Tvoros aukštis matuojamas nuo žemės paviršiaus. Jei yra cokolinė dalis ir aukščių skirtumas tarp paviršių iki 0,2 m – skaičiuojama nuo žemesnio paviršiaus. Jei skirtumas > 0,2 m – laikoma, kad tvora stovi ant atraminės sienelės, kurioms taikomi skirtingi reikalavimai.
Tvorai iki 2 m aukščio (įskaitant) – SLD nereikia, ir pranešti apie statybą taip pat nereikia.
Tvorai aukštesnei nei 2 m iki 5 m, kai aukštesnių kaip 2 m užtvarų dalių akytumas ≥ 80 proc., SLD reikia, jei statoma:
mieste, konservacinės apsaugos prioriteto ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje, gamtos paveldo objekto, valstybinio parko, valstybinio rezervato, draustinio ar biosferos rezervato buferinės apsaugos zonoje, kai Europos ekologinio tinklo „Natūra 2000“ teritorijoje statoma ne sodyboje, Pasaulio paveldo sąraše įrašytų kultūros ir gamtos paveldo objektų ar vietovių teritorijoje, kultūros paveldo objekto teritorijoje ar kultūros paveldo vietovėje.
SLD nereikia, jei aukštesnė nei 2 m iki 5 m, kai aukštesnių kaip 2 m užtvarų dalių akytumas akytumas ≥ 80 proc., tvora nepatenka į nurodytas teritorijas.
Dėl tvorų aukštesnių nei 2 m iki 5 m, kai aukštesnių kaip 2 m užtvarų dalių akytumas ≥ 80 proc., svarbu žinoti: jei nereikia SLD, bet tvora statoma kultūros paveldo objekto ar kultūros paveldo vietovės apsaugos zonoje, magistralinio dujotiekio vietovėje – reikia supaprastinto projekto ir pranešimo apie statybos pradžią.
Dėl tvorų aukštesnių nei 2 m iki 5 m, kai aukštesnių kaip 2 m užtvarų dalių akytumas < 80 proc., taip pat aukštesnių nei 5 m – tai jų statybai visada privaloma parengti projektą ir gauti statybą leidžiantį dokumentą, pranešti apie statybos pradžią.
Kilus klausimams, visuomet galite kreiptis į VTPSI specialistus.