Vyriausybės pažadas didinti slėptuvių skaičių Lietuvoje – tik „graži pasaka“

Netylant diskusijoms apie Lietuvos saugumo situaciją, socialdemokratai žeria priekaištus Vyriausybei dėl „neatliktų namų darbų“ – kreipiasi į aplinkos ministrą Simoną Gentvilą reikalaudami „nebetempti gumos“ ir pagaliau pristatyti slėptuvių ir priedangų įrengimo aprašus.

Požeminės slėptuvės,slėptuvė.Antakalnio klinikos.<br>P.Lileikio nuotr.
Požeminės slėptuvės,slėptuvė.Antakalnio klinikos.<br>P.Lileikio nuotr.
Požeminės slėptuvės,slėptuvė.Antakalnio klinikos.<br>P.Lileikio nuotr.
Požeminės slėptuvės,slėptuvė.Antakalnio klinikos.<br>P.Lileikio nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

2023-12-01 14:27

Kadangi Aplinkos ministerija lig šiol delsia parengti taisykles, nustatančias slėptuvių ir priedangų įrengimo standartus, nauji pastatai ir toliau dygsta be slėptuvių, sako socialdemokratai.

Pasak Lietuvos socialdemokratų partijos Seimo frakcijos seniūnės Rasos Budbergytės, slėptuvių Lietuvoje nedaugėja dėl S. Gentvilo abejingumo.

„Praėjusią savaitę G. Landsbergis pažėrė bauginančių įspėjimų apie saugumo situaciją šalyje. Tačiau, pasirodo, paties ministro kolegos Vyriausybėje neskuba pajudinti nė piršto, kad žmonės jaustųsi saugesni. Antai, jau daugiau nei metus įmonės beldžiasi S. Gentvilui į duris, prašydamos įteisinti slėptuvių įrengimo taisykles. Tačiau Aplinkos ministerija vis dar lūkuriuoja. Sunku patikėti, kad pafrontės valstybės ministras leidžia sau vilkinti tokius svarbius procesus“, – sako ji.

Vyriausybės deklaruojamą pažadą didinti slėptuvių skaičių R. Budbergytė vadina „gražia pasaka“.

„Šiuo metu Lietuvoje yra tik apie 2,5 tūkst. priedangų, kuriose tilptų vos 30 proc. gyventojų. O štai vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė dabar žada, kad ateityje Lietuvos slėptuvėse tilps net 60 proc. gyventojų. Kaip mes tikimės pasiekti tokį staigų proveržį, jeigu Aplinkos ministerija sėdi rankas sudėjusi? Neaišku nuo ko tos slėptuvės turi apsaugoti: nuo skeveldrų, atominių bombų, antskrydžio? Nėra nei lėšų naujų slėptuvių statybai, nei elementarių taisyklių. Todėl A. Bilotaitės pažadai yra ne kas kita, kaip graži pasaka“, – komentuoja R. Budbergytė.

Frakcijos seniūnės pavaduotojo Kęstučio Vilkausko nuomone, slėptuvių klausimą ministrai „mėto it karštą bulvę“.

„Paklausta, ką daro, kad slėptuvių skaičius Lietuvoje augtų, A. Bilotaitė atsakė, kad laukia proveržio iš S. Gentvilo. Tuo tarpu S. Gentvilas, paklaustas, kodėl Aplinkos ministerija delsia ir nepristato slėptuvių įrengimo taisyklių, atšovė, esą taisykles turi kitos šalys, tad kol kas galima gyventi ir be jų. Bet juk mes gyvename Lietuvoje – čia galioja Lietuvos įstatymai. Taigi slėptuvių klausimą ministrai mėto it karštą bulvę“, – vertina K. Vilkauskas.

Parlamentaras mano, kad Lietuva turėtų teisiškai įsipareigoti apsaugoti didžiąją dalį gyventojų slėptuvėse.

„Slėptuvės turi būti prieinamos visiems žmonėms. Kokiame nors teisės akte turėtų figūruoti rodiklis, kad apsauga turi būti užtikrinta bent 80 proc. gyventojų – kaip Švedijoje ar Suomijoje. Galimybė slėptis turi būti užtikrinta didžiajai daliai žmonių“, – sako K. Vilkauskas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.