A. Avulis: „Hanner“ atsakomybės už Š. Stepukonį neprisiims

„Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis sako, kad šiuo metu derybos su „BaltCap“ dėl Nacionalinio stadiono projekto perėmimo tebevyksta. Jis pripažįsta, kad turi interesą, jog su reputacinėmis ir finansinėmis problemomis susidurianti bendrovė bent kažkokia forma liktų projekte.

Nacionalinis stadionas,griovimo darbai<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Nacionalinis stadionas,griovimo darbai<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Arvydas Avulis<br>T.Bauro nuotr.
Arvydas Avulis<br>T.Bauro nuotr.
Nacionalinio stadiono koncesijos sutarties pasirašymui skirta spaudos konferencija, nacionalinis stadionas sutartis, Šarūnas Stepukonis<br>T.Bauro nuotr.
Nacionalinio stadiono koncesijos sutarties pasirašymui skirta spaudos konferencija, nacionalinis stadionas sutartis, Šarūnas Stepukonis<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Edgaras Savickas

2024-02-27 14:40, atnaujinta 2024-02-27 14:48

„Mes norime sukurti tokias sąlygas sau, kad mes neturėtume prisiimti atsakomybės už Š. Stepukonio ar kažkokių kitų asmenų ne visai sąžiningas ir skaidrias, o gal ir nusikalstamas veiklas“, – antradienį laidoje „ELTA kampas“ sakė A. Avulis.

Pašnekovas teigė, jog turi susimažinti savo riziką iki minimumo.

„Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ gali tapti (ikiteisminio tyrimo dalimi – ELTA) arba „Venetus capital“. Mes negalime būti 100 proc. garantuoti, kaip bus. Šiandien situacija vienokia, po mėnesio gali būti kitokia, po metų – dar kitokia. (...) Jeigu išaiškės kažkokie negeri dalykai, kad yra kažkokie įsipareigojimai vykdyti prievoles, tada yra klausimas, o kas tai padarys?

Aš vienareikšmiai sakau, kad mes to nedarysime. Mes atsakomybės už Š. Stepukonio ir „BaltCap“ veiklą, padarytą iki tos dienos, kai mes pasirašysime sutartį, neprisiimsime. Tie, kas padarė negerus darbus, tie turi ir atsakyti. Neteisinga ir nesąžininga, jei tai būtų bandoma užkabinti ant „Hanner“, – dėstė jis.

A. Avulis pabrėžė, kad jo bendrovėje tokių dalykų kaip apgavystės ar vagystės nėra.

„Mes turime stiprią prevencijos sistemą. Net nelabai įsivaizduoju, kaip tai galėtų būti. Per daug metų sukaupėme patirtį, tobulinome kompanijos skaidrumą, darbuotojų patikimumo kontrolę. Bet aišku, yra buvę partnerių. Turėjome projektų Ukrainoje, kurie buvo nelabai skaidrūs ir sąžiningi. Turėjome teisminių ginčų ir sprendimų, kur mums priteisė iš partnerių 5 mln. dolerių. Tam tikros patirties turime, į viską žiūrime gana atsargiai. Rizikas norime įsivertinti iki galo. Tikrai neisime į jokį projektą, kur rizikos bus nepamatuotos“, – sakė jis.

Apie tai, kad „Hanner“ perėmus Nacionalinio stadiono projektą, jame gali išlikti ir „BaltCap“ antradienį pranešė LRT tyrimų skyrius.

A. Avulis Eltai sakė, kad „Hanner“ vis dar nori perimti 98 proc. bendrovės „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ akcijų, kurias valdo „BaltCap“ įmonė „Venetus capital“. Dar po 1 proc. akcijų turi „Kauna arena“ bei „Icor“ bendrovė „Axis Industries“.

Dar ne vienas žingsnis

Trečiadienį dėl projekto koncesijos sutarties pokyčių turėtų balsuoti Vilniaus miesto savivaldybės taryba. A. Avulis pastebėjo, kad net ir sulaukus politikų pritarimo, o po to susitarus su „BaltCap“, dar reikėtų sulaukti Europos Komisijos ir Viešųjų pirkimų tarnybos išvadų.

„Kada įsigalios koncesijos sutarties pakeitimai, reikia gauti Europos Komisijos pritarimą ir išvadą. Ir dar reikia Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) pritarimo. Tada neliks kliūčių. Viskas priklauso nuo to, kada gausime EK sprendimą. Galiu pasakyti patį geriausią variantą – jeigu sprendimas būtų gautas per mėnesį, balandžio viduryje galėtų atsinaujinti darbai. Bet yra buvę, kad EK ir metus užtrunka, kol atsako“, – sakė jis. „Hanner“ vadovas pabrėžė, kad dabar pats laikas vykdyti statybos darbus.

„Žolės negalime daryti žiemą. Per 30 mėnesių turėtų pavykti statybas užbaigti. Viskas susiskaičiuoja iki 2026 m. gruodžio 31 d. Stadionas būtų keliais mėnesiais anksčiau“, – dėstė A. Avulis. Vis dėlto, jis pripažino, kad turi pastabų Vilniaus daugiafunkcio projekto autoriams.

