Apsaugines žaliuzes įsirengti daugiabutyje nėra paprasta – galite užsidirbti solidžią baudą

Svarstant daugiabučiame gyvenamajame name įsirengti apsaugines žaliuzes ant langų, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad tokie statybos darbai yra priskiriami pastato paprastojo remonto darbams.

Apsauginės žaliuzės.<br>lrytas.lt montažas („Canva“ nuotr.).
Apsauginės žaliuzės.<br>lrytas.lt montažas („Canva“ nuotr.).
Apsauginės žaliuzės.<br>lrytas.lt montažas („Canva“ nuotr.).
Apsauginės žaliuzės.<br>lrytas.lt montažas („Canva“ nuotr.).
Daugiau nuotraukų (2)

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija

Apr 23, 2024, 4:11 PM

Taigi atvejai, kada privaloma gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD) paprastojo remonto darbams, yra nurodyti Statybos įstatymo 27 straipsnio 1 dalies 5 punkte bei statybos techninio reglamento STR 1.05.01:2017 „Statybą leidžiantys dokumentai. Statybos užbaigimas. Nebaigto statinio registravimas ir perleidimas. Statybos sustabdymas. Savavališkos statybos padarinių šalinimas. Statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių šalinimas“ 3 priedo 4 punkte.

T. y. atliekant ypatingojo ir neypatingojo daugiabučio namo ar viešojo pastato paprastąjį remontą mieste, konservacinės apsaugos prioriteto ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje, kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje, – kai keičiama pastato išvaizda, išskyrus atvejus, kai būtina skubiai atlikti statybos darbus, reikalingus avarijos grėsmei, jos ar stichinės nelaimės padariniams pašalinti; taip pat atliekant valstybei svarbaus kultūrinio objekto statinio (patvirtinto Vyriausybės nutarimais) paprastąjį remontą.

Tuo pačiu pažymime, kad pastato išvaizdos keitimu yra laikomas didesnės kaip 0,01 kub. m tūrio įvairios įrangos, inžinerinių sistemų ar konstrukcijų tvirtinimas ant pastato fasado ar šlaitinio stogo.

Taigi, jeigu norimų įrengti žaliuzių ant langų tūris yra didesnis kaip 0,01 kub. m (žiūrėti gamintojo pateiktą informaciją), jų tvirtinimas ant fasado sienos keičia pastato išvaizdą ir, jeigu daugiabutis gyvenamasis namas yra bent vienoje iš aukščiau nurodytų teritorijų, privaloma parengti projektą ir gauti SLD.

Taip pat privaloma gauti daugumos bendraturčių rašytinius sutikimus, įformintus protokolu, nes sprendimai dėl bendrojo naudojimo objektų valdymo ir naudojimo, taip pat dėl naujų bendrojo naudojimo objektų sukūrimo ir disponavimo jais klausimų priimami butų ir kitų patalpų savininkų balsų dauguma. Kas yra laikoma bendrojo naudojimo objektais nurodyta Daugiabučių namų savininkų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatyme (2 straipsnio 15 dalies 1 punkte).

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.