Dėl karo Ukrainoje nutrūkęs aukcionas vyks antrąsyk: Sluškų rūmus, tikimasi, pavyks nesunkiai parduoti

Kovo 17 d. organizuoto Lietuvos muzikos ir teatro akademijai (LMTA) priklausančio Sluškų rūmų pastatų komplekso aukcionas laikomas neįvykusiu ir skelbiamas pakartotinis aukcionas, kuris yra planuojamas balandžio 6 d. Antrąjį aukcioną organizuoja tarptautinė nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovė „Newsec“.

Kovo 17 d. organizuoto Lietuvos muzikos ir teatro akademijai (LMTA) priklausančio Sluškų rūmų pastatų komplekso aukcionas laikomas neįvykusiu ir skelbiamas pakartotinis.<br>LMTA nuotr.
Kovo 17 d. organizuoto Lietuvos muzikos ir teatro akademijai (LMTA) priklausančio Sluškų rūmų pastatų komplekso aukcionas laikomas neįvykusiu ir skelbiamas pakartotinis.<br>LMTA nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 21, 2022, 1:40 PM

Bendras parduodamų trijų T. Kosciuškos g. (10 ir 12), Vilniuje esančių mokslo paskirties pastatų plotas – virš 6,6 tūkst. kv. m. Du Sluškų rūmų pastatai yra kultūros paveldo objektai, likęs – nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijoje. Sluškų rūmai minimi dar XVII a. ir nuo to laiko ne kartą keitė savo paskirtį. Komplekso pagalbiniai pastatai pastatyti 1940–1960 m., o 2001–2013 m. – dalis jų buvo renovuoti. Teritorija pasiekiama asfaltuotu privažiavimu, joje yra apie 40 automobilių stovėjimo vietų.

Pastatai yra išskirtiniai tuo, kad čia įrengtos šokių, teatro, muzikos repeticijų salės, teatro pasirodymų ir kino teatro salės, dėstytojų kabinetai, auditorijos, veikia biblioteka. Pastatuose yra sandėliavimo patalpų (teatro atributika ir kt.).

Objektas yra išskirtinis ir savo istorija bei lokacija – šalia Neries ir Vilnelės santakos, su vaizdu į Gedimino pilies bokštą, greta Nacionalinio muziejaus, Kalnų parko, Katedros aikštės ir Bernardinų sodo. Nuo 2002 m. čia – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rūmai. Po sprendimo plėtoti atskirą Studijų miestelį ir parduoti Sluškų rūmų kompleksą, šių pastatų istoriją tęs būsimasis pirkėjas

„Pirmojo aukciono metu buvo juntamas didelis susidomėjimas parduodamu LMTA objektu – suorganizuotos 5 objekto apžiūros, sulaukta daugiau kaip 18 potencialių pirkėjų užklausų. Vis dėlto, pasikeitus geopolitinei situacijai, pirkėjai priėmė sprendimą atidėti aukciono registracijas. Antrame aukcione tikimės ne mažesnio susidomėjimo, kadangi objektas yra išskirtinis savo vieta, istorija, architektūra ir plotu“, – teigia „Newsec“ tarpininkavimo paslaugų grupės vadovė Jurgita Ragaišė.

Atsižvelgiant į potencialių pirkėjų aktyvumą, objekto pradinė kaina antrame aukcione buvo peržiūrėta, sumažinta 2 proc. ir siekia 11 mln. Eur (PVM netaikomas). Minimalus kainos kėlimo intervalas aukcione – 150 tūkst. Eur.

Kol yra statomas LMTA studijų miestelis Olandų g., Akademija naudosis patalpomis iki 2024 m. sausio 12 d.

Registracija į aukcioną prasideda kovo 29 d. ir tęsis iki balandžio 4 d., 15:00 val. Elektroninis aukcionas įvyks balandžio 6 d., 09:00 val. – 15:00 val. laiku.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.