Tokių pastatų Europoje tik dešimt: kai kurie sprendimai – pavyzdys visoms Baltijos šalims

Sostinėje vystomas „Business Garden Vilnius“ verslo parkas tarptautiniu mastu įvertintas už įdiegtus tvarumo sprendimus. Surinkęs 95 tarptautinės pastatų vertinimo sistemos LEED sertifikato balus, verslo centras gavo aukščiausią – „Platinum“ įvertinimą. Visame pasaulyje yra vos 30, o Europoje – 10 pastatų, gavusių tokį arba aukštesnį sertifikato sistemos balą. Tokio aukšto rezultato iki šiol nepavyko pasiekti nė vienam naujos statybos biurų pastatui Baltijos šalyse.

„Business Garden Vilnius“ verslo parkas Vilniuje, Laisvės pr.<br>„Vastint Lithuania“ archyvo nuotr.
„Business Garden Vilnius“ verslo parkas Vilniuje, Laisvės pr.<br>„Vastint Lithuania“ archyvo nuotr.
„Business Garden Vilnius“ verslo parkas Vilniuje, Laisvės pr.<br>„Vastint Lithuania“ archyvo nuotr.
„Business Garden Vilnius“ verslo parkas Vilniuje, Laisvės pr.<br>„Vastint Lithuania“ archyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jan 29, 2022, 8:44 PM

Pasak projekto vystytojo bendrovės „Vastint Lithuania“ vadovo Kęstučio Vedeckio, plėtodama nekilnojamojo turto (NT) verslą įmonė remiasi ilgalaikiu ir tvarumu grįstu požiūriu.

„Dėl šios priežasties energijos išteklių suvartojimas, statybų metu naudojamų medžiagų draugiškumas aplinkai yra įvertinami dar projektavimo stadijoje. „Žalieji“ biurų pastatai yra šio NT segmento ateitis, tad aukštos kokybės verslo centrai, atitinkantys besikeičiančius rinkos poreikius, sulauks vis daugiau susidomėjimo iš potencialių nuomininkų“, – sako K. Vedeckis.

Aukščiausią LEED „Platinum“ įvertinimą gavusių naujos statybos pastatų skaičius Europoje siekia 350, tačiau vos 10 iš jų yra surinkę 95 ir daugiau balų. Į jį pateko ir Vilniuje vystomas „Business Garden Vilnius“ verslo parkas. Beje, remiantis vertinimo sistemos sertifikato rezultatais, net 5 iš 10 daugiausia balų surinkusių pastatų Europoje yra „Vastint“ grupės projektai.

Tarptautinės NT konsultacijų bendrovės „Newsec“ biurų sprendimų vadovės Indrės Narauskaitės teigimu, verslo centro „Business Garden Vilnius“ gautas LEED „Platinum“ įvertinimas yra svarbus pasiekimas ne tik Vilniaus, bet ir visai Baltijos šalių biurų rinkai.

„Tai signalizuoja apie biurų rinkos brandą bei statomus aukščiausios kokybės pastatus, o šie aspektai yra svarbūs tiek nuomininkams, tiek į rinką ateinantiems investuotojams ir vystytojams. Be abejonės, kad LEED „Paltinum“ sertifikatą turintys objektai pritraukia didesnį nuomininkų, kurie savo veikloje laikosi tvarumo nuostatų, dėmesį“, – sako I. Narauskaitė.

„Newsec“ ekspertė taip pat priduria, kad šis sertifikatas rodo vystytojo ilgalaikį ir atsakingą požiūrį į nekilnojamojo turto plėtojimo verslą.

Jungtinėse Amerikos Valstijose sukurta „LEED Rating Systems“ sistema vertina tokias pastatų aplinkosaugos charakteristikas kaip statinio inovatyvumas, tvarumas, energijos išteklių naudojimo rodikliai, taip pat keliami specifiniai reikalavimai statyboms naudotų medžiagų kokybei ir kt. LEED projektų sertifikavimas atliekamas daugiau kaip 150 šalių, tarp jų JAV, Kanadoje, Europos ir Skandinavijos šalyse.

Įdiegti aplinkai draugiški sprendimai

Sertifikatą pelnęs projektas „Business Garden Vilnius“ įsikūręs 6,2 ha teritorijoje, šalia parodų ir kongresų centro „Litexpo“ bei Lazdynų miško. Pirmojo etapo metu čia pastatyti du biurų pastatai, kuriuose įrengta 42 tūkst. kv. metrų ploto nuomojamų biurų ir prekybos patalpų.

Verslo parke įrengtos krepšinio, futbolo, tinklinio ir paplūdimio teniso aikštelės, sporto ir sveikatingumo centras, dviračių ir ėjimo takai, čia įkurtos bendruomenės renginių ir bendradarbiavimo erdvės, taip pat didžiausios žaliosios erdvės tarp verslo centrų Lietuvoje.

Vystant verslo parko projektą, didžiausias dėmesys skirtas tvarumui. Statybų proceso metu fasadinei ir konstrukcinei sistemai buvo naudota ilgaamžė medžiaga – baltas betonas, diegiami energijos taupymo sprendimai, mažinantys pastatų energines sąnaudas. Taip pat priimtas sprendimas naudoti daug atveriamų langų, o tai leidžia natūraliai vėdinti patalpas bei sumažina energijos sąnaudas vėsinimui.

Žaliąją energiją „Business Garden Vilnius“ taip pat gamina patys – ant verslo parko stogo įrengta 199,8 kWp galios saulės elektrinė. Prognozuojama, kad per metus ji pagamins beveik 190 tūkst. kilovatvalandžių elektros energijos ir leis sutaupyti beveik 25 tonas CO2.

Šiuo metu ‎ „Business Garden Vilnius“ verslo parke jau yra išnuomota‎ daugiau nei 50 proc. biurams ir prekybai skirtų patalpų (virš 20 tūkst. kv. metrų).

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.