Savivaldybės atnaujins 30 viešųjų pastatų – tam skirta 10 mln. eurų

Trylika savivaldybių už 10 mln. eurų atnaujins beveik tris dešimtis pastatų, pranešė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Iki gruodžio 31 dienos, kai baigėsi kvietimas savivaldybėms teikti paraiškas norint gauti kompensacinę išmoką už atnaujinamą savivaldybei priklausantį viešąjį pastatą, APVA sulaukė 27 paraiškų iš 13 savivaldybių.

Trylika savivaldybių už 10 mln. eurų atnaujins beveik tris dešimtis pastatų, pranešė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Trylika savivaldybių už 10 mln. eurų atnaujins beveik tris dešimtis pastatų, pranešė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Milena Andrukaitytė, BNS

Jan 3, 2023, 9:00 AM

Kaip pranešė agentūra, bendra prašoma suma siekia kiek daugiau nei 10 mln. eurų, už kuriuos planuojama atnaujinti 29 pastatus. Iš viso kvietimui buvo skirta 20 mln. eurų.

„Pirmosios savivaldybės, kurioms jau skirtas finansavimas, vykdo modernizavimo darbus ir artimiausiu metu, padidinusios energijos vartojimo efektyvumą, taupys viešąsias lėšas. Atsižvelgiant į įtemptus modernizavimo darbų grafikus ne visoms kvietimui skirtoms lėšoms buvo pateikta paraiškų, taigi ieškosime kitų patrauklių finansavimo būdų, skirtų savivaldybių pastatų atnaujinimui,“ – sako APVA Modernizavimo fondo projektų grupės vadovė Agnė Markauskienė.

Paraiškas pateikė Vilniaus, Ukmergės, Panevėžio, Šiaulių, Šalčininkų, Prienų, Švenčionių, Šakių, Plungės, Tauragės, Klaipėdos, Kupiškio rajonų ir Visagino savivaldybių administracijos.

Šis finansavimas skirtas savivaldybių išlaidoms atnaujinti savivaldybei priklausantį viešąjį pastatą, kai kitai daliai išlaidų gauta paskola iš savivaldybių pastatų fondo. Pasirinktus pastatus savivaldybės turės atnaujinti ir pasiekti ne mažesnę kaip B energinio naudingumo klasę iki šių metų pabaigos.

Modernizavimo fondas  yra 2021–2030 metų laikotarpiui įsteigtas fondas, skirtas paramą gaunančių valstybių narių pasiūlytoms investicijoms – energetikos sistemoms modernizuoti ir energijos vartojimo efektyvumui gerinti. Modernizavimo fondą sudaro iš ES apyvartinių taršos leidimų prekybos gaunamos lėšos.

Be Lietuvos, šio fondo lėšomis gali naudotis dar devynios ES valstybės narės: Lenkija, Latvija, Estija, Čekija, Vengrija, Rumunija, Slovakija, Kroatija ir Bulgarija.

Bendra ES Modernizavimo fondo Lietuvai numatoma paramos suma iki 2030 metų gali siekti daugiau kaip 700 mln. eurų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
REPORTERIS: pedagogai žada protestuoti prie Vyriausybės