Bendrovė „Autokausta“ 2 hektarų sklypu naudojosi už dyką: pasirodžiusią informaciją prašo ištirti prokurorų

Kauno miesto savivaldybės tarybos, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama išsiaiškinti ar valstybei ir įmonei „Kauno vandenys“ nebuvo padaryta didelės vertės žala neatlygintinai, o vėliau be konkurso statybų bendrovei „Autokausta“ leidžiant naudotis valstybine žeme.

Kauno miesto savivaldybės tarybos, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama išsiaiškinti ar valstybei ir įmonei „Kauno vandenys“ nebuvo padaryta didelės vertės žala neatlygintinai, o vėliau be konkurso statybų bendrovei „Autokausta“ leidžiant naudotis valstybine žeme.<br>M.Patašiaus nuotr.
Kauno miesto savivaldybės tarybos, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama išsiaiškinti ar valstybei ir įmonei „Kauno vandenys“ nebuvo padaryta didelės vertės žala neatlygintinai, o vėliau be konkurso statybų bendrovei „Autokausta“ leidžiant naudotis valstybine žeme.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 14, 2022, 5:00 PM

Į Generalinę prokuratūrą nuspręsta kreiptis žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad statybų bendrovė „Autokausta“ daug metų galimai nemokamai naudojosi 2 hektarų valstybinės žemės teritorija, kurią nuomojasi Kauno savivaldybės valdoma įmonė „Kauno vandenys“.

Kauno miesto savivaldybės, TS-LKD frakcijos seniūnas Paulius Lukševičius teigia, jog Kauno opozicija prašo Generalinės prokuratūros išaiškinimo dėl galimai padarytos žalos „Kauno vandenų“ įmonei, pasak P. Lukševičiaus, opozicija taip pat prašo įvertinti ar tokia veika neprieštarauja įmonės „Kauno vandenys“ veiklos tikslams bei kodėl įmonė, kurios tikslas yra vykdyti pelningą veiklą užsiėmė nepelninga veikla.

„Akivaizdu, kad sandėliavimo paslaugų teikimo sandoriu yra siekiama pridengti faktinius žemės sklypo nuomos teisinius santykius ir nuomos sandorį. „Kauno vandenys“ valdomo 2 hektarų valstybinio žemės sklypo davimas dešimtmetį neatlygintinai naudotis bendrovei „Autokausta“, o vėliau faktinis išnuomavimas be konkurso, ne rinkos kaina, galimai yra neteisėta įmonės „Kauno vandenys“ veikla, pažeidžianti bendrovės „Kauno vandenys“, kaip uždarosios akcinės bendrovės tikslą vykdyti pelningą veiklą“, – teigė TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje seniūnas P. Lukševičius.

Kauno miesto savivaldybės tarybos, TS-LKD frakcijos narei Andrijanai Filinaitei nerimą kelia tai, kad įmonė „Kauno vandenys“, neturėdama teisės pernuomoti valstybinės žemės, eilę metų galimai nemokamai leido ja naudotis bendrovei „Autokausta“.

„Daugybė klausimų yra ir dėl to, kas vyko iki 2020 m., kai ilgus metus privati įmonė galimai naudojosi valstybine žeme be jokių sutarčių ir nieko už tai nemokėdama. Prašome Generalinės prokuratūros ištirti šią situaciją ir galimus piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi veikos požymius“, – teigė Kauno miesto savivaldybės tarybos narė A. Filinaitė.

Bendrovė „Autokausta“ pastaruoju metu dažnai minima su Kauno miesto savivaldybe susijusiuose skandaluose – šių metų pradžioje buvo sulaikytas tuometinis Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas, kuris įtariamas paėmęs 140 tūkst. eurų kyšį iš bendrovės „Autokausta“ vadovo Juozo Kriaučiūno. Pasak teisėsaugos, kyšis galimai duotas už palankius sprendimus sudarant ir vykdant statybų, rangos darbų sutartis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.