Keičiantis klimatui pastebima, jog Lietuvoje puikiai auga tie augalai, kurių nebūtum pamatęs prieš keliasdešimt metų. Taigi, atsiranda daugiau vietos eksperimentams, galima drąsiau sodinti pietų klimatui būdingesnių augalų. „Tiesa, kas penkta ar septinta žiema eksperimentatorių nepradžiugina, šaltą žiemą egzotiniai augalai apšąla arba visiškai nušąla. Antra bėda – reguliariai kamuojančios sausros. Augalus rinktis, ypač jei nėra galimybės jų palaistyti, reikėtų atsargiau, sodinti karščiui atsparesnius augalus. Rinktis vien tik egzotinius augalus kol kas per drąsu, neverta dairytis į Italiją ar Prancūziją. Geriau į Vokietiją arba Lenkijos vakarus“, – patarė D.Ryliškis.
Botanikos sodo specialistai eksperimentuoja daugybę dešimtmečių, mėgino auginti daugybę augalų, o ir lietuvius, anot Botanikos sodo atstovo, sunkiai benustebinsi. Visgi D.Ryliškis patarė pasidomėti ir pasisodinti vynmedžių, geltonžiedžių sedulų, įvairesnių kaulavaisių. Kol kas neskubėti sodinti citrinmedžių ar bananmedžių.
Citrusiniai augalai, žiemojantys patalpose, karštuoju metu gali keliauti į lauką. Ar pavyks užsiauginti citrusinių vaisių, priklauso nuo to, ar
augalas paskiepytas, o ne augintas iš
sėklos. Išneštus į lauką augalus būtina saugoti nuo išdžiūvimo, vazone jie išdžiūna per dvi ar tris dienas.
Botanikos sodo specialistai pastebi, jog kasmet vis labiau keičiasi augalų žydėjimo laikas. Jie peržydi anksčiau ir greičiau nei tikimasi.