Klaipėdos širdyje – naujas viešbutis su baseinu

Klaipėdos senamiestyje, šalia Teatro aikštės, Sukilėlių g. 14 namas ilgus metus buvo apleistas. Pagaliau pasirodė jo rekonstrukcijos projektas, informuojantis, kad čia projektuojamas viešbutis su baseinu ir SPA centru.

Rekonstrukcijos projektas, informuojantis, kad čia projektuojamas viešbutis su baseinu ir SPA centru.
Rekonstrukcijos projektas, informuojantis, kad čia projektuojamas viešbutis su baseinu ir SPA centru.
Rekonstrukcijos projektas, informuojantis, kad čia projektuojamas viešbutis su baseinu ir SPA centru.
Rekonstrukcijos projektas, informuojantis, kad čia projektuojamas viešbutis su baseinu ir SPA centru.
Miestiečiai nusivylę, kad nuspręsta rekonstruoti sovietmečiu statytą pastatą užuot pasinaudojus proga atstatyti prieškarinį statinį.
Miestiečiai nusivylę, kad nuspręsta rekonstruoti sovietmečiu statytą pastatą užuot pasinaudojus proga atstatyti prieškarinį statinį.
Daugiau nuotraukų (3)

Jurga Petronytė, VE, jurga@ve.lt

May 30, 2022, 9:59 AM

Sukilėlių g. 14 pastatas buvo pastatytas 1988 m. pagal architekto Juozo Panavo projektą. Kažkada jame buvo restoranas, veikė Lietuvos technikos bibliotekos Klaipėdos skyrius. Pastarąjį dešimtmetį statinys virto vaiduokliu.

Klaipėdos savivaldybės svetainėje pristatomas šio pastato rekonstrukcijos projektas, kurį statytojo UAB „Rasa“ užsakymu parengė UAB „Paulens & CO“.

Projekte teigiama, kad esamas pastatas atspindi savo laikmečio architektūros tendencijas ir savo architektūrine išraiška, masteliu ir proporcijomis nedisonuoja su senamiesčio kontekstu. Todėl rekonstruojant pastatą jo užstatymo plotas ir konfigūracija išliks tokie patys.

Saugant senamiesčio architektūrinį žemumą po rekonstrukcijos pastatas išliks dviejų aukštų su nauja mansarda. Pirmas aukštas bus pritaikytas biurams ir SPA patalpoms.

Viešbutyje numatoma įrengti ir 102,56 kv. m ploto baseiną. Antrame aukšte ir naujai įrengiamose mansardose projektuojami viešbučio numeriai. Planuojama, kad viešbutis turės 28 numerius su 56 lovomis.

Rekonstruojant pastatą ketinama palikti fasadų architektūrinius akcentus – fragmentinius šlaitinius stogus, dengtus keraminėmis čerpėmis, kuriuose bus įrengti stoglangiai.

Sukilėlių gatvės fasado mansardiniame aukšte planuojama įrengti vertikalius tūrinius švieslangius, su „prancūziškais“ balkonais. Aptaisomi jie bus tamsiai pilkos spalvos skardos danga. Taip pat pastato fasaduose numatoma spalvinti atskiras plokštumas rusva spalva.

Pagrindiniai įėjimai į pastatą išliks dabartinėse vietose. Prie esamo pagrindinio įėjimo formuojami holai, todėl pagrindinis pastato įėjimas planuojamas labiau atsiveriantis į Sukilėlių gatvę, su ritmiškai sudalinto stiklo plokštumomis, vizualiai susišaukiančiomis su buvusio įėjimo idėja.

Numatyta ir keletas naujų išėjimų į Sukilėlių gatvę.

Tikimasi, kad pagrindiniai viešbučio klientai bus organizuotos turistų grupės, atvykstančios autobusais. Todėl trumpalaikis turistinio autobuso sustojimas planuojamas Sukilėlių gatvėje, prie pagrindinio įėjimo į viešbutį. Taip pat numatoma ir automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje dviem numeriams suteikiama tik viena vieta automobiliui, tai yra iš viso 14 vietų.

Projekte pažymėta, kad rekonstruojamas pastatas yra Klaipėdos senamiesčio teritorijoje, Dangės senvagės įtakos juostoje, kuri buvo užstatyta XVII a. gale, užpylus upę ir pilies fosas, tad darbai bus atliekami tik po tyrimų ir fiksacijos.

Projekto viešas pristatymas numatytas birželio 2 d. 16 val. nuotoliniu būdu.

Paviešintą informaciją klaipėdiečiai jau komentuoja socialiniuose tinkluose. Miestiečiai stebisi, kad nuspręsta rekonstruoti sovietmečiu pastatytą objektą, užuot atstačius prieškariu šioje vietoje buvusį kiek kitokio stiliaus pastatą.

Yra išlikusi jo fotografija, kurioje matyti, kad 1926 m. tuomet dar Perkasų gatve (Grabenstraße) vadintoje Sukilėlių gatvėje šioje vietoje buvusiame pastate veikė kompanija „Schmidtke & Rosenberg“, prekiavusi geležies ir plieno gaminiais ūkininkams, mašinomis ir dviračiais.

Komentatorių nuomone, atstatytas istorinis pastatas labiau derėtų senamiesčio kontekste.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.