Iš projekto pasitraukusio „Icor“ savininkai neabejoja – nacionalinis stadionas Vilniuje bus

Koncernas „Icor“ pasitraukė iš nacionalinio stadiono projekto Vilniuje, nes jo statyba tapo pernelyg rizikinga, sako vienas „Icor“ savininkų ir jo valdybos pirmininkas.

Koncernas „Icor“ pasitraukė iš nacionalinio stadiono projekto Vilniuje, nes jo statyba tapo pernelyg rizikinga, sako vienas „Icor“ savininkų ir jo valdybos pirmininkas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Koncernas „Icor“ pasitraukė iš nacionalinio stadiono projekto Vilniuje, nes jo statyba tapo pernelyg rizikinga, sako vienas „Icor“ savininkų ir jo valdybos pirmininkas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Remigijus Bielinskas, BNS

Aug 17, 2021, 1:59 PM, atnaujinta Aug 17, 2021, 2:16 PM

„Fondas („BaltCap“ – BNS) yra projekto finansuotojas, o „Icor“ – jo plėtros bei statybos įmonė. Tačiau šio projekto specifika tokia, kad visas galimas pelnas yra jo finansavime, o visa rizika – statyboje. Todėl tiek rizika, tiek ir galimybės turi koncentruotis vienose rankose“, — komentare BNS teigė A. Janukonis.

Jis išsamiau nekomentavo pabrėžęs, kad „Icor“ dėjo visas pastangas, kad projektas išliktų gyvybingas.

„Visus šiuos trejus su puse metų, kuomet dėl įvairiausių priežasčių virš projekto pakibdavo naujos grėsmės, dėjome visas pastangas, kad jis išliktų gyvybingu. Labai džiaugiuosi, kad galų gale Nacionalinis stadionas Vilniuje bus pastatytas“, – teigė A. Janukonis.

Stadiono koncesijos konkursą laimėjusio konsorciumo lyderiu tapo investicijų bendrovės „BaltCap“ fondas – jo partneris Šarūnas Stepukonis BNS teigė, kad iki šiol projektui vadovavusi įmonė „Axis industries“ negali prisiimti išaugusių statybos kaštų rizikos.

„Mes įsigijome „Venetus Capital“ (jai priklauso 98 proc. specialiosios projekto bendrovės (SPV) akcijų), su tikslu, kad galėtume truputį daugiau pinigų įdėti į statybas. Tai dabar yra būtina, nes per pastaruosius pusantrų metų statybos pabrango dviženkliais procentais, todėl matome, kad už tuos prieš tai planuotus 87 mln. eurų tiesiog neįmanoma pastatyti. Dabar tai kainuos apie 100 mln. eurų“, – BNS sakė Š. Stepukonis.

Vilniaus mero Remigijaus Šimašius teigimo „Icor“ pasitraukimas iš projekto nepakeis nei koncesininko pasiūlymo, nei būsimos sutarties. Pasak jo, per metus, kai Viešųjų pirkimų tarnyba sustabdė projektą, statybų kainos gerokai išaugo ir projektas pabrango apie 15 mln. eurų.

Kaip skelbė portalas vz.lt, „Axis industries“ traukiasi iš projekto, o jos vietą užims „BaltCap“ fondas, iki šiol buvęs finansiniu partneriu.

Daugiau nei 150 mln. eurų vertės projektas pastaraisiais metais strigo kilus ginčų su teisėsauga ir Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), pripažinusia koncesijos konkursą neteisėtu, tačiau teismas šį sprendimą panaikino, o tarnyba teismo verdikto nebeskundė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.