Vilniečiai pirmąkart patys paskirstė seniūnijų biudžetą aplinkai gerinti

Trijų sostinės seniūnijų gyventojai patys paskirstė aplinkos tvarkymui skirtus 64 tūkst. eurų. Tai bandomasis projektas projektas „Dalyvauk! Vilnius“, kuriuo pačios bendruomenės gali paskirstyti seniūnijų infrastruktūros gerinimo darbams biudžete numatytas lėšas.

Justiniškės.<br>Sauliaus Žiūros nuotr.
Justiniškės.<br>Sauliaus Žiūros nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 29, 2021, 12:16 PM

Rasų bendruomenė 15 tūkst. eurų paskyrė paplūdimiui prie Vilnios įrengti, Justiniškių gyventojai 18 tūkst. išleis pasivaikščiojimo takui visomis oro sąlygomis, o Verkių seniūnija savo biudžetą paskyrė dviem idėjoms: treniruoklių ir futbolo aikštelėms Balsiuose.

Geriausias ir bendruomenėms reikalingiausias idėjas Rasų gyventojai rinko iš 4 atrinktų projektų, Justiniškių – iš 7, Verkių – iš 20. Aktyvūs ir savo aplinkai neabejingi vilniečiai iš viso platformoje dalyvauk.vilnius.lt registravo 100 pasiūlymų pagerinti savo bendruomenės gyvenamąją aplinką. Kadangi ne visos idėjos atitiko dalyvaujamojo biudžeto sąlygas, dėl teisės būti įgyvendintos susirungė 31.

Labiausiai patikusiai idėjai ar idėjoms iš viso atiduoti 1428 balsai. Už paplūdimio prie Vilnelės įrengimą balsavo 75 Rasų seniūnijos gyventojai, už pasivaikščiojimo taką visomis oro sąlygomis Justiniškėse – 80, už treniruoklių aikštelę Balsių gatvėje – 106, už futbolo aikštelę balsiečiams – 194.

„Norime, kad vilniečiai jaustųsi savo miesto šeimininkais. Pirmąkart sostinės istorijoje gyventojus pakvietėme prisidėti prie trijų seniūnijų biudžeto skirstymo. „Dalyvauk! Vilnius“ gauti pasiūlymai rodo, kad esame tikri kūrėjai, svajotojai ir sumanytojai, turintys galybę gražių idėjų apie tai, kas naujo, unikalaus ir išskirtinio galėtų būti įgyvendinta Vilniuje. Sumanymas įtraukti bendruomenes pasiteisino ir jau kitais metais galėsime aplankyti bei išbandyti realizuotus pasiūlymus“, – pirmą kartą sostinės įgyvendintą dalyvaujamojo biudžeto projektą apibendrino Vilniaus miesto administracijos direktorė Lina Koriznienė.

Projektas „Dalyvauk! Vilnius“ vyko pirmą kartą ir ateityje galėtų tapti prototipu organizuojant viso Vilniaus miesto gyventojų dalyvaujamąjį biudžetą. Gyventojai po vieną ar kooperuodamiesi į bendraminčių grupes galėjo siūlyti bendruomenei aktualių klausimų sprendinius. Pasiūlymus vilniečiai galėjo teikti „Želdinių“, „Mažosios architektūros“, „Sporto“, „Poilsio ir laisvalaikio“ kategorijoms.

Rasų seniūnijos seniūnės Linos Rimkevičienės teigimu, projektas buvo puikus tuo, kad seniūnija labai aiškiai išgirdo ir sužinojo, kas gyventojams svarbu, kokie jų lūkesčiai ir vizijos, ką miestas ateityje galėtų įgyvendinti ar sutvarkyti.

„Laimėjusi idėja „Vilnelės paplūdimys“ labai gerai atspindi seniūnijos specifiškumą, unikalumą bei gamtos grožį ir gyventojų norą mėgautis kokybišku laisvalaikiu“, – sakė L. Rimkevičienė.

Pasak Verkių seniūnijos seniūno, projektas „Dalyvauk! Vilnius“ skatina bendruomeniškumą ir leidžia seniūnijos gyventojams pasijusti miesto šeimininkais, sprendžiant aktualius klausimus. Pirmojo projekto metu iš gyventojų sulaukta 20 puikių idėjų Verkių aplinkos gerinimui. Projektas parodė bendruomenės lūkesčius, išryškino atskirų seniūnijos kvartalų poreikius, paskatino gyventojus teikti drąsias idėjas.

„Šiais metais laimėjo didžiausio gyventojų palaikymo sulaukė idėjos, numatytos įgyvendinti Balsių mikrorajone. Gyventojų geriausiomis pripažintos idėjos įrengti futbolo ir treniruoklių aikšteles orientuotos į aktyvų gyvenimo būdą, laisvalaikį lauke ir pagerins balsiečių aktyvaus poilsio sąlygas“, – sakė Verkių seniūnijos seniūnas Rasius Virbalas.

Laikinai einantis Justiniškių seniūno pareigas Tomas Lilas sako, kad projektas „Dalyvauk! Vilnius“ padėjo seniūnijos gyventojams išgryninti problemas, įvertinti jų aktualumą ir objektyviai išrinkti geriausią idėją.

„Seniūnijoje daugiausiai balsų surinko „Pasivaikščiojimo takas Justiniškėse visomis oro sąlygomis“. Nors šis projektas nėra didelės apimties, bet jį įgyvendinus, manome, pastebimai pagerės justiniškiečių nuotaika“, – sakė T. Lilas.

Medžiaga parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės užsakymą. Turinys apmokėtas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.