Gavę skundą statybų inspektoriai patikrino statybas Vilniaus rajone – statytojui gresia rimti nemalonumai

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, atlikusi reidą Zujūnų seniūnijoje, Vilniaus rajono savivaldybėje, nustatė šiurkščių statybos pažeidimų – 6 gyvenamieji namai statomi savavališkai. Už šiuos pažeidimus statytojui gresia daugiau nei pusė šimto tūkstančių eurų galinti siekti bauda.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, atlikusi reidą Zujūnų seniūnijoje, Vilniaus rajono savivaldybėje, nustatė šiurkščių statybos pažeidimų – 6 gyvenamieji namai statomi savavališkai.<br>VTPSI nuotr.
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, atlikusi reidą Zujūnų seniūnijoje, Vilniaus rajono savivaldybėje, nustatė šiurkščių statybos pažeidimų – 6 gyvenamieji namai statomi savavališkai.<br>VTPSI nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 7, 2021, 12:15 PM, atnaujinta Jul 7, 2021, 12:31 PM

Statybos inspekcija informuoja, kad reidą savavališkas statybas išaiškinti atliko gavusi informacijos iš pilietiškų gyventojų. Pranešimas apie galimai neteisėtai pastatytus statinius pasitvirtino – nustatyta, kad 6 žemės sklypuose neturint statybą leidžiančių dokumentų (SLD), t. y. savavališkai, statomi dvibučiai gyvenamieji namai.

Remiantis Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje „Infostatyba“ (IS „Infostatyba“) pateiktais duomenimis, prašymus išduoti SLD statytojas yra pateikęs, projektai dar tikrinami. Pažymėtina, kad statybos darbus statytojas galėjo pradėti tik savivaldybei išdavus SLD.

2021-06-30 statytojui surašyti savavališkos statybos aktai ir privalomieji nurodymai nevykdyti jokių statinio ar jo dalies statybos darbų. Taip pat pažeidėjui artimiausiu metu bus surašyti 6 administracinių nusižengimų protokolai (ANP). Primintina, kad ANP protokolai teisės aktų nustatyta tvarka surašomi ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo pažeidimų nustatymo dienos.

Statybos inspekcija pažymi, kad statinio ar jo dalies statyba neturint galiojančio SLD arba jį turint, bet pažeidžiant esminius statinio projekto sprendinius, laikytina savavališka statyba. Už naujo neypatingojo statinio savavališką statybą Administracinių nusižengimų kodekse numatyta bauda – nuo 2 000 iki 9 000 eurų.

Už savavališkai pastatytą statinį saugomoje teritorijoje gresia dar didesnės baudos. Taigi šiuo atveju, už savavališkai pastatytus 6 gyvenamuosius namus statytojui gresia bauda iki 54 000 eurų.

Primename, kad Statybos inspekcija yra sukūrusi įrankį, kuriuo naudodamasis kiekvienas gyventojas per kelias sekundes gali pasitikrinti, ar planuojamai naujo statinio statybai privalomas SLD.

Statybos inspekcija pastebi, kad vis dažniau savavališkos statybos atvejai nustatomi pagal pilietiškų gyventojų pranešimus. Ir šiuo atveju gauta informacija padėjo nustatyti itin grubius pažeidimus.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.