Šeškinės stadiono antžeminės konstrukcijos bus baigtos griauti laiku. Tuo gali įsitikinti kiekvienas vilnietis, nes griaučių beveik nebelikę.
Tačiau pamatus dar teks ardyti ne vieną dieną.
Apsaugojo tik „Akropolį“
„Siekiant sumažinti nepatogumus kaimynams ir aplinkiniams gyventojams buvo nuspręsta sulėtinti griovimo spartą“, – aiškino vicemeras Valdas Benkunskas.
Žiemą pradėjus griauti stadioną V.Benkunskas pasakojo apie pradėtus formuoti pylimus taip siekiant sumažinti triukšmą gyventojams. Jo žodžiais, numatyti 4–5 metrų aukščio pylimai, kurie paspartins darbus.
„Dabar tiesiog dirba trys mašinos, kad būtų kuo mažiau garso ir mažiau dulkių iš tos suskaldytos betono medžiagos.
Tiesiog ji yra dar perdirbama, išlupamos metalo konstrukcijos, suformuojamos betono trintys ir tada bus sustumdyti tie pylimai, tai turėtų būti artimiausiu metu“, – sausį pasakojo vicemeras.
Tačiau pylimai atsirado tik iš pramogų ir prekybos centro „Akropolis“ pusės – ten, kur nėra gyventojų. O gyventojų prie Ukmergės ir Ozo gatvių ramybe niekas taip ir nepasirūpino – pylimų tose vietose nėra. Pasipylė gyventojų skundai dėl triukšmo.
Stadiono konstrukcijų betonas permalamas ir išvežamas iš statybų aikštelės, užuot būtų panaudotas pylimams statyti. Šiuo metu išardyta apie 6 tūkst. kubinių metrų betono konstrukcijų. Pridėjus pamatus, jų bus gerokai daugiau.
Betoną vežios po miestą?
Naujoms daugiafunkcio komplekso konstrukcijoms prireiks daug betono mišinio.
Paklaustas, ar ketinama komplekso teritorijoje statyti laikinąją betono gamyklą, kad nereikėtų šios statybinės medžiagos vežti per miestą, V.Benkunskas sakė, kad tol, kol nėra parengtas techninis projektas, reikalingi betono kiekiai nėra žinomi.
„Statybos organizavimas ir medžiagų tiekimo klausimai bus sprendžiami vėliau, kai bus parengtas projektas ir tiksliai žinoma, kiek ir kokių medžiagų reikės“, – dėstė vicemeras.
Dviejų kapsulių dar nerado
Sunkioji technika nuo 1993 metų užkonservuotas nebaigto statyti stadiono konstrukcijas pradėjo ardyti sausį, kai bendrovė „Vilniaus BDT“ už 300 tūkst. eurų įsipareigojo nugriauti yrančias žiūrovų tribūnas, išvalyti teritoriją ir parengti aikštelę 85 tūkst. kvadratinių metrų daugiafunkciam kompleksui, kurio pagrindinis objektas – nacionalinis stadionas.
Meras Remigijus Šimašius tada svarstė, kad valydami komplekso teritoriją statybininkai turbūt ras ir jau dvi įkastas nacionalinio stadiono statybų pradžios kapsules: „Tikiu, kad trečioji bus paskutinė.“ Kol kas kapsulių statybininkai nerado.
Beardant stadioną savivaldybė užsakė iškasti savaime prie griaučių užaugusius medžius ir juos persodinti prie gatvių.
Viešai pristatys projektą
„Projekto apimtis yra neįprastai didelė – ji apima ne vieno objekto statybas, o didelės teritorijos su aštuoniais naujais statiniais sutvarkymą, todėl iki šiol gyventojams ir kitiems suinteresuotiems asmenims buvo sudėtinga susidaryti pagrįstą nuomonę apie daugiafunkcį kompleksą.
Viešųjų konsultacijų metu gyventojai bus supažindinti tiek su statinių išdėstymu, tiek su teritorijos sutvarkymo planais bei jungtimis su aplinkine infrastruktūra“, – apie gegužę prasidėsiančias konsultacijas pasakojo V.Benkunskas.
Gegužės 9-ąją projekto sprendinius visuomenei pristatys komplekso projektuotojų komanda „Cloud architektai“ ir „Populous“.
Bus įrengtas keturių aukštų pastatas
Numatyta, kad Ozo gatvėje esančiame sklype bus nacionalinis stadionas, sporto centras, dvi futbolo treniruočių aikštės, lengvosios atletikos apšilimo zona ir stadionas, kultūros centras ir 300 vietų darželis.
Nacionalinis stadionas bus įrengtas keturių aukštų pastate ir jame tilps 15 tūkst. žmonių.
Pirmajame aukšte numatoma žaidimo aikštė bei VIP žiūrovų holas – priimamasis, žaidėjų zona su persirengimo patalpomis, žiniasklaidos zona, administracinės, personalo, pagalbinės patalpos, taip pat infrastruktūra aptarnaujančiam transportui, maitinimui. Pietinėje dalyje projektuojamas sporto muziejus.
Pastato antrasis aukštas bus pagrindinio įėjimo aukštas su įėjimais iš visų pusių. Šiame aukšte projektuojama pagrindinė lankytojų zona, apžvelgianti futbolo aikštę, iš kurios bus patenkama į žiūrovų tribūnas.
Trečiajame aukšte projektuojamos tribūnos bei dalis lankytojų zonų.
Ketvirtajame aukšte, be žiūrovų tribūnų, projektuojama operatorinė, iš kurios bus valdoma stadiono veikla, bei žiniasklaidos zona – komentatorių, transliacijų patalpos.