Net sulaukęs kritikos Neringos meras D. Jasaitis nesitraukia: butus nuomos kaip nuomojo

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) paskelbus kritikos Neringos savivaldybei dėl korupcijos rizikų tvarkantis su socialiniais būstais, meras Darius Jasaitis teigia, jog čia dėl regiono specifikos tenka priimti nestandartinius sprendimus.

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) paskelbus kritikos Neringos savivaldybei dėl korupcijos rizikų tvarkantis su socialiniais būstais, meras Darius Jasaitis teigia, jog čia dėl regiono specifikos tenka priimti nestandartinius sprendimus.<br>M.Patašiaus nuotr.
Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) paskelbus kritikos Neringos savivaldybei dėl korupcijos rizikų tvarkantis su socialiniais būstais, meras Darius Jasaitis teigia, jog čia dėl regiono specifikos tenka priimti nestandartinius sprendimus.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Jurgita Andriejauskaitė, BNS

Mar 10, 2022, 3:41 PM, atnaujinta Mar 10, 2022, 4:10 PM

Korupcijos rizikos analizę atlikusi STT skelbė, kad Neringos savivaldybėje yra nuomojama daugiau tarnybinių (sudaryta 15 nuomos sutarčių) nei socialinių (13 sutarčių) būstų, kai paprastai kitose savivaldybėse būna atvirkščiai.

„Ėjom ir eisim tokiu keliu – į tarnybinį būstą, galiu ir STT tiesiai pasakyti. Neringoje padarytos klaidos išparduodant valstybinį turtą, tai daroma ir toliau. Neturėsim tarnybinio būsto, dirbti negalės nei savivaldybės administracija, nei kitos įstaigos, nes nebus kam dirbti“, – BNS sakė Neringos meras Darius Jasaitis.

Mero teigimu, iš 56 savivaldybės darbuotojų maždaug pusė yra ne vietiniai. Penktadalis etatų savivaldybėje net šiuo metu yra laisvi ir, anot mero, konkursus į laisvas darbo vietas tenka skelbti po keletą kartų.

STT taip pat paskelbė, jog vienintelėje Neringos savivaldybėje egzistuoja praktika, kai savivaldybės būstas išnuomojamas tarnybinio būsto sąlygomis asmenims, kurie jau turi gyvenamąjį būstą. Be to, savivaldybės būstas nuomojamas mažesne kaina nei rinkoje.

Anot mero, tie, kuriems tenka važinėti į Neringą iš Klaipėdos ir apylinkių, netrukus susiranda darbą, kuris pasiekiamas lengviau ir greičiau nei laukiant kelto.

Pasak jo, tokiose situacijose sprendimas gali būti tik vienas – siūlyti tarnybinį būstą.

„Pirmas klausimas – kur gyventi? Neringoje turto savininkai sako – prašom iki gegužės 1 dienos, o paskui mokėkite poilsiautojų kainą. Joks valstybės tarnautojas sau to negali leisti, o ilgalaikė nuoma Neringoje apskritai neegzistuoja“, – sakė D. Jasaitis.

„Pas mus pririša tik tarnybinis būstas, Darėm tą ir darysim, bus tik daugiau, ir ne mažiau. Deja, specifika kitokia nei Lietuvoje. Klaipėdos rajone nusipirkti būstą kainuoja apie 1600 eurų už kvadratinį metrą, o pas mus kokie 6000 eurų vienas kvadratinis metras“, – kalbėjo Neringos meras.

D. Jasaitis mano, jog Neringoje apskritai neturėtų būti socialinio būsto dėl savivaldybės specifikos. Be to, jį sudėtinga susigrąžinti atgal į savivaldybės rankas.

„Mums pavyko atsikovoti tris butus, kurie stovėjo tušti, nes kažkas Norvegijoje, kažkas Anglijoje. Dabar spręsime, ar juos perduoti tiems, kas stovi jau seniai eilėje, ar pas mus atvežamiems ukrainiečiams“, – sakė meras.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę Klaipėdos miesto, Kretingos rajono, Palangos miesto ir Neringos savivaldybių būsto įsigijimo, jo naudojimo ir kontrolės srityse ir antradienį paskelbė išvadas.

Siekiant pašalinti savivaldybėse nustatytus korupcijos rizikos veiksnius, STT siūlo atskirti darbuotojų funkcijas savivaldybių būsto pirkimo ir veiklos organizavimo srityje, reglamentuoti savivaldybių tarybų tvarkose ar sudarytose paslaugų teikimo sutartyse aiškiai apibrėžtą ir reguliarų savivaldybės ir socialinio būsto kontrolės mechanizmą, reglamentuoti tarnybinių būstų nuomos tvarką ir nustatyti tarnybinio būsto nuomos kriterijus, kuriems esant asmenims gali būti suteikiamas tarnybinis būstas.

Savivaldybės per tris mėnesius turės viešai savo interneto svetainėje paskelbti informaciją, kaip bus įgyvendinami korupcijos rizikos analizės išvadoje pateikti STT siūlymai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.