„Aš visą laiką turiu pastabų projektuotojams. Ne tik šitam projektui, bet daugeliui. Negalėčiau labai išskirti šitą ar kitus. Daug esu statęs ir dalyvavęs projektavime pastatų. Tai aš turiu pastabų, bet negaliu pasakyti, kad jis kažkoks blogas ar pan.

Pastabos yra dėl detalių. Bet dar reikia pažymėti, kad vienam objektui – arenai – dar nėra gautas statybos leidimas. Čia reikia iš esmės, stipriai padirbėti. Daugiau ten yra dalykų, kuriuos galima padaryti racionaliau ir efektyviau. Projektas nėra labai patrauklus daugeliui kompanijų“, – sakė jis.

Pašnekovas dar pridūrė, kad dėl Nacionalinio stadiono yra kilęs labai didelis ažiotažas.

„Dalis politikų tiesiog išnaudoja kaip tribūną pakalbėti, pakritikuoti, sumenkinti. Sukelti abejonių, kad čia kažkas neskaidru ar labai brangu. Visiems turiu tą patį atsakymą – prašau, užleidžiu, imkit, darykit. Mane tik domina, ar tai, ko nepadarė per 40 metų, įmanoma padaryti per 2 metus. Man yra didelis interesas ir azartas tai padaryti. Jau mėnesį laiko kviečiu (...), bet iki šiol nesulaukiau nė vieno. Mielai užleisiu, nes čia tiek rizikos yra“, – sakė jis.

Buria komandą

A. Avulis dar papasakojo, kad jau pradėjo Nacionaliniam stadionui skirtos komandos formavimą.

„Skirstome, ieškome žmonių. Reikės papildomos komandos, vienareikšmiai. Mes tokių žmonių žinome ir jau kalbamės su jais. Su kai kuriais jau esame ir susitarę. Tai laukiame žalios šviesos, kada galėsime pradėti tuos darbus.

Kiti projektai negali nukentėti, nes ten yra mūsų prioritetinis darbas. Ten yra verslas, o čia yra tiesiog – aš galiu šioje vietoje padėti. Reikia – galiu padėti. Jei politikai nubalsuos ir pasakys, kad nereikia – jokių problemų. Aš turiu pakankamai projektų ir užsienyje, ir Lietuvoje, kur aš turiu ką statyti, kur investuoti“, – sakė jis.

Verslininkas taip pat kartojo, jog į šį projektą eina ne tam, kad užsidirbtų.

„Čia nėra ką užsidirbti. Jeigu mes apskritai išeisime su pliusu šiame projekte, būsiu be galo laimingas“, – sakė A. Avulis.

Kalbėdamas apie 20 metų koncesiją, jis priminė, kad projektas iš tiesų susidaro iš dviejų dalių.

„Čia yra dvi dalys. Dalis, į kurią labiausiai koncentruojamės – statybos. Mes tai žinome ir mokame. Antra dalis yra 20 metų priežiūra, organizavimas varžybų, renginių ir viso kito. Tai absoliučiai nėra mūsų verslas. Mes jame nelabai ir norime būti, dalyvauti. „Kauno arena“ gali būti viena iš galimybių. Jie išreiškė norą, bet tam turi ateiti laikas ir mes turime susitarti dėl sąlygų“, – dėstė „Hanner“ vadovas.

Vilniaus miesto savivaldybės teigimu, po indeksavimo Nacionalinis stadionas su visu daugiafunkciu kompleksu turėtų kainuoti maždaug 2,4 mln. eurų daugiau nei planuota anksčiau, t. y. 158,4 mln. eurų. Skaičiuojama, kad statybos darbai pabrango 28 mln. eurų, dar prisidėtų naujų darbų (3 tūkst. papildomų vietų stadione ir universali arena), t. y. 10 mln. eurų. Tačiau teigiama, kad beveik 36 mln. eurų būtų galima sutaupyti skolinantis tik 2 m., o ne 22 m., kaip planuota anksčiau.

ELTA primena, kad „BaltCap“ šiuo metu susiduria su reputacijos problemomis, po to, kai paaiškėjo, kad buvęs fondo partneris Šarūnas Stepukonis galėjo pasisavinti apie 40 mln. eurų ir bent dalį jų pralošti kazino. Tyrimą dėl Š. Stepukonio veiklos kontroliuoja Europos Prokuratūra, jį atlikti pavesta Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT). Teismo sprendimu, Š. Stepukonis yra suimtas iki kovo 24 d.

Visą daugiafunkcį kompleksą sudaro Nacionalinis stadionas su sporto muziejumi viduje, sporto centras su krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salėmis, trys futbolo treniruočių aikštės, tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, lengvosios atletikos apšilimo zona su mėtymo sektoriais, kultūros centras su biblioteka ir 300 vietų vaikų darželis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.