ir galimai tokiam spaudimui netgi pasitelktų politikų, „Vilniaus nacionalinis stadionas“ bandė piktnaudžiauti ir procesinėmis priemonėmis. Jis neteisėtai kreipėsi į teismą, prašydamas išduoti vykdomąjį raštą dėl Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimo, kuriuo suteikiančiosios institucijos buvo įpareigotos priimti ir įvertinti „Vilniaus nacionalinio stadiono“ preliminarų pasiūlymą, įvykdymo. Tuo pačiu, nelaukdamas teismo atsakymo, „Vilniaus nacionalinis stadionas“ lygiagrečiai kreipėsi į antstolį dėl LAT sprendimo vykdymo. Tokiais būdais „Vilniaus nacionalinis stadionas“ siekė nesąžiningai pasinaudoti procesinėmis priemonėmis ir bent jomis užvilkinti koncesijos konkursą. Tačiau dėka operatyvių suteikiančiųjų institucijų, teismo ir antstolio veiksmų, šiam piktnaudžiavimui buvo užkirstas kelias.

Atsižvelgdama į tokius piktnaudžiavimus ir gindama viešąjį interesą bei užtikrindama sąžiningą bei realią konkurenciją tiek savo, tiek bendrai viešojo sektoriaus įgyvendinamuose projektuose, sostinės savivaldybė prašo prokurorų pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai nusikalstamų bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ veiksmų.“

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